Krimi

Druhovi naservírovala řízek a pak ho bodla do hrudníku. Dostala šest let

Pavlína Voksová před soudem všeho litovala.

ZDROJ: Právo

22.11.2016 15:54 Krajský soud v Brně poslal v úterý na šest let do vězení třiapadesátiletou Pavlínu Voksovou, která loni v listopadu pobodala v jednom z paneláků v Adamově svého o rok staršího přítele. Bodla ho kuchyňským nožem do hrudníku, probodla mu plíci a jen o centimetry minula aortu.

Žena živící se jako pomocná kuchařka v jedné z brněnských škol osudného dne popíjela se svým přítelem alkohol v místním bistru. Doma pak při hádce servírovala svému příteli řízek, když ji přemohly emoce, popadla nůž s jedenácticentimetrovou čepelí a bodla druha do hrudníku.

„Máme za to, že ho v tu chvíli nechtěla zavraždit, ale vidíme tam nepřímý úmysl. Dělala vše s vědomím, že třímá v ruce ostrý nůž a míří na část těla, kde se nalézají důležité orgány,“ konstatoval soudce Miloš Žďárský. Senát ženě uložil trest pod spodní hranicí trestní sazby, která byla v tomto případě 10 až 18 let vězení.

Ona mi hned zavolala sanitku, buďte k ní shovívaví.pobodaný muž

Drobná žena se před soudem třásla potlačovaným pláčem a tvrdila, že druhovi, se kterým i nadále žije, nechtěla ublížit. „Strašně toho lituju, v té chvíli jsem to prostě nebyla já. Když jsme přišli z bufetu, hádali jsme se, já jsem mu ji lískla, on mi ji vrátil. Umývala jsem nádobí, pak jsem mu dala řízek a potom už si nic nepamatuju, jen že tam byla krev a volala jsem sanitku,“ slzela Voksová.

Život v ohrožení

Ani rána nožem, téměř smrtelná, partnerství nerozbila. „Ani jsem to pořádně nezaregistroval, jen jsem viděl, že mně teče krev, tak jsem si šel lehnout. A ona mi hned zavolala sanitku, buďte k ní shovívaví,“ přemlouval soud pobodaný muž.

Pavlína Voksová před soudem všeho litovala

FOTO: Petr Kozelka, Právo

Že nešlo o žádnou banalitu, ale potvrdil soudní znalec Michal Zelený. „Šlo o život ohrožující poranění. Jen tím, že byla včas zavolána záchranka a došlo k akutnímu operačnímu ošetření, se podařilo zachránit život,“ upozornil.

Soudní znalkyně z oboru psychiatrie Petra Sejbalová konstatovala, že Voksová propadla démonu alkoholu. „Je ve třetím stadiu, to čtvrté už je přitom neléčitelné. Nějakou tu skleničku nepovažuje za porušení abstinence, tvrdí, že se alkoholu vůbec po svém propuštění z vazby nedotkla, ale testy odhalily, že tomu tak není. Její intelekt se blíží mentální retardaci, je nevyváženou osobností,“ načrtla Sejbalová.

„Každá ženská ať se na alkohol vyprdne,“ okomentovala verdikt Voksová.

Petr Kozelka, Právo

nahoru

Krimi:

V podzemní nádrži v centru Jičína našli mrtvého muže

-

dnes 22:51 Kriminalisté zjišťují okolnosti smrti muže, jehož tělo...

Na Kladensku hoří třídírna odpadů

-

dnes 18:57 Video: aktualizováno Několik jednotek hasičů vyjelo v...

Policisté vyšetřují únos tříleté dívky z Prahy

-

dnes 18:33 aktualizováno Pražští policisté vyšetřují od pátečního...

Řidič na Zlínsku zdemoloval auto o betonový mostek, motor vyletěl z vozu

-

dnes 15:25 Části zdemolovaného vozu Ford Mondeo zůstaly po páteční...

Opilá žena v Táboře upadla pod projíždějící vlak. Přežila

-

dnes 14:41 O velkém štěstí může mluvit 46letá žena, která ve...

Řidič ve fabii s vozíkem projel téměř celou dálnici D6 v protisměru

-

dnes 13:37 Video: Téměř celou dálnici D6 projel ve středu v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby