Krimi

Žalobce chce pro Bulawu dvojnásobný trest

18.10.2004 08:24 Jeden z nejsledovanějších případů nekončí. Žalobce požaduje pro Zdeňka Bulawu, který v opilosti svým mercedesem usmrtil tři policisty, vyšší než čtyřletý trest. Proto nyní podal návrh na dovolání k Nejvyššímu soudu.

Zdeněk Bulawa

Bulawa loni v Českém Těšíně narazil ve dvě hodiny v noci ve 130kilometrové rychlosti do policejní felicie. V krvi měl nejméně 1,6 promile alkoholu a snažil se od nehody ujet. Ve služební felicii tehdy zahynuli tři muži zákona.

Okresní soud v Karviné poslal letos v červnu Bulawu do vězení na tři roky. Odvolací Krajský soud v Ostravě mu minulý měsíc trest o jeden rok zvýšil. Podle obou soudních senátů měl na nehodě svůj podíl řidič policejního vozu, když nedal Bulawovu mercedesu přednost.

Žaloba spoléhá na svědka

Ostravský žalobce Richard Fanta však na konci minulého týdne podal návrh na dovolání k Nejvyššímu soudu. Bulawův prohřešek chce překvalifikovat do vyšší trestní sazby. "V dovolání tvrdíme, že mercedes v době nehody nesvítil. Opíráme se o výpověď jednoho svědka," řekl Právu Fanta.

Pokud by se žalobci podařilo jeho svědectví před soudem potvrdit, musel by senát Bulawovo provinění posuzovat jako závažnější a ve vyšší trestní sazbě. Předešlé dva soudy mu mohly uložit nejvýše pět let. "V přísnější sazbě by mu mohl soud uložit až osm let. My bychom požadovali trest při této horní hranici," uvedl státní zástupce.

Jeho návrh musí ještě akceptovat Nejvyšší státní zastupitelství v Praze, které jako jediné může dovolání k Nejvyššímu soudu podat.

Bulawa si při soudním líčení vysloužil přezdívku "pirát silnic". Vyšlo totiž najevo, že před tragickou nehodou měl v kartě řidiče rekordních 32 dopravních přestupků. Rodiny policistů ztratily po vynesení rozsudku víru ve spravedlnost. Tresty považovaly za nízké. Jejich synové a muži položili své životy právě ve službě při chytání opilých šoférů.

Radim Kijonka, Právo

nahoru

Krimi:

Vůz na Plzeňsku prolétl svodidly a skončil na střeše, řidička na místě zemřela

-

dnes 20:52 Ke smrtelné nehodě došlo v sobotu večer u Kralovic na...

Muž hrozil v bance zbraní a chtěl peníze. Chytili ho, než stihl s lupem utéct

-

dnes 19:55 Video: Až 12 let vězení hrozí lupiči, který v pátek...

Smrtelná nehoda zastavila vlaky na trati z Prahy na Drážďany

-

dnes 19:37 Neznámý člověk zemřel v sobotu v podvečer poté, co ho...

Na Opavsku zemřel senior po nárazu auta do stromu

-

dnes 17:07 Sedmasedmdesátiletý muž zemřel v sobotu ráno při nehodě...

Zdrogovaný řidič ujížděl policistům, jeho audi zběsilou jízdu nevydrželo

-

dnes 12:23 Video: Podezřelá jízda postaršího vozidla Audi upoutala...

Požár v Mochově mají hasiči pod kontrolou, zůstávají ale na místě

-

dnes 08:58 aktualizováno Hasiči mají již pod kontrolou požár v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby