Komerční články

Zájem o originální české výrobky prudce roste, MAAME.cz vybere to nejlepší od nás i ze Slovenska

obrazek

Zonky.cz

FOTO: Jan Kasl

3.12.2016 00:01 Protože se moderní trhy s kvalitním zbožím malých výrobců omezují na pár větších měst, vytvořila designérka Elena Šulcová online tržiště MAAME. A chce do světa dostat originální zboží i z té nejzapadlejší vesničky. S financováním jí pomáhá Zonky.

Elena před pár lety spoluzaložila výběrové tržiště Lemarket v pražském Mánesu. Jako designérka měla jasnou představu o tom, co chce lidem nabízet, a Lemarket se tak mezi podobnými akcemi pro malé české trendy značky rychle dostal na špičku. Jenže i ten se konal jenom pár dní v roce na jediném místě. A proto ji napadlo vytvořit moderní tržiště nejlepších českých a slovenských prodejců na internetu. A podobně jako jiné unikátní projekty využila pro financování Zonky (www.zonky.cz).

„Nechceme jenom prodávat. Chceme vytvořit komunitu. Spousta značek potřebuje pomoc. S marketingem, jak se mají prezentovat na webu, výrobci často tápou v účetnictví nebo právních záležitostech. A to by je nemělo zdržovat od tvorby,“ vypočítává Elena další důvody pro vznik online tržiště. Nechce spustit další portál zahlcený nepřebernou nabídkou. „MAAME stojí na kurátorství. Kvalitní produkty, které stojí za pozornost, vybírá náš tým. A všechno testujeme na vlastní kůži nebo mlsný jazyk,“ dodává. Mezi první značky patří například poctivé vesnické paštiky Čongrády, veselé dětské oblečení z bavlny Ice Ice Baby, netradiční designový nábytek Kartoons nebo třeba keramika a porcelán značky LK/minilab.

Proč peníze od lidí?

„Jsem kreativec na volné noze a na oficiality si moc nepotrpím. Do banky bych asi ani nešla. Navíc jsem na mateřské, což by v bance byl taky problém. Každopádně už jsem věděla o Zonky (www.zonky.cz),” říká Elena. „Chtěla jsem i na financování použít nějaké kreativní řešení, takže to nebylo dlouhé rozhodování. Líbilo se mi, že všechno vyřešíte online, bylo to rychlé a jasné. Vlastně mě až překvapilo, jak rychlé to bylo. Ještě jsem ani nestačila odpovědět na všechny dotazy a celkem 314 lidí mezitím potřebných 280 tisíc zainvestovalo,“ vzpomíná.

MAAME se chystá vytvářet taky vlastní limitované kolekce. Jako designérka chce Elena z tržiště udělat opravdu výběrovou záležitost. „Už teď vybíráme jen produkty, se kterými nějakou dobu žijeme a známe je osobně. Je to zásadní, protože je osobně doporučujeme. Navíc vyhledáváme výrobce, kteří tvoří rukama a srdcem, a jejich produkty jsou originální, kvalitní a nikoho nenapodobují. Právě to využívání vzorů z ciziny je bohužel tak trochu česká specialita,“ doplňuje.

MAAME pro mámy i rockery

Nabídka bude ovšem široká. Jako čerstvá matka chce Elena nabízet třeba i kvalitní výrobky pro děti. „Každá matka s estetickým cítěním a touhou po kvalitních produktech je myslím ze začátku dost vyděšená. A hledá alternativy k věcem, které prostě z principu kupovat nechce, protože neodpovídají jejím požadavkům. Takže dětských produktů bude na MAAME určitě dost,“ slibuje. Přísná kritéria na originalitu, kvalitu i udržitelnost budou ale muset splňovat všechny produkty. „Jinak se nechceme nijak omezovat. Jsme tržiště a chceme prodávat všechno možné. Třeba i kvalitní českou a slovenskou muziku. Značky a produkty budou přibývat každý den, takže se určitě vyplatí se k nám vracet,“ uzavírá Elena Šulcová.

Taky hledáte férovou půjčku pro férové podnikání? Mrkněte na Zonky.cz (www.zonky.cz), kde najdete další podrobnosti. Napište klidně i šéfce služby na lucie.tvaruzkova@zonky.cz nebo zavolejte zadarmo na Zonkyho přátelskou linku na čísle 800 449 999 - v pracovní dny od 8 do 20 h, o víkendu od 9 do 18 h. Zonky, lidé půjčují lidem. Levněji a s klidem.

nahoru

Komerční články:

Pozor na neprověřenou lékařskou péči v zahraničí

-

17.7. 10:03 Nejvíce se Češi v zahraničí potýkají s komplikacemi...

10 důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

-

16.7. 16:12 Jen málokdo z nás si libuje v komunikaci se státní...

Nepoctivé agentury práce okrádají zaměstnance i stát. Jaké jsou jejich nejčastější triky?

-

16.7. 00:01 Zaměstnávání bez pracovní smlouvy nebo krácení odměn...

Samoživitelka bojuje s rakovinou prsu a stará se o postiženého synka

-

9.7. 00:01 Příběhy čtyř dětí, které statečně bojují s těžkým...

Nepozornost za volantem zabíjí. Letos má na svědomí už 24 lidských životů

-

2.7. 08:00 Být neustále on-line, chatovat, telefonovat – i během...

Pryč ze všednosti, hurá do lesa: Gasteinské údolí

-

2.7. 00:01 V Gasteinském údolí v Rakousku je příroda tím...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů