Internet a PC

Portál veřejné správy vstupuje do ostrého provozu

12.10.2004 13:03 Při příležitosti zahájení veletrhu Invex ministerstvo informatiky přešlo do ostrého provozu Portálu veřejné správy, který by se měl stát nejdůležitějším zdrojem informací na internetu jak pro občany, tak i podnikatelské subjekty.

Portál veřejné správy se veřejnosti poprvé představil na adrese portal.gov.cz loni v říjnu v rámci zkušebního provozu, který probíhal jeden rok. Za tu dobu stránky zaznamenaly přibližně 1,2 miliónu návštěv.

Obsah portálu lze rozdělit na dvě částí, a to informační a transakční. V rámci informační části návštěvníci získají informace o veřejné správě, životních situacích a zákonech. Transakční část naopak sestává z aplikace Elektronická podání, která v budoucnu umožní vyřizovat nejrůznější agendy přes internet. Na stránce zatím jsou odkazy na řadu užitečných formulářů v elektronické podobě.

Co na portálu najdete?

Portál obsahuje především přehledný adresář s kontakty na orgány státní správy a samosprávy. Kromě fulltextového vyhledávání umožňuje vyhledávání úřadu podle regionů a podle typu úřadů.

V sekci Zákony zase občané najdou platné předpisy ze Sbírky zákonů v aktuálním znění včetně směrnic a předpisů EU. Pozornost si zaslouží i sekce Nové předpisy, která obsahuje nově schválené zákony a vyhlášky.

Stránky portálu by měly napomoci i při řešení různých životních situací, pro které byla zřízena stejnojmenná sekce. Zde se dozvíte např. jak a kde si vyřídit občanský průkaz a co je nutné si s sebou vzít. V této sekci najdou cenné rady i podnikatelé, kteří se zde např. dozví, jak si založit živnost.

Prostřednictvím portálu mohou uživatelé také hledat podnikatelské subjekty v Obchodní věstníku nebo nahlížet do katastru nemovitostí.

Novinky

nahoru

Internet a PC:

Trhlina je opravená, pirátské hry už na konzoli Switch nepoběží

-

dnes 14:29 Video: Po několika týdnech se podařilo společnosti...

Nový systém iOS se Applu nepovedl, po aktualizaci nejdou instalovat aplikace

-

dnes 13:04 Na pozoru by se měli mít majitelé chytrých telefonů...

Avast chce lépe chránit chytré spotřebiče, koupí vývojářskou společnost Inloopx

-

dnes 12:06 Antivirová firma Avast se dohodla na koupi slovenské...

Alcatel se inspiroval u iPhonu, nový smartphone je ale výrazně levnější

-

dnes 10:04 Video: Společnost Apple s iPhonem X rozpoutala doslova...

Špičková rychlost a nadprůměrná odolnost. Razer použil u klávesnic světelné paprsky

-

dnes 09:15 Video: Americká společnost Razer uvedla na pulty...

Zisk Microsoftu stoupl o deset procent. Díky kancelářskému balíku Office

-

dnes 06:04 Americké softwarové společnosti Microsoft stoupl ve...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů