Ekonomika

Slavný kuchař Jamie Oliver zavře šest restaurací, i kvůli brexitu

obrazek

Jamie Oliver


6.1.2017 18:45 Populární britský kuchař Jamie Oliver zavře v zemi šest restaurací. Zdůvodnil to těžkou konkurencí na trhu i nejistotou v souvislosti s odchodem Velké Británie z EU, tzv. brexitem. V pátek o tom informoval britský deník The Guardian.

Jamie Oliver hodlá zavřít své restaurace s italskou kuchyní v šesti britských městech do konce letošního prvního čtvrtletí.

„Jak každý majitel restaurace ví, trh je tvrdý. Tlaky a neznámá budoucnost kvůli brexitu to ještě ztěžují,“ řekl ředitel řetězce restaurací Jamieho Olivera Simon Blagden. Mezi důvody uvedl ale i růst cen surovin, náklady na školení zaměstnanců i slabší návštěvnost.

Propustí proto kolem 120 lidí, což je skoro pět procent zaměstnanců řetězce. Některým chce ale firma nabídnout práci ve zbývajících podnicích v Británii.

Oliver nyní vlastní ve Velké Británii 42 italských restaurací a dalších 36 pod svým jménem provozuje v zahraničí. V cizině hodlá otevřít dalších 22 podniků, expanduje například v Austrálii, uvedl list.

Jamie Oliver se proslavil díky televizní show, je autorem kuchařských knih a majitelem kuchařské školy. Pod jeho značkou se prodávají i některé potraviny, například koření.

Novinky

nahoru

Ekonomika:

Nissan testuje sdílení jízd v samořízených vozech. Chce konkurovat Uberu

-

včera 16:43 Japonská automobilka Nissan Motor Co v pátek...

Část Čechů bohatne, luxus jede

-

23.2. 19:25 Ačkoliv je každý desátý Čech podle statistiků v...

ČEZ podepsal smlouvu o prodeji bulharských aktiv

-

23.2. 18:13 aktualizováno Energetická skupina ČEZ v pátek...

Developer dostal pokutu 300 tisíc za poškození přírody v Krkonoších

-

23.2. 15:27 Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila...

Prodej ČEZ v Bulharsku stál hlavu tamní ministryni energetiky

-

23.2. 13:57 aktualizováno Bulharská ministryně energetiky...

Čínská vláda převzala kontrolu nad obří pojišťovnou. Šéfa obvinila

-

23.2. 13:07 Čínská vláda převzala kontrolu nad společností Anbang...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby