Krimi

Druhovi naservírovala řízek a pak ho bodla do hrudníku. Dostala šest let

Pavlína Voksová před soudem všeho litovala.

ZDROJ: Právo

22.11.2016 15:54 Krajský soud v Brně poslal v úterý na šest let do vězení třiapadesátiletou Pavlínu Voksovou, která loni v listopadu pobodala v jednom z paneláků v Adamově svého o rok staršího přítele. Bodla ho kuchyňským nožem do hrudníku, probodla mu plíci a jen o centimetry minula aortu.

Žena živící se jako pomocná kuchařka v jedné z brněnských škol osudného dne popíjela se svým přítelem alkohol v místním bistru. Doma pak při hádce servírovala svému příteli řízek, když ji přemohly emoce, popadla nůž s jedenácticentimetrovou čepelí a bodla druha do hrudníku.

„Máme za to, že ho v tu chvíli nechtěla zavraždit, ale vidíme tam nepřímý úmysl. Dělala vše s vědomím, že třímá v ruce ostrý nůž a míří na část těla, kde se nalézají důležité orgány,“ konstatoval soudce Miloš Žďárský. Senát ženě uložil trest pod spodní hranicí trestní sazby, která byla v tomto případě 10 až 18 let vězení.

Ona mi hned zavolala sanitku, buďte k ní shovívaví.pobodaný muž

Drobná žena se před soudem třásla potlačovaným pláčem a tvrdila, že druhovi, se kterým i nadále žije, nechtěla ublížit. „Strašně toho lituju, v té chvíli jsem to prostě nebyla já. Když jsme přišli z bufetu, hádali jsme se, já jsem mu ji lískla, on mi ji vrátil. Umývala jsem nádobí, pak jsem mu dala řízek a potom už si nic nepamatuju, jen že tam byla krev a volala jsem sanitku,“ slzela Voksová.

Život v ohrožení

Ani rána nožem, téměř smrtelná, partnerství nerozbila. „Ani jsem to pořádně nezaregistroval, jen jsem viděl, že mně teče krev, tak jsem si šel lehnout. A ona mi hned zavolala sanitku, buďte k ní shovívaví,“ přemlouval soud pobodaný muž.

Pavlína Voksová před soudem všeho litovala

FOTO: Petr Kozelka, Právo

Že nešlo o žádnou banalitu, ale potvrdil soudní znalec Michal Zelený. „Šlo o život ohrožující poranění. Jen tím, že byla včas zavolána záchranka a došlo k akutnímu operačnímu ošetření, se podařilo zachránit život,“ upozornil.

Soudní znalkyně z oboru psychiatrie Petra Sejbalová konstatovala, že Voksová propadla démonu alkoholu. „Je ve třetím stadiu, to čtvrté už je přitom neléčitelné. Nějakou tu skleničku nepovažuje za porušení abstinence, tvrdí, že se alkoholu vůbec po svém propuštění z vazby nedotkla, ale testy odhalily, že tomu tak není. Její intelekt se blíží mentální retardaci, je nevyváženou osobností,“ načrtla Sejbalová.

„Každá ženská ať se na alkohol vyprdne,“ okomentovala verdikt Voksová.

Petr Kozelka, Právo

nahoru

Krimi:

Hledač kovů vytáhl v Praze z Vltavy dělostřelecký granát

-

dnes 12:10 Aktivní dělostřelecký granát vytáhl v neděli dopoledne...

Opilý a bez řidičáku sedl v Havířově za volant. Zranil mladou spolujezdkyni

-

dnes 11:53 Opilý a bez řidičského průkazu usedl v sobotu podvečer...

Mladík dostal v Opavě smyk na ledě, spolujezdec je těžce zraněný

-

dnes 11:50 Třiadvacetiletý spolujezdec byl v noci ze soboty na...

Muž doma hasil menší požár, skončil v nemocnici

-

dnes 09:46 V nemocnici skončil v neděli ráno majitel rodinného...

Nepředala nemocného syna, otci zaplatí cestu

-

dnes 06:28 Znesváření rodiče se často dokážou soudit dlouhé roky o...

Vůz na Plzeňsku přelétl svodidla a skončil na střeše, řidička na místě zemřela

-

včera 20:52 aktualizováno Ke smrtelné nehodě došlo v sobotu večer...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby