Internet a PC

Portál veřejné správy vstupuje do ostrého provozu

12.10.2004 13:03 Při příležitosti zahájení veletrhu Invex ministerstvo informatiky přešlo do ostrého provozu Portálu veřejné správy, který by se měl stát nejdůležitějším zdrojem informací na internetu jak pro občany, tak i podnikatelské subjekty.

Portál veřejné správy se veřejnosti poprvé představil na adrese portal.gov.cz loni v říjnu v rámci zkušebního provozu, který probíhal jeden rok. Za tu dobu stránky zaznamenaly přibližně 1,2 miliónu návštěv.

Obsah portálu lze rozdělit na dvě částí, a to informační a transakční. V rámci informační části návštěvníci získají informace o veřejné správě, životních situacích a zákonech. Transakční část naopak sestává z aplikace Elektronická podání, která v budoucnu umožní vyřizovat nejrůznější agendy přes internet. Na stránce zatím jsou odkazy na řadu užitečných formulářů v elektronické podobě.

Co na portálu najdete?

Portál obsahuje především přehledný adresář s kontakty na orgány státní správy a samosprávy. Kromě fulltextového vyhledávání umožňuje vyhledávání úřadu podle regionů a podle typu úřadů.

V sekci Zákony zase občané najdou platné předpisy ze Sbírky zákonů v aktuálním znění včetně směrnic a předpisů EU. Pozornost si zaslouží i sekce Nové předpisy, která obsahuje nově schválené zákony a vyhlášky.

Stránky portálu by měly napomoci i při řešení různých životních situací, pro které byla zřízena stejnojmenná sekce. Zde se dozvíte např. jak a kde si vyřídit občanský průkaz a co je nutné si s sebou vzít. V této sekci najdou cenné rady i podnikatelé, kteří se zde např. dozví, jak si založit živnost.

Prostřednictvím portálu mohou uživatelé také hledat podnikatelské subjekty v Obchodní věstníku nebo nahlížet do katastru nemovitostí.

Novinky

nahoru

Internet a PC:

Konzole Xbox One S zlevnila pod hranici pěti tisíc korun

-

dnes 13:04 Video: Cena televizní konzole Xbox One S se postupně...

Trojské koně a prémiové SMS. Jak probíhají útoky na smartphony a tablety

-

dnes 11:36 Není žádným tajemstvím, že chytré telefony a tablety...

Zlom nastal, těžit bitcoiny se už nevyplatí. A bude hůř

-

dnes 10:48 Těžba bitcoinů už nevydělá internetovým zlatokopům ani...

Zájem o nové vlajkové lodi od Samsungu je rekordní

-

dnes 10:05 Video: V pátek se v tuzemsku i zahraničí začaly...

Počet stížností na operátory na konci roku klesl o pětinu

-

dnes 08:06 Počet stížností na telekomunikační operátory v...

Nabídka Řecka nezaujala. O největšího operátora v zemi nemá nikdo zájem

-

dnes 07:48 Řecko neobdrželo žádnou nabídku na minoritní podíl v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby