Ekonomika

ČEZ koupil dalších osm větrných parků v Německu

obrazek

Větrný park ČEZ v jihozápadním Německu (ilustrační foto)

FOTO: ČEZ

23.12.2016 12:19 Největší tuzemská energetická firma ČEZ koupila v Německu dalších 35 větrných turbín o celkovém instalovaném výkonu 85,25 megawattu (MW). Osm větrných parků se nachází na severu země a všechny jsou již v provozu, informovala mluvčí ČEZ Barbora Půlpánová. První větrný park v Německu koupil ČEZ začátkem prosince.

„Jde o první skutečně velkou akvizici na německém trhu obnovitelných zdrojů energie. Naše větrné elektrárny v Německu vyrobí ročně více než 210 GWh elektřiny a pokryjí tak spotřebu téměř 100 tisíc domácností. I nadále nás zajímají již vystavěné parky na pevnině, ale i ty na moři a projekty ve fázi developmentu,“ řekl ředitel divize Nová energetika Tomáš Pleskač.

Nejnovější akvizice zahrnuje trojici společností spadajících pod renomovaný koncern wpd AG, což je jeden z největších developerů a provozovatelů větrných elektráren v Německu.

Garantovaný výkupní tarif

Elektrárny se nacházejí v osmi lokalitách na území spolkových zemí Meklenbursko-Přední Pomořansko, Braniborsko, Sasko-Anhaltsko, Sasko a Hesensko.

„Součástí kontraktu je i získání provozní podpory ve formě garantovaného výkupního tarifu na 20 let,” dodala mluvčí ČEZ Půlpánová.

První akvizicí Skupiny ČEZ na německém trhu byl začátkem prosince větrný park Fohren-Linden ve spolkové zemi Porýní-Falc. Větrnou elektrárnu o celkovém výkonu 12,8 MW převzal ČEZ do provozu od německé investiční společnosti AREAM. [celá zpráva]

Za jakou cenu ČEZ větrné parky nakoupil, společnost neupřesnila. Pleskač již dříve uvedl, že firma chce do roku 2020 do obnovitelných zdrojů investovat 50 miliard korun.

tov, Novinky

nahoru

Ekonomika:

Integrace uprchlíků se daří, pochvaluje si německý úřad práce

-

dnes 13:34 Začlenění uprchlíků na německý trh práce se daří. Práci...

Kdo postaví nové jaderné bloky? Ministryně průmyslu jednala s korejskou firmou

-

dnes 11:22 Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO)...

Trump cupoval měnovou politiku EU a Číny

-

včera 22:56 Americký prezident Donald Trump v rozhovoru s...

Klidnou letní dovolenou většina podnikatelů nezná

-

včera 21:58 Klidnou letní dovolenou většina z malých a středních...

Kapsch kvůli mýtu podal trestní oznámení na člena komise ÚOHS

-

včera 16:45 Společnost Kapsch podala trestní oznámení na advokáta...

Analytik zpochybnil, že má Tesla na odkup svých akcií. Ty pokračují v pádu

-

včera 16:13 Akcie Tesly, americké automobilky zaměřené na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů