Domácí

Teploty ráno klesaly k -20 stupňům, dopravu komplikuje silný vítr

obrazek

Maďarský ovčák si užívá sněhovou nadílku

FOTO: Michael Probst, ČTK/AP

6.1.2017 09:43 (aktualizováno: 6.1.2017 10:01) Kvůli přílivu arktického vzduchu do střední Evropy klesaly v pátek ráno teploty na řadě míst pod 15 stupňů Celsia. Nejnižší teplotu zaznamenal český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve Staňkově na Plzeňsku, kde ráno bylo -20 stupňů Celsia.

Ve Volarech a na Lysé hoře bylo -19,6 stupně, v Dobřanech -19 stupňů a ve Stříbře -18,4 stupně Celsia. Pod -17 stupňů se se teplota dostala i na Sněžce (-17,5 stupně), v Třinci-Oldřichovicích (-17,4 stupně) a v Konstantinových Lázních (-17,3 stupně).

Nízké teploty spolu se silným větrem v pátek rovněž komplikovaly na řadě míst dopravu. Na silnicích nižších tříd se vytvářely sněhové jazyky a závěje.

Problémy jsou třeba na Bruntálsku, kde v noci napadlo až 20 centimetrů sněhu, nebo ve vyšších polohách Šumperska a Jesenicka. I nadále přitom platí výstraha meteorologů před tvorbou sněhových jazyků. Silničáři upozorňují rovněž na nebezpečí tvorby námrazy.

Hasiči vyjížděli v pátek například k nehodě auta na D7 u Slaného

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

Velmi opatrní musejí být řidiči i na D35 mezi Mohelnicí a Olomoucí. Pro nákladní auta nad šest tun stále zůstává uzavřená silnice přes Oldřichovské sedlo z Mníšku do Raspenavy na Liberecku a také úsek mezi Bílou a Ostravicí na Frýdecko-Místecku.

Kvůli silnému větru druhý den nejezdí sedačková lanovka na Lysou horu v Rokytnici nad Jizerou v Krkonoších. V nárazech má vítr 90 kilometrů v hodině, přípustných je 58 km/hod. Vítr zastavil i horní úsek kabinové lanovky na Sněžku a ve Špindlerově Mlýně zastavil lanovku na Pláně. Obnoven byl naopak provoz kabinové lanovky na Ještěd.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Varianta vlády ANO a ČSSD s podporou komunistů má logiku, připustil Stropnický

-

dnes 14:56 Ministr zahraničí v demisi a místopředseda hnutí ANO...

Obavy ze znárodňování parcel jsou blbost, řekl Ťok

-

dnes 13:08 Obavy z neférového vyvlastňování pozemků kvůli stavbě...

Matějská pouť láká na obří kolotoč, padací věž či na ponorku

-

dnes 12:54 Video: V Praze na Výstavišti o víkendu začala Matějská...

V Praze zadrželi bývalého vůdce syrských Kurdů Sáliha Muslima, chce ho Turecko

-

dnes 12:32 České úřady v sobotu v Praze zadržely bývalého...

Klausovo centrum muselo vrátit statisíce insolvenčnímu správci

-

dnes 12:21 Občanské sdružení Centrum pro ekonomiku a politiku...

Česko se probudilo do mrazivého rána, teploty spadly i pod minus 20

-

dnes 09:35 aktualizováno Česko se v neděli probudilo do mrazivého...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby