Kultura

V prosinci zazní v Praze rozdováděné brazilectro skupiny Zuco 103

obrazek

Zuco 103

FOTO: Rachot.cz

25.11.2016 16:10 Už před mnoha lety stáli u zrodu zábavného i rafinovaného stylu brazilectro a nyní opět přijíždějí do Prahy, kde už mají značnou základnu fanoušků. V Paláci Akropolis odehrají nizozemsko-brazilští Zuco 103 další koncert 2. prosince.

Zuco 103, to je nálož energie a možná i nejlepší nizozemská kapela. Na jejich deskách se prolíná bossa nova, samba, indiánský folklór, funk, jazz, reggae i elektronika. Ještě lepší než desky ale bývají koncerty.

Bubeník Stefan Kruger, klávesista Stefan Schmid a zpěvačka Lilian Vieira, kteří tvoří základ skupiny, dokážou ještě s kytarou, basou a perkusemi rozpumpovat publikum.

Zuco 103

FOTO: Respect festival

Jejich písničky bývají zvukově velmi rozmanité, jedna skladba připomíná evropskou taneční hudbu, jiná zase akustickou world music nebo jazz. Když zpěvačka Lilian přijela v roce 1989 do Rotterdamu studovat zpěv, věnovala se hlavně brazilské hudbě, Zuco 103 je ovšem nedefinovatelnou kapelou.

„Nechtěla jsem se omezovat jediným stylem. Moje skupina Zuco 103 je vlastně čistě evropskou záležitostí. Samozřejmě že čerpám inspiraci ze svých kořenů, a to hlavně v rytmické poloze. Co mě dnes zajímá nejvíc, je moderní evropská taneční hudba,” řekla.

Po koncertě začne afterparty, kde vystoupí Ohm Square Sound System – Charlie One & Jan 2, DJ Baltazar, DJ Robot a DJ Jeffology.

Více podrobností a vstupenky najdete na rachot.cz.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Písničkář Oldřich Bohadlo zamířil mimo folkový svět

-

dnes 07:33 Zpěvák a kytarista Oldřich Bohadlo vydal sólovou desku...

Zlatého medvěda z Berlinale veze film Nedotýkej se mě. Podíleli se na něm i Češi

-

včera 20:07 aktualizováno Zlatého medvěda pro nejlepší film 68....

Polar Music Prize pro Metalliku

-

včera 11:18 Letošními laureáty ocenění Polar Music Prize, které...

Nejkrásnější ženy jsou ty, které se zjevují ve snech

-

včera 07:16 V pražské Galerii Smečky, kterou provozuje společnost...

Berlinale ocenilo Jiřího Menzela

-

23.2. 21:00 Cenu Kamera Berlinale udělenou Jiřímu Menzelovi za...

Pravděpodobný vítěz Oscarů ukradl příběh z divadelní hry, tvrdí žaloba

-

23.2. 16:05 Na 13 Oscarů nominovaný film Tvář vody režiséra...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby