Muži

Českým ležákem roku je Radegast. Uspěla Ryze Hořká 12°

obrazek

Zlatavá tekutina je pro Čechy klasikou. Není tak divem, že existuje tolik pivních soutěží.

Profimedia.cz

21.9.2016 14:21 První místo v hlavní kategorii světlých ležáků degustační soutěže České pivo letos získal Radegast se svou Ryze Hořkou 12°. Druhé místo patří Královskému pivu Litovel Premium z moravského pivovaru Litovel. Bronzovou příčku obsadil Staropramen Ležák z pražského smíchovského pivovaru.

Výsledky 16. ročníku soutěže, ve které v pěti kategoriích soutěžilo 58 vzorků piv, vyhlásili v pondělí organizátoři v Národním domě na Vinohradech v Praze na Svatováclavské slavnosti českého piva. Počet piv přihlášených do soutěže letos klesl skoro o pětinu.

V kategorii světlých výčepních piv uspělo Královské pivo Litovel Moravan, následované pivy Zubr Gold a Zubr Classic. Mezi stále populárnějšími jedenáctistupňovými pivy byl jako nejlepší ohodnocen Zubr Grand, následovaný Braníkem 11 a Kvasnicovou jedenáctkou od pivovaru Bernard.

Mezi nealkoholickými pivy patří první místo pivu Birell Světlý, umístil se také Birell Polotmavý a Bakalář nealkoholický za studena chmelený z Rakovníku.

Černým pivům dominovala Litovel

Nejlepším tmavým pivem porota určila stejně jako loni a předloni pivo Litovel Dark, na první příčce se též umístil Bernard Černý ležák s jemnými kvasnicemi. Na druhé pozici skončilo pivo Černovar Černé z Tradičního pivovaru v Rakovníku, na třetím místě loňský spoluvítěz kategorie Postřižinské tmavé z nymburského pivovaru.

Degustační soutěž každoročně vyhlašuje Český svaz pivovarů a sladoven, odborným garantem je Výzkumný ústav pivovarský a sladařský.

ČTK

nahoru

Muži:

Pražské plynové lampy rozsvěcuje asi nejvyšší lampář na světě

-

dnes 08:37 Video: Přestože lampář jako řemeslo už dávno...

Mužská „rýmička” je vědecky podložena, muži mohou hlasitě bědovat i nadále

-

včera 13:22 Ženy často mluví o tom, že banální nachlazení promění...

Dokáže si vybavit každý detail, který v životě prožil. Někdy je to pro něj prokletí

-

včera 10:00 Třiatřicetiletý Joey DeGrandis z New Yorku trpí velmi...

Klasické pánské obleky jsou téměř minulostí

-

12.12. 07:26 Dobře ušitý pánský oblek byl dříve znamením toho, že...

Šneci jdou na odbyt, na šnečí farmě z nich dělají i paštiku

-

11.12. 08:19 Kupte malé šneky, dejte je do zahrady, na podzim je...

Poslední pařížské pornokino zavírá, válcuje ho internet

-

9.12. 10:11 Pařížské kino s názvem Beverley Cinema bavilo své...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby