Kultura

V prosinci zazní v Praze rozdováděné brazilectro skupiny Zuco 103

obrazek

Zuco 103

FOTO: Rachot.cz

25.11.2016 16:10 Už před mnoha lety stáli u zrodu zábavného i rafinovaného stylu brazilectro a nyní opět přijíždějí do Prahy, kde už mají značnou základnu fanoušků. V Paláci Akropolis odehrají nizozemsko-brazilští Zuco 103 další koncert 2. prosince.

Zuco 103, to je nálož energie a možná i nejlepší nizozemská kapela. Na jejich deskách se prolíná bossa nova, samba, indiánský folklór, funk, jazz, reggae i elektronika. Ještě lepší než desky ale bývají koncerty.

Bubeník Stefan Kruger, klávesista Stefan Schmid a zpěvačka Lilian Vieira, kteří tvoří základ skupiny, dokážou ještě s kytarou, basou a perkusemi rozpumpovat publikum.

Zuco 103

FOTO: Respect festival

Jejich písničky bývají zvukově velmi rozmanité, jedna skladba připomíná evropskou taneční hudbu, jiná zase akustickou world music nebo jazz. Když zpěvačka Lilian přijela v roce 1989 do Rotterdamu studovat zpěv, věnovala se hlavně brazilské hudbě, Zuco 103 je ovšem nedefinovatelnou kapelou.

„Nechtěla jsem se omezovat jediným stylem. Moje skupina Zuco 103 je vlastně čistě evropskou záležitostí. Samozřejmě že čerpám inspiraci ze svých kořenů, a to hlavně v rytmické poloze. Co mě dnes zajímá nejvíc, je moderní evropská taneční hudba,” řekla.

Po koncertě začne afterparty, kde vystoupí Ohm Square Sound System – Charlie One & Jan 2, DJ Baltazar, DJ Robot a DJ Jeffology.

Více podrobností a vstupenky najdete na rachot.cz.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Na Slovensku protestují proti výstavě Františka Ringo Čecha

-

dnes 20:59 Část zaměstnanců Liptovské galerie protestuje proti...

RECENZE: Měl to být drsný noir z budoucnosti, ale klouže po povrchu

-

dnes 16:36 Hotel Artemis režiséra Drewa Pearce je film, který má...

Mají to holky těžší? Nová komedie proměnila Langmajera v ženu

-

dnes 15:36 Video: Komedie o cynickém muži, který se zázrakem stane...

RECENZE: Vydolovaný děj a recyklovaná ABBA

-

dnes 14:28 Video: Když před deseti lety vtrhl do kin muzikál Mamma...

Deska Johna Coltrana čekala na vydání půl století. Dočkala se

-

dnes 13:05 V roce 1963 nahrával legendární muzikant John Coltrane...

Soulfly: Sklízíme ovoce třiceti let práce

-

dnes 12:45 V říjnu vyjde Ritual, jedenácté album americké metalové...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů