Domácí

Babiš zjistil, jak fungují e-shopy, a chce je vyjmout z EET

obrazek

Ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš

FOTO: Jan Handrejch, Právo

23.11.2016 17:06 Šéf státní kasy Andrej Babiš (ANO) chce, aby byly z elektronické evidence tržeb (EET) vyjmuty internetové obchody. Ministr financí to chce navrhnout koaličním partnerům na středečním jednání.

„U e-shopů, kde je strašně moc komplikovaných plateb, tak pokud tam nedochází k přímému kontaktu zákazníka s prodejcem, tak se přikláním k názoru, že by se měly z evidence vyndat. Netušili jsme, kolik druhů podnikání u nás máme,“ řekl Babiš.

EET se měla týkat e-shopů od 1. března 2017, přitom v jejich případě jde o nelogičnost, protože platební styk mezi obchodníkem a zákazníkem je zpravidla bezhotovostní. Elektronické evidenci tak nepodléhá, neboť je již jednou zaevidován. Klienti navíc v řadě případů platí kartou přes tzv. platební brány, u kterých obchodník nemá možnost zjistit, jakou formu měla platba na počátku.

O návrhu, který podle něj vychází z debat s uživateli, chce ve středu odpoledne diskutovat s kolegy z koaliční ČSSD a KDU-ČSL.

Že by výjimka pro e-shopy způsobila zmatek, ministr financí odmítá. „Týká se to e-shopů, ty mají tržby evidovat až ve druhé vlně od 1. března,“ vysvětlil Babiš.

Příští týden se do EET zapojí pouze hotely a restaurace. V březnu 2017 bude následovat maloobchod a velkoobchod. Od března 2018 se bude týkat svobodných povolání, dopravy a zemědělství a od června 2018 vybraných řemesel a výrobních činností.

zpe, Novinky

nahoru

Domácí:

Parkanová uspěla se stížností na pokutu za zveřejnění protokolů

-

dnes 16:14 Bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová uspěla s...

Krčálova práce se shoduje ve 28 procentech textu, uvedla univerzita

-

dnes 14:47 Kontrola bakalářské práce bývalého ministra práce a...

Praha nalije stamilióny do rekonstrukce tržnic, mají být pýchou metropole

-

dnes 14:21 Video: Staroměstská tržnice se má konečně dočkat žádané...

Hamáček může být dobrý ministr zahraničí, míní Zeman

-

dnes 14:07 aktualizováno Prezident Miloš Zeman považuje v...

Zeman přijal Krčálovu demisi, Maláčovou chce jmenovat příští týden

-

dnes 12:26 aktualizováno Prezident Miloš Zeman ve středu přijal...

Na východě země hrozí extrémní srážky, varují meteorologové

-

dnes 11:41 Video: aktualizováno Meteorologové ve středu upřesnili...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů