Zahraniční

Češka v Berlíně je třetí civilní oběť terorismu, první v Evropě

obrazek

Češka je třetí civilní oběť terorismu z ČR.

FOTO: Facebook

23.12.2016 08:55 Jednou z dvanácti obětí pondělního teroristického útoku v Berlíně je i česká občanka. Žena je třetí českou civilní obětí terorismu, v Evropě první.

Kromě Češky, která v Německu dlouhodobě žila a pracovala, byly zabity také dvě turistky z Izraele a Itálie. Úřady však zatím potvrdily totožnost pouze osmi obětí.

Žena je první českou obětí terorismu v Evropě. Před ní zahynul při teroristickém útoku český velvyslanec v Pákistánu a také student z Ústí nad Labem v Egyptě.

Velvyslanec Ivo Žďárek zemřel krátce po pumovém útoku na hotel Marriott v Islámábádu  20. září 2008. Ambasador v hotelu dočasně bydlel kvůli rekonstrukci své rezidence. Samotný výbuch podle svědků Žďárek přežil, stal se však obětí následného požáru, při kterém se snažil pomáhat dalším obětem. Celkově si teroristický útok na luxusní hotel vyžádal přes 50 mrtvých a několik stovek zraněných.

Vojáci nesou rakev s ostatky českého velvyslance v Pákistánu Ivo Žďárka.

FOTO: Petr Horník, Právo

Český student byl zabit 23. července 2005 při útoku v egyptském letovisku Šarm aš-Šajch na Sinajském poloostrově. Třiadvacetiletý Čech tam pracoval jako delegát cestovní kanceláře. Tři pumové útoky, namířené na hotely a tržiště, si celkem vyžádaly 88 mrtvých a na 200 zraněných (i mezi nimi byl i další Čech). Mezi oběťmi bylo vedle většiny Egypťanů i osm Britů, pět Italů, pět Turků a Američanka.

Kromě civilistů zemřelo v důsledku sebevražedných útoků v letech 2008 a 2014 také šest vojáků sloužících v Afghánistánu.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Ve venezuelské zoo krmí vyhladovělá zvířata nejslabšími jedinci

-

dnes 11:08 Venezuelská zoo se kvůli katastrofálnímu nedostatku...

KLDR dochází potraviny, palivo i papír pro stranický list

-

dnes 09:04 Severní Koreji dochází palivo, potraviny i papír, takže...

Maďarští studenti opět vyšli do ulic, žádali svobodnější vzdělávání

-

dnes 08:46 Několik tisíc většinou středoškolských studentů...

Znásilněno bylo nejméně 12 procent Francouzek

-

dnes 08:15 Dvanáct procent Francouzek, tedy asi čtyři milióny žen,...

Dotační bič na odmítače dál štěpí EU

-

dnes 03:08 Ke spojení unijních dotací s přikývnutím na...

Ve válce v Jižním Súdánu se vypichují oči, kastrují muži a děti musejí přihlížet znásilňování matek

-

včera 20:58 Brutální válčené zločiny provázejí etnickou občanskou...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby