AutoMoto

Na motorku BMW i s mobilem a beze strachu

obrazek

BMW Motorrad TFT Instrumet Cluster

FOTO: BMW Motorrad

11.11.2016 09:45 Zatím celkem pomíjený segment trhu co do mobilních systémů jsou motorkáři. BMW nyní ale představilo několik zajímavostí, z nichž jednou jsou nové přístroje s integrovaným mobilním systémem.

Budoucností motocyklů BMW bude asi zanedlouho nový TFT displej, který nahradí současné budíky. Jeho výhodou je dobrá čitelnost, a hlavně super konektivita s mobilním přístrojem a také s helmou BMW Systém Helmet 7. Ta má integrované sluchátko i mikrofon, který může být s přístrojem na motorce i s mobilním telefonem párován.

Řidič jednoduše na přístroji vidí, že mu někdo volá, a může bez sundání rukou z řídítek telefonní hovor zvednout. Stejně tak se zde může zobrazovat všechno ostatní, co v mobilu máte. Zrcadlení tak může zobrazit třeba navigaci, přehrát hudbu apod. Zároveň má v sobě integrovaný ECall, což je automatické přivolání pomoci, pokud se stroj vybourá.

Aplikace Rever

FOTO: BMW Motorrad

Ovšem velmi zajímavá je i startupová aplikace Rever, kterou podpořilo BMW. Milióny cest, které motorkáři ročně projedou, by mohly být do této aplikace zaneseny, ohodnoceny a doporučeny na další cestky. V Reveru si pak bude moct majitel naplánovat nějakou z těchto tras, předělat si ji, upravit a svou cestu i sdílet. Zajímavé je, že navigace funguje jako sdílená aplikace, takže pokud se dá více motorkářů dohromady, zjistí, kde kdo v dané chvíli je.

LL, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Pět zajímavostí ze zákulisí Top Gearu

-

dnes 09:03 Máte-li šanci na přežití 60 procent, dostane nápad...

Volkswagen oznámil cenu Polo R-Line pro ČR

-

včera 10:40 VW Polo R-Line nemá žádný výkon navíc, je jen...

Majitelé Fordu Mustang si můžou navrhnout vlastní logo

-

včera 08:01 Známý znak pádícího ponyho na Fordech Mustang se...

Mladí lidé kupují z ojetých aut nejvíce hatchbacky Škoda, říká statistika

-

23.2. 17:25 Nejmladší zákazníci ojetin mají nejradši značku Škoda,...

Komfort prvořadý, ale na detaily se zapomnělo. První jízda s novým Citroënem C4 Cactus

-

23.2. 16:07 Obrazem: Reklama říká, že nový Citroën C4 Cactus je...

Bývalý zaměstnanec žaluje Teslu, prý vědomě prodávala vadná auta

-

23.2. 15:21 Bývalý regionální manažer automobilky Tesla tvrdí, že...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby