AutoMoto

Na motorku BMW i s mobilem a beze strachu

obrazek

BMW Motorrad TFT Instrumet Cluster

FOTO: BMW Motorrad

11.11.2016 09:45 Zatím celkem pomíjený segment trhu co do mobilních systémů jsou motorkáři. BMW nyní ale představilo několik zajímavostí, z nichž jednou jsou nové přístroje s integrovaným mobilním systémem.

Budoucností motocyklů BMW bude asi zanedlouho nový TFT displej, který nahradí současné budíky. Jeho výhodou je dobrá čitelnost, a hlavně super konektivita s mobilním přístrojem a také s helmou BMW Systém Helmet 7. Ta má integrované sluchátko i mikrofon, který může být s přístrojem na motorce i s mobilním telefonem párován.

Řidič jednoduše na přístroji vidí, že mu někdo volá, a může bez sundání rukou z řídítek telefonní hovor zvednout. Stejně tak se zde může zobrazovat všechno ostatní, co v mobilu máte. Zrcadlení tak může zobrazit třeba navigaci, přehrát hudbu apod. Zároveň má v sobě integrovaný ECall, což je automatické přivolání pomoci, pokud se stroj vybourá.

Aplikace Rever

FOTO: BMW Motorrad

Ovšem velmi zajímavá je i startupová aplikace Rever, kterou podpořilo BMW. Milióny cest, které motorkáři ročně projedou, by mohly být do této aplikace zaneseny, ohodnoceny a doporučeny na další cestky. V Reveru si pak bude moct majitel naplánovat nějakou z těchto tras, předělat si ji, upravit a svou cestu i sdílet. Zajímavé je, že navigace funguje jako sdílená aplikace, takže pokud se dá více motorkářů dohromady, zjistí, kde kdo v dané chvíli je.

LL, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Bývalý šéf Lamborghini Winkelmann nově povede Bugatti

-

dnes 16:05 Francouzský výrobce hypersportovního modelu Chiron bude...

Kia v Česku začala prodávat fastback Stinger, svůj nejvýkonnější model

-

dnes 15:13 Video: České zastoupení korejské automobilky oficiálně...

Škoda odsouvá návrat do USA na neurčito, potvrdil šéf firmy Maier

-

dnes 13:36 Automobilka Škoda již roky koketuje s návratem na...

Uber postavil testovací polygon pro samořiditelné vozy

-

dnes 10:30 Video: Samořiditelná auta se musí všechno naučit....

GM zaplatí 2,6 miliardy korun kvůli vadnému zapalování

-

dnes 09:10 Největší americká automobilka General Motors (GM)...

Nové Audi A7 Sportback má tak ostré hrany, až by se o ně jeden pořezal

-

dnes 08:31 Obrazem: Po sedmi letech je tu další generace modelu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby