Ekonomika

Karlovarská sklárna Moser má nové vlastníky

obrazek

Sklárna Moser v Karlových Varech

FOTO: Ludmila Žlábková, Právo

3.12.2016 03:01 Novými výhradními vlastníky sklárny Moser v Karlových Varech se stali dosavadní minoritní akcionáři této akciové společnosti Jiří Zapletal z Prahy a Josef Brož z Ktiše na Prachaticku.

„Přebíráme Moser s úctou a respektem a chceme ho dále rozvíjet tak, abychom na něj mohli být hrdi my, jeho zaměst­nanci i celá Česká republika. Moser určitě patří mezi podniky, kterým se říká rodinné stříbro, a tak s ním také budeme zacházet,“ řekl Zapletal, který se stal v listopadu na valné hromadě ­akcionářů předsedou představenstva společnosti.

Oba noví vlastníci Moseru nejsou neznámými manažery. „Oba se v minulosti zásadním způsobem podíleli na záchraně a restrukturalizaci Škody Plzeň,“ prozradila o nových vlastnících věhlasné manufaktury mluvčí společnosti Hana Wollerová. „Jiří Zapletal nejprve jako výkonný ředitel a poté jako generální ředitel a Josef Brož jako ­autor plánu finanční restrukturalizace,“ doplnila.

Na valné hromadě akcionáři jmenovali novým ředitelem společnosti Františka Schneidra. ”V minulosti působil jako generální ředitel Dell pro Českou republiku a obchodní ředitel a člen představenstva O2,“ sdělila.

K prvním zásadním změnám v Moseru došlo na konci ledna, kdy ve funkcích generálního ředitele a předsedy představenstva skončil po více než dvaceti letech Antonín Vlk. Nahradil ho tehdejší člen představenstva a jeden z akcionářů karlovarské manufaktury Petr Šulc z Mníšku pod Brdy. Společně s Vlkem tehdy odešel z funkce místopředseda představenstva Jiří Novák.

Po těchto změnách vedl představenstvo společnosti Moser Šulc, který tehdy projevil zájem o akcie Vlka a Nováka.

Mají všechny akcie

Zda následně k takovému převodu vlastnických práv k akciím došlo, či nikoliv, není zřejmé. Podle Wollerové Zapletal s Brožem získali nyní akcie od Šulce a Jiřího Michala z Prahy, který byl dosud dalším členem představenstva.

„Teď mají veškeré akcie sklárny Moser ve vlastnictví pan Zapletal s panem Brožem. Došlo tam k majetkovému převodu ­akcií,“ uvedla mluvčí sklárny. Na otázku, v jakém poměru noví vlastníci Zapletal s Brožem drží 900 kmenových akcií v hodnotě 90 miliónů korun, Wollerová neodpověděla.

Moser je i výrobcem hlavních cen Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, jehož hlavním mediálním partnerem je deník Právo.

Rudolf Voleman, Právo

nahoru

Ekonomika:

Brexit bez dohody by země EU stál přes pět a půl biliónu, spočítal MMF

-

dnes 18:47 Pokud Británie opustí příští rok Evropskou unii bez...

Firmy luxují úřady práce. Zaměstnání už sežene téměř každý

-

dnes 17:47 Nezaměstnanost v Česku láme rekordy, stále ale ještě...

Firma Burberry spálila své luxusní parfémy a kabelky za stamilióny. Nechce zlevňovat

-

dnes 15:47 Britský výrobce luxusního módního zboží Burberry loni...

Suspendovaný šéf Audi podal stížnost proti vzetí do vazby

-

dnes 14:35 Dočasně uvolněný šéf automobilky Audi Rupert Stadler...

Bulharský regulátor zablokoval prodej tamní televize skupině PPF

-

dnes 13:32 aktualizováno Bulharský regulátor zablokoval plánovaný...

Oběd za 115 korun. Češi platí o 13 korun víc než před dvěma lety

-

dnes 12:47 Průměrná útrata za oběd v pracovním týdnu v červnu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů