Zahraniční

Kurdsko-arabské jednotky postupují k Rakce za podpory amerických náletů

Američtí specialisté severně od Rakky

ZDROJ: AP

7.11.2016 16:14 Kurdskými milicemi YPG vedené Syrské demokratické síly (SDF) v pondělí postoupily hlavnímu městu Islámského státu Rakce. Podpořila je letadla Američany vedené koalice, která provedla dvě desítky náletů. Kurdské milice tak postoupily o deset kilometrů.

Podle amerického velitelství CENTCOM, pod které spadají operace na Blízkém východě, provedla už v neděli koaliční letadla 16 náletů na severu Sýrie. Terčem byly u Ajn Ísa pozice Islámského státu. Zničeno bylo šest jeho postů a zasaženo dvanáct jednotek a sedm vozidel včetně dvou naložených výbušninami.

Nálety pokračovaly i v pondělí, uvedla aktivistická organizace Rakka je zabíjena tiše. Terčem byl i jeden z mostů u obce Tajvíla, kterou milice YPG ostřelovaly z minometů.

#Raqqa Coalition warplanes targeted Taiwilah bridge with an Airstrike in Raqqa north countryside #Syria #ISIS— الرقة تذبح بصمت (@Raqqa_SL) 7. listopadu 2016

Potvrzení pondělních náletů místními aktivisty

Syrské demokratické síly uvedly, že se jim podařilo zničit jedno vozidlo chalífátu plné výbušnin. Explozi tohoto auta jižně od Ajn Ísa zaznamenali i aktivisté. Naopak agentura Amak napojená na Islámský stát oznámila, že raketa zasáhla a zničila jeden obrněný transportér SDF, přičemž celá osádka zahynula.

Bojovníci syrských demokratických sil u blátem kamuflovaného pickupu severně od Rakky

FOTO: Rodi Said, Reuters

Turecku se v neděli zahájená operace Hněv Eufratu nelíbí, protože ji vedou Kurdové. Bojí se, že ještě posílí svůj vliv. Ankara by chtěla, aby operaci proti Rakce vedli místní obyvatelé, a ne Kurdové. [celá zpráva]

Kurdský web ARA potvrdil, že klíčovou roli budou mít právě milice YPG, které jsou podle Turecka napojené na zakázanou Separatistickou tureckou Kurdskou stranu pracujících (PKK).

Američtí specialisté severně od Rakky

FOTO: Rodi Said, Reuters

Spojené státy YPG a SDF podporují. I na aktuálních záběrech je vidět, že s kurdskými milicemi postupují také američtí specialisté.

nahoru

Zahraniční:

Šéfka volební komise navrhla zrušit volby na Dálném východě

-

dnes 12:04 Šéfka ruské ústřední volební komise Ella Pamfilovová ve...

Tři američtí vojáci se zranili při cvičení na Slovensku

-

dnes 11:55 Na cvičení ve slovenském výcvikovém prostoru Lešť se ve...

Mayovou řeči o její budoucnosti otravují

-

dnes 10:25 Britská premiérka Theresa Mayová (61) připustila, že...

Na západě Mexika našli kamión se 157 mrtvolami, nevešly se do márnic

-

dnes 09:25 Video: Šok zažili policisté na západě Mexika u města...

V Londýně u mešity najelo auto do lidí, dva zranění

-

dnes 09:20 aktualizováno U mešity na severozápadě Londýna...

Severní a Jižní Korea spolu chtějí uspořádat letní olympiádu

-

dnes 07:09 Představitelé Severní a Jižní Koreje Kim Čong-un a Mun...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů