Domácí

Babiš zjistil, jak fungují e-shopy, a chce je vyjmout z EET

obrazek

Ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš

FOTO: Jan Handrejch, Právo

23.11.2016 17:06 Šéf státní kasy Andrej Babiš (ANO) chce, aby byly z elektronické evidence tržeb (EET) vyjmuty internetové obchody. Ministr financí to chce navrhnout koaličním partnerům na středečním jednání.

„U e-shopů, kde je strašně moc komplikovaných plateb, tak pokud tam nedochází k přímému kontaktu zákazníka s prodejcem, tak se přikláním k názoru, že by se měly z evidence vyndat. Netušili jsme, kolik druhů podnikání u nás máme,“ řekl Babiš.

EET se měla týkat e-shopů od 1. března 2017, přitom v jejich případě jde o nelogičnost, protože platební styk mezi obchodníkem a zákazníkem je zpravidla bezhotovostní. Elektronické evidenci tak nepodléhá, neboť je již jednou zaevidován. Klienti navíc v řadě případů platí kartou přes tzv. platební brány, u kterých obchodník nemá možnost zjistit, jakou formu měla platba na počátku.

O návrhu, který podle něj vychází z debat s uživateli, chce ve středu odpoledne diskutovat s kolegy z koaliční ČSSD a KDU-ČSL.

Že by výjimka pro e-shopy způsobila zmatek, ministr financí odmítá. „Týká se to e-shopů, ty mají tržby evidovat až ve druhé vlně od 1. března,“ vysvětlil Babiš.

Příští týden se do EET zapojí pouze hotely a restaurace. V březnu 2017 bude následovat maloobchod a velkoobchod. Od března 2018 se bude týkat svobodných povolání, dopravy a zemědělství a od června 2018 vybraných řemesel a výrobních činností.

zpe, Novinky

nahoru

Domácí:

Varianta vlády ANO a ČSSD s podporou komunistů má logiku, připustil Stropnický

-

dnes 14:56 Ministr zahraničí v demisi a místopředseda hnutí ANO...

Obavy ze znárodňování parcel jsou blbost, řekl Ťok

-

dnes 13:08 Obavy z neférového vyvlastňování pozemků kvůli stavbě...

Matějská pouť láká na obří kolotoč, padací věž či na ponorku

-

dnes 12:54 Video: V Praze na Výstavišti o víkendu začala Matějská...

V Praze zadrželi bývalého vůdce syrských Kurdů Sáliha Muslima, chce ho Turecko

-

dnes 12:32 České úřady v sobotu v Praze zadržely bývalého...

Klausovo centrum muselo vrátit statisíce insolvenčnímu správci

-

dnes 12:21 Občanské sdružení Centrum pro ekonomiku a politiku...

Česko se probudilo do mrazivého rána, teploty spadly i pod minus 20

-

dnes 09:35 aktualizováno Česko se v neděli probudilo do mrazivého...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby