Ekonomika

Skupina Naspers prodává polského vlastníka českého portálu Aukro

obrazek

Portál Aukro.cz

FOTO: aukro.cz

19.9.2016 19:13 Jihoafrická společnost Naspers přistoupila k prodeji polského internetového prodejního portálu Allegro za až 2,2 miliardy dolarů (zhruba 53 miliard Kč). Allegro je majitelem českého obchodního portálu Aukro.

Zdroje agentury Reuters uvedly, že nabídku na největší aukční portál ve střední a východní Evropě, jemuž se přezdívá "polská eBay", by do úterního termínu měli podat minimálně čtyři zájemci.

Jde o aliance severoamerických investičních společností Hellman & Friedman a Advent, Apax Partners a CPP Investment Board, Cinven a Permira a čtvrtou skupinou je údajně CVC Capital Partners spolu s General Atlantic. Žádná z uvedených firem se ke zprávě nevyjádřila.

Tržby internetového prodeje v Polsku rostou

Allegro má přes 14 miliónů zákazníků. Konkuruje americkým gigantům eBay a Amazon. Na polském trhu je jejím rivalem OLX.pl, který vlastní rovněž Naspers. Polské tržby internetového prodeje by měly letos vzrůst o 15 procent na 35,8 miliardy (226 miliard Kč) a do roku 2020 by se měly dostat na 63 miliard zlotých, odhadla firma Sociomantic Labs.

Naspers je z hlediska tržní hodnoty největší jihoafrickou společností současnosti. Působí ve více než 130 zemích světa a má podíly například v ruském prodejci Mail.Ru Group nebo v největší čínské sociální síti Tencent Holdings.

Polskou Allegro koupila Naspers v roce 2008. Allegro vlastní český portál Aukro od jeho založení v roce 2003.

ČTK

nahoru

Ekonomika:

Zákaz vjezdu dieselů bude v Hamburku platit už příští týden

-

dnes 10:16 aktualizováno Zákaz vjezdu starších dieselových...

Španělští ekonomové a vědci bojkotují debaty bez žen

-

dnes 09:50 Stovky španělských ekonomů, vědců a univerzitních...

Nošovické automobilce Hyundai loni klesl zisk

-

dnes 08:40 aktualizováno Nošovická automobilka Hyundai loni...

Agentura China Lianhe zhoršila rating CEFC Shanghai

-

včera 17:24 Čínská ratingová agentura China Lianhe popáté za...

Češi v úterý přestali pracovat na stát

-

včera 14:05 Na úterý podle výpočtů Liberálního institutu připadl...

Vítkovice Steel v loňském roce vydělaly 421 miliónů

-

včera 13:28 Loňské hospodaření společnosti Vítkovice Steel...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby