Zahraniční

Při vykolejení vlaku zahynulo v Indii přes sto lidí

Policisté organizují záchranné práce

ZDROJ: Reuters

20.11.2016 06:34 (aktualizováno: 20.11.2016 08:20) Vykolejení vlakové soupravy na severu Indie si podle pondělní závěrečné zprávy policie vyžádalo 133 obětí, Počet mrtvých postupně vzrůstal až v neděli ráno podle listu The Times of India dosáhl 96 mrtvých. Prvotní informace hovořily o šesti desítkách obětí.

Policie a dobrovolníci se stále snaží vyprostit lidí uvězněné pod vagony, které se převrátily na bok, uvedl v neděli ráno zástupce indické policie. Řada cestujících zůstává také uvězněna uvnitř zdeformovaných vozů. Desítky vážně zraněných už sanitky převezly do nemocnice.

Patna-Indore Express accident: At least 96 killed, 150 injured after 14 coaches derail in Kanpur https://t.co/geUdJuiooE pic.twitter.com/8j4OPvnlg3

— Zeeshan Usman (@skzeeshanusman) 20. listopadu 2016

Tragická nehoda se stala brzo ráno místního času, kdy většina lidí ve vlaku spala. Příčina zatím není jasná, ale podle prvního vyšetřování by jí mohla být poškozená kolej.

Vykolejené vagóny

FOTO: Reuters Tv, Reuters

Do záchranné operace bylo nasazeno 250 policistů a k dispozici je přes 30 sanitek. Nemocnice v okolí byly požádány, aby se připravily na mimořádnou situaci.

Policisté organizují záchranné práce

FOTO: Reuters Tv, Reuters

Premiér slíbil odškodnění

Premiér Naréndra Módí vyjádřil soustrast pozůstalým a oznámil, že rodiny obětí dostanou 200 000 rupií (75 000 Kč) a těžce zranění pak 50 000 rupií. Odškodné bude vyplácet také ministerstvo drah, a to 350 000 rupií rodinám mrtvých, 50 000 rupií těžce raněným a polovinu této sumy těm, kdo byli raněni lehce.

Vyprošťování zraněných a obětí

FOTO: Reuters Tv, Reuters

Vlak vykolejil nedaleko průmyslového města Kánpur v severoindickém státě Uttarpradéš, který hraničí s Nepálem. Kánpur je dopravním uzlem, jeho okolím projedou denně stovky vlaků. Řada z nich musela být kvůli nehodě odkloněna na jinou trasu.

Záchranáři na místě neštěstí

FOTO: Reuters Tv, Reuters

Příčina neštěstí zatím není známa, železniční nehody nejsou ale v Indii nijak výjimečné, uvedla agentura AP. Stojí za nimi většinou lidská chyba či zastaralá technika. I přesto je železniční doprava mezi Indy velice oblíbená. Každý den ji využije až 23 miliónů obyvatel země.

nahoru

Zahraniční:

V Mekce začínají obřady spojené s muslimskou poutí

-

dnes 07:20 V Saúdské Arábii v neděli začínají pětidenní obřady...

U Fidži zaznamenali zemětřesení o síle 8,2 stupně

-

dnes 06:23 Neobvykle silné zemětřesení zaznamenala americká...

Útočníka, který najel do lidí u parlamentu v Londýně, obvinili z pokusů o vraždu

-

dnes 00:52 Z pokusů o vraždu obvinila londýnská policie 29letého...

Merkelová se sešla s Putinem

-

včera 20:20 Německá kancléřka Angela Merkelová se v sobotu sešla s...

Útoky dronů schvalují za Trumpa velitelé

-

včera 19:17 Za vlády Donalda Trumpa se zvýšil počet amerických...

Omluva za zřícený most? Správce dálnice v Janově počká až na závěry vyšetřování

-

včera 18:50 Před novináři v sobotu odpoledne poprvé od úterního...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů