Krimi

Tragický výbuch v Havířově má další oběť, žena zemřela v nemocnici

obrazek

Následky výbuchu v Havířově

FOTO: HZS Moravskoslezského kraje

19.10.2016 15:42 Dva lidské životy má nakonec na svědomí tragický výbuch ve dvojpodlažním domě v havířovské městské části Šumbark. Při explozi ve čtvrtek 6. října zemřel šedesátiletý muž a nyní v nemocnici na následky zranění zemřela i jeho dvaadevadesátiletá matka. Policie pokračuje ve vyšetřování a žádá o pomoc případné svědky události.

„Zraněná žena v minulých dnech v nemocnici zemřela,“ informovala mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková. ČTK uvedla, že žena zemřela minulý týden v pátek.

Vyšetřovatelé hledají další svědky, kteří by přispěli k objasnění výbuchu. Kriminalisté podle Viačkové zjistili, že v inkriminovanou dobu měla projíždět kolem domu zatím nezjištěná vozidla.

„Obracíme se na svědky, kteří v osudný den byli poblíž domu na ulici Jarošově a výbuch viděli, aby nás co nejdříve kontaktovali. Žádáme občany, kteří kriminalistům neposkytli svá svědectví, aby se přihlásili,“ dodala mluvčí policie.

Dům je neobyvatelný

Policie pro řádné objasnění případu vyzývá i lidi, kteří případně vlastní videozáznam výbuchu, aby se obrátili na kriminalisty. Případ vyšetřuje poručík Tomáš Albrecht, telefon 974 744 338. Lidé mohou využít i bezplatnou linku 158.

Výbuch se ozval kolem 08:30 v domě v Jarošově ulici v městské části Šumbark. Dům je neobyvatelný. "Tlaková vlna poničila všechny vnitřní příčky v prvním patře a vyrazila zde celkem čtyři plastová okna," řekl ČTK mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Exploze a následný požár podle něj způsobily škodu kolem 1,5 miliónu korun. [celá zpráva]

Aleš Honus, Právo

nahoru

Krimi:

Kamión na D46 nestihl dobrzdit do kolony, narazil do dvou aut

-

dnes 08:55 Nehoda nákladního auta a dvou osobních vozidel v úterý...

Dělník spadl z lešení, na zem ho v kontejneru přepravil jeřáb

-

včera 21:01 Video: V ulici Beníškové v pražských Košířích spadl v...

Děti na koloběžce vjely v Brandýse pod auto, jedno je vážně zraněné

-

včera 17:02 aktualizováno V Brandýse nad Labem srazilo v pondělí...

Tramvaj v Praze smrtelně zranila ženu

-

včera 16:54 aktualizováno V Bělohorské ulici v Praze 6 se v...

Řidič autobusu měl v dechu více než promile alkoholu

-

včera 16:12 Policisté v Úvalech u Prahy odhalili v pondělí řidiče...

Záchranáři cvičili v Rozvadově, kamión najel do shromáždění lidí

-

včera 15:55 Video: aktualizováno Zásah u dopravní nehody s...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby