Muži

Českým ležákem roku je Radegast. Uspěla Ryze Hořká 12°

obrazek

Zlatavá tekutina je pro Čechy klasikou. Není tak divem, že existuje tolik pivních soutěží.

Profimedia.cz

21.9.2016 14:21 První místo v hlavní kategorii světlých ležáků degustační soutěže České pivo letos získal Radegast se svou Ryze Hořkou 12°. Druhé místo patří Královskému pivu Litovel Premium z moravského pivovaru Litovel. Bronzovou příčku obsadil Staropramen Ležák z pražského smíchovského pivovaru.

Výsledky 16. ročníku soutěže, ve které v pěti kategoriích soutěžilo 58 vzorků piv, vyhlásili v pondělí organizátoři v Národním domě na Vinohradech v Praze na Svatováclavské slavnosti českého piva. Počet piv přihlášených do soutěže letos klesl skoro o pětinu.

V kategorii světlých výčepních piv uspělo Královské pivo Litovel Moravan, následované pivy Zubr Gold a Zubr Classic. Mezi stále populárnějšími jedenáctistupňovými pivy byl jako nejlepší ohodnocen Zubr Grand, následovaný Braníkem 11 a Kvasnicovou jedenáctkou od pivovaru Bernard.

Mezi nealkoholickými pivy patří první místo pivu Birell Světlý, umístil se také Birell Polotmavý a Bakalář nealkoholický za studena chmelený z Rakovníku.

Černým pivům dominovala Litovel

Nejlepším tmavým pivem porota určila stejně jako loni a předloni pivo Litovel Dark, na první příčce se též umístil Bernard Černý ležák s jemnými kvasnicemi. Na druhé pozici skončilo pivo Černovar Černé z Tradičního pivovaru v Rakovníku, na třetím místě loňský spoluvítěz kategorie Postřižinské tmavé z nymburského pivovaru.

Degustační soutěž každoročně vyhlašuje Český svaz pivovarů a sladoven, odborným garantem je Výzkumný ústav pivovarský a sladařský.

ČTK

nahoru

Muži:

A pak že to nejde: časosběrné video zachycuje proměnu panděra v hroudu svalů

-

dnes 09:42 Video: Čtyřiadvacetiletého Huntera Hobbse z americké...

V americké restauraci servírují vylosovaným šťastlivcům burger s tarantulí

-

včera 10:00 Video: Proti gustu žádný dišputát. Jedna z amerických...

Jamie Oliver má opět problémy, nevyšel mu byznys v Austrálii

-

18.4. 12:48 Světoznámý britský kuchař Jamie Oliver musel dát...

Světu kraluje bílý cabernet z Moravy

-

17.4. 19:09 Sedmadvacet ocenění pro tuzemská vína, mezi nimi i...

Milovníci skotské whisky se bojí inovací, které vybočují z tradic

-

17.4. 10:30 Skotská whisky je už po staletí tvořena stejnými...

Král italských gurmánů láká na gastropark

-

16.4. 10:45 Třiašedesátiletý italský obchodník Oscar Farinetti rád...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby