Krimi

Tragický výbuch v Havířově má další oběť, žena zemřela v nemocnici

obrazek

Následky výbuchu v Havířově

FOTO: HZS Moravskoslezského kraje

19.10.2016 15:42 Dva lidské životy má nakonec na svědomí tragický výbuch ve dvojpodlažním domě v havířovské městské části Šumbark. Při explozi ve čtvrtek 6. října zemřel šedesátiletý muž a nyní v nemocnici na následky zranění zemřela i jeho dvaadevadesátiletá matka. Policie pokračuje ve vyšetřování a žádá o pomoc případné svědky události.

„Zraněná žena v minulých dnech v nemocnici zemřela,“ informovala mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková. ČTK uvedla, že žena zemřela minulý týden v pátek.

Vyšetřovatelé hledají další svědky, kteří by přispěli k objasnění výbuchu. Kriminalisté podle Viačkové zjistili, že v inkriminovanou dobu měla projíždět kolem domu zatím nezjištěná vozidla.

„Obracíme se na svědky, kteří v osudný den byli poblíž domu na ulici Jarošově a výbuch viděli, aby nás co nejdříve kontaktovali. Žádáme občany, kteří kriminalistům neposkytli svá svědectví, aby se přihlásili,“ dodala mluvčí policie.

Dům je neobyvatelný

Policie pro řádné objasnění případu vyzývá i lidi, kteří případně vlastní videozáznam výbuchu, aby se obrátili na kriminalisty. Případ vyšetřuje poručík Tomáš Albrecht, telefon 974 744 338. Lidé mohou využít i bezplatnou linku 158.

Výbuch se ozval kolem 08:30 v domě v Jarošově ulici v městské části Šumbark. Dům je neobyvatelný. "Tlaková vlna poničila všechny vnitřní příčky v prvním patře a vyrazila zde celkem čtyři plastová okna," řekl ČTK mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Exploze a následný požár podle něj způsobily škodu kolem 1,5 miliónu korun. [celá zpráva]

Aleš Honus, Právo

nahoru

Krimi:

Policie zasahovala v advokátní kanceláři Rittigových právníků

-

dnes 13:18 Policie obvinila dva lidi z krácení daní, čímž podle ní...

Sedm let za pobodání seniora. Požádal mě o to, hájil se obžalovaný

-

dnes 13:13 Sedm let ve vězení by měl strávit čtyřiačtyřicetiletý...

Metro A stojí, souprava srazila člověka

-

dnes 12:43 Video: aktualizováno Pražské metro na trase A mezi...

Policie po roce vyšetřování obvinila tři muže za výbuch v Poličských strojírnách

-

dnes 10:54 aktualizováno Policie obvinila tři muže z trestného...

Podmínka za křivou výpověď Janouškova znalce platí, potvrdil soud

-

dnes 09:37 aktualizováno Odvolací soud ve středu potvrdil...

V chatě u Prahy našli zavražděného muže, policie zadržela podezřelého

-

dnes 09:33 Video: Středočeští policisté vyšetřují násilnou smrt...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby