Krimi

Soud zrušil rozsudek nad útočníkem z autobusu, který zmlátil těhotnou ženu

Obžalovaný Stanislav Polák přichází k soudu.

ZDROJ: Novinky

29.9.2016 15:21 Městský soud v Praze zrušil ve čtvrtek půlroční trest vězení třiatřicetiletému Stanislavu Polákovi, který letos v květnu napadl těhotnou ženu v autobuse, protože mu nechtěla půjčit mobil. Odvolací senát případ vrátil zpět k Obvodnímu soudu pro Prahu 4, který má nechat vypracovat revizní znalecký posudek, zda byl Polák příčetný.

„Mělo by být jasné, zda je obžalovaný trestně odpovědný, či nikoliv,“ odůvodnil rozhodnutí předseda senátu Tomáš Stuchlík.

Na Poláka totiž existují dva znalecké posudky. Podle jednoho není vzhledem ke svému duševnímu stavu příčetný, podle druhého je Polák pouze zdatným simulantem a duševní poruchu jen hrál, jinak je naprosto zdráv.

„To je situace, která nás vedla ke zrušení rozsudku soudu prvního stupně a vrácení věci,“ dodal Stuchlík.

Nikoliv vydírání, ale loupež

Obvodní soud by měl také podle jeho názoru čin překvalifikovat z vydírání na přiléhavější právní kvalifikaci skutku - loupež. „Je zcela zřejmé, že je zde okamžitá shoda mezi fyzickým útokem vůči poškozené a tím, že vyžadoval mobilní telefon. Úvaha nalézacího soudu, že by šlo o vydírání, je zcela lichá,“ řekl Stuchlík.

Možná jsem jí dal facku. Co ovšem tvrdí poškozená, je lež. Na další útoky si však nevzpomínám.Stanislav Polák, útočník

Poláka poslal na začátku srpna Obvodní soud pro Prahu 4 na půl roku do vězení za vydírání. Muž letos v květnu v pražské Krči jel autobusem linky 193, ve kterém bylo v té době asi patnáct lidí. Polák je začal obcházet s žádostí o zapůjčení telefonu, že prý potřebuje zavolat matce. Když nepochodil, vrátil se k těhotné ženě, která ho předtím také odmítla. Když se tak stalo i podruhé, začal jí nadávat, tahat za vlasy a mlátit do hlavy.

„Začal mi sprostě nadávat, otočila jsem obličej, mlátil mě do zadní části hlavy. Nevím, jestli mě pustil nebo jsem se já vytrhla, tak mě udeřil do obličeje. Byla to taková jakoby facka,“ vzpomínala na incident napadená žena. „Řekl, že chce ten mobil, že chce zavolat mamince. Poprvé se na mobil přišel zeptat slušně, podruhé už ne,“ dodala.

Ženě, které se nikdo z cestujících nezastal, se po chvíli podařilo utéci za řidičem, který ji pustil z autobusu ven. Napadená pak šla do práce, odkud zavolala policii.

Dal jí prý jen facku

Polák byl podle svých slov na cestě do práce a pod vlivem pervitinu. Vybavil si, že se rozčílil, když mu nikdo nechtěl půjčit mobil. Útokem na těhotnou ženu si ale příliš jistý nebyl. „Možná jsem jí dal facku. Co ovšem tvrdí poškozená, je lež. Na další útoky si však nevzpomínám,“ vypověděl v srpnu u soudu Polák s tím, že nikomu nenadával.

„V tý době, kdy došlo k té facce jako takový, tak jsem už říkal jenom 'proč jste mi nechtěli půjčit ten mobil?' a rozčiloval jsem se na celý autobus. Chtěl jsem vědět důvod, proč mi nechce půjčit ten mobil. Byl jsem rozčilenej na všechny a na všechno,“ vysvětloval ve čtvrtek obžalovaný.

Svědci incidentu u soudu řekli, že útok Poláka na poškozenou nezaregistrovali. Řidič prý nějaký „šramot“ slyšel, nepřišlo mu ale, že by musel zasáhnout.

bad, Novinky

nahoru

Krimi:

Řidič kamiónu v Mikulově upozornil na divné zvuky, ve voze našli čtyři migranty

-

včera 19:39 Čtyři muže, kteří se snažili nelegálně překročit...

Musím do zoo, tvrdil řidič MHD na pervitinu v Holešovicích policii. Drogu zkusil schovat

-

včera 18:11 Video: Pražští kriminalisté obvinili řidiče autobusu...

Za obchodování s lidmi v Británii potvrdil soud dvojici tresty

-

včera 16:08 Ladislavu Fedákovi a Romanu Fekovi potvrdil ve čtvrtek...

Muž s tetováním ACAB přepadl v Liberci hernu a zbil obsluhu

-

včera 15:06 Video: Liberecká policie pátrá po muži, který podle ní...

Cizince obviněné z vraždy muže v pražském autobusu čeká soud

-

včera 14:50 Státní zástupkyně obžalovala dva cizince, kteří jsou...

Řidič ujížděl policistům v Ostravě s krabicemi plnými surovin k výrobě pervitinu

-

včera 14:35 Ostravští kriminalisté se v noci na středu snažili...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů