Žena

Rituály, které vám pomohou minimalizovat ranní stres

obrazek

Mějte na mysli, že v duchu, v jakém začnete ráno, se ponese i celý den.

Profimedia.cz

4.10.2016 10:14 Také vás trápí téměř každodenní ranní stres, kdy spěcháte do práce a musíte zvládnout vypravit nejen sebe, ale i ostatní členy rodiny? Děti tak mnohdy násilím vytahujete z pelíšků a ještě polospící je honíte od jedné činnosti ke druhé, přičemž sami se záhy ztrácíte v čase i prostoru, jelikož neustále něco hledáte, ztrácíte a zapomínáte. Takže když konečně zabouchnou vchodové dveře, připadáte si jako vrcholoví sportovci v cíli - zpocení, vyčerpaní, ale v podstatě šťastní, že už je to za vámi a můžete jít dál.

Pak právě pro vás máme několik rad, jak tohle všechno změnit a zažívat i během pracovního týdne v rámci možností klidná rána.

1. Nastavte si budík o 30 minut dříve

Je to sice velmi těžké vstávat hodinu či více před odchodem do práce, nicméně každá minuta navíc je zárukou většího klidu a to už se vyplatí. Koneckonců zdraví máte jen jedno. Čím pohodovější budete mít ráno, tím i v dalších navazujících činnostech budete aktivnější, klidnější, a tedy i mnohem výkonnější.

2. Kávu nahraďte zeleným smoothie

Ráno bez kávy je pro mnohé z nás naprosto nepředstavitelné a nemyslitelné. Vše je ale o zvyku.

„Pokud nahradíte kávu něčím, co tělu dodá vitamíny a minerály, pak budete překypovat mnohem větší energií než po sebelepší kávě. Mixovaná listová zelenina v kombinaci s ostatními druhy zeleniny, mladým ječmenem, dalšími superpotravinami a ovocem je po ránu zdravější varianta, která dokáže organismus lépe nastartovat,” vysvětluje pro Huffington post koučka Jennifer Twardowskiová.

3. Dopřejte si čerstvý vzduch

Pokud doma nemáte psa, kterého chodíte každé ráno venčit, pak si alespoň na chvíli otevřete okno či vlezte na balkón a pořádně se nadýchněte čerstvého vzduchu. Pokud učiníte po ránu několik vědomých nádechů a výdechů, vaše mysl se zklidní a bude fungovat mnohem efektivněji.

4. Protáhněte si tělo

Ne každý dokáže ráno začít jógou. Proto postačí, když si hned po ránu protáhnete tělo svým vlastním způsobem a k tomu si dopřejete co nejvíc kroků. Jakýkoli pohyb po ránu se jednoduše počítá. A je jedno, zda uděláte pozdrav slunci anebo se projdete kolem domu.

5. Neodmítejte moderní pomocníky

Pokud neustále hledáte klíče od bytu a auta, dítě čip na obědy apod., pořiďte si pomocníky v podobě přívěsků, které dokážou komunikovat s aplikací v telefonu. Jediným kliknutím tak velmi snadno zjistíte, kde se předmět naposledy nacházel, případně jej najdete podle zvuku, který přívěsek vydává.

6. Věci předem

Děti by si měly večer připravit nejen aktovku na druhý den do školy, ale také věci, které si vezmou na sebe, případně věci na kroužek. Ráno tak uspoříte spoustu času. Motivujte je klidně nějakým dárkem.

Pokud dítě bude mít celý týden věci řádně připravené a nebude je hledat ráno na poslední chvíli, odměňte je, ať už věcí, kterou si přeje, výletem, či stáhnutím nové aplikace či zvonění do mobilu apod. Nikdy nedělejte tyto činnosti za dítě. Učíte tak svého potomka samostatnosti, ale i zodpovědnosti.

Závěrem: Mějte na mysli, že v duchu, v jakém začnete ráno, se ponese i celý den. Budete-li ve stresu již od rána, těžko můžete čekat, že prožijete pohodový a poklidný den. Proto zpomalte a začněte od rána víc myslet na sebe a nenechte si zkazit den kvůli deseti minutám zdržení.

Když začnete den s úsměvem a bez stresu, nejen že budete šťastnější, spokojenější a plní energie, ale i zdravější.

Beenode Hledač věcí – malé designové bluetooth zařízení a česká aplikace, pomocí které najdete vaše osobní věci až do vzdálenosti 50 metrů. Přes aplikaci najdete hledanou věc nebo si přes tlačítko na zařízení prozvoníte svůj mobilní telefon a pořídíte selfie. Pokud se vzdálíte z dosahu své věci, zobrazíte si na mapě poslední známou polohu a čas, kdy jste ji měli ještě u sebe.

FOTO: Archív firmy

Zleva: 1. Neobotanics Zelený ječmen bio. Prášek vyrobený z mladých výhonků zeleného bio ječmene je určený pro přípravu svěžího zeleného nápoje s obsahem vitamínů, minerálních látek, chlorofylu a vlákniny. Představuje bohatý zdroj výživy a vitality a pomáhá chránit buňky před oxidačním poškozením. Obsahuje kyselinu listovou, která přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, k normální činnosti imunitního systému a k normální psychické činnosti. Cena 425 Kč; 2. EkoMedica Czech Arónie 1 l – přípravek obsahuje čistou 100% šťávu z plodů aronie černoplodé a vitamín C. Ten přispívá ke správné funkci imunitního a nervového systému a k ochraně buněk před oxidačním stresem způsobeným kyslíkovými radikály. Pomáhá snižovat míru únavy a vyčerpání. Účastní se tvorby kolagenu pro udržování normální funkce cév, kostí, chrupavek, kůže a zubů. Cena 469 Kč; 3. Terezia Company Rakytníkový olej  je ze všech obsahových látek v tkáních rakytníku nejcennější. Je tmavě oranžové barvy a získává se z plodů rakytníku řešetlákového lisováním za studena se zachováním všech biologicky aktivních látek důležitých pro lidské zdraví. Cena 224 Kč; 4. English Tea Shop – Japonský zelený čaj Sencha 20 sáčků – certifikovaný produkt ekologického zemědělství. Je na celém světě považován za zázračný nápoj pro udržení skvělého zdraví. Číňané velmi dobře znali léčivé přínosy zeleného a bílého čaje již od pradávných časů a používali je k léčbě čehokoli, od bolestí hlavy po deprese. Cena 65 Kč; 5. Sonnentor Zelená káva s kardamomem bio 54 g – nepražená káva z horské oblasti Nikaragui. Ideální nápoj po sportovním výkonu i větší psychické zátěži. Vhodné i na pití po jídle. Cena 80 Kč; 6. Neobotanics Mladá Pšenice Bio – sušená šťáva ze zelených výhonků mladé pšenice určená pro přípravu svěžího zeleného nápoje představuje bohatý zdroj vitamínů, minerálních látek, chlorofylu a vlákniny. Obsahuje vitamín A, který přispívá ke správné funkci imunitního systému a k udržení normálního stavu zraku. Cena 385 Kč

FOTO: Archív firem

das, Novinky

nahoru

Žena:

Eurokomisařka Margrethe Vestagerová si posvítila na mamutí společnosti

-

včera 12:17 Eurokomisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe...

Nejlepší káva je ze zastíněných plantáží

-

včera 10:05 „Mám ráda víno i kukuřici, ale jen plantáže s...

Myslela si, že má angínu, ve skutečnosti trpěla rakovinou krčních mandlí

-

včera 08:42 Když v roce 2015 Sue Macphersonovou rozbolelo v krku,...

Hlasitá hudba ve sluchátkách může nenávratně poškodit sluch, tvrdí odborníci

-

včera 07:19 I poslech hudby prostřednictvím sluchátek má svá...

Vanda Wolfová: Měla jsem kliku být ve správný čas na správném místě

-

17.1. 12:05 Jako přední manažerka nadnárodních firem žila v...

České děti vypijí nejvíce alkoholu v rámci Evropy, kampaň Zůstaň nad vlivem to chce změnit

-

17.1. 11:05 Česká společnost je vůči pití alkoholu velmi...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby