Cestování

Na podzim si vychutnejte Orient. Co vám nabízí Egypt, Tunisko či Emiráty?

obrazek

Na podzim si vychutnejte Orient. Co vám nabízí Egypt, Tunisko či Emiráty?


19.9.2016 17:00 Pláže i vyhlášená letoviska v létě praskají ve švech. Pokud chcete vyrazit někam na výlet, ať už za poznáním, nebo do přírody, i zde potkáte množství lidí. A tak ti, co se nechtějí prodírat davy, cestují na podzim. Podívejme se na místa, kde si toto období vychutnáte.

Ráj u Rudého moře – památky, relaxace i sport

Vydejte se do kolébky nejstarší civilizace světa a země faraonů, pyramid a sfing, seznamte se s tisíciletou historií poznamenanou Káhirou, obdivujte zdi a sochy chrámových měst Karnaku i Luxoru, bájnou „říši mrtvých” v údolí Králů a královen, mohutné sloupy, obelisky či zádušní chrámy, poznejte životodárnou řeku Nil i neopakovatelnou atmosféru zdejších bazarů. Baví vás šnorchlování a vodní sporty? Milujete aquaparky a vodní hrátky? Láká vás jízda v poušti – třeba na čtyřkolkách či v terénních vozech? Anebo máte rádi golf? Egypt je zemí, kde si splníte své sny.

Žádné složité vstupní dokumenty či povinná očkování. Písčité pláže i živoucí korálové útesy, často přístupné jen pár metrů od hotelu, nekonečná hladina jiskřícího se moře a ubytování s možností all inclusive na kvalitní úrovni učiní vaši dovolenou plnou nezapomenutelných vzpomínek. Ať již zvolíte pobytovou dovolenou, poznávací zájezd, či dovolenou s dětmi. Rudé moře s jeho fascinujícím světem mohou objevovat nejen ti, kteří mají s potápěním bohaté zkušenosti. Díky bezpočtu kvalitních potápěčských center se do hlubin ponoří i úplní začátečníci. A některé cestovní kanceláře vám zajistí i česky mluvící instruktory…

Egypt je rájem i pro potápěče.

FOTO: Shutterstock

 Pohádkové Tunisko

Mnoho turistů sem přijíždí zejména kvůli relativně nízkým cenám, teplému moři a četným památkám. Pobřeží s bílým pískem láká milovníky koupání. Dobrodružnější povahy mohou vyzkoušet jízdu džípem v písečných přesypech nebo projížďku na velbloudech v poušti.

Starobylé Kartágo, půvabné město Sidi Bou Said, úchvatné římské koloseum El Jem, berberská skalní obydlí v Matmatě – místa, která nesmějí chybět na vašich fotkách. Vydejte se na výlet na Saharu. Zavítejte na solné jezero Chott al Jerid a spatřete malebné věžičky z písku v Debabchi. Sjedete si písečnou dunu? Svezete se pouští na velbloudech? Nebo vás láká prohlídka filmových exteriérů z Lucasových Hvězdných válek? A možná spatříte i fatu morgánu…

Tunisko – Ong Jemel, zde se natáčely Hvězdné války.

FOTO: Shutterstock

Z Tuniska si můžete přivézt kaftan, kožené výrobky a parfémy z Tunisu, ozdobné ptačí klece ze Sidi Bou Said, koberce a koření z Kairouanu, předložky a „pouštní růže” z Tozeuru, hrnčířské výrobky z Nabeulu či mořské houby ze Sfaxu a z ostrova Djerba. Šafrán z Douzu je nejcennějším kořením na světě, neboť z 5000 rostlin se získá necelých 30 g koření.

Za solnou pánví Chott El Fejaj, uprostřed vod Středozemního moře, leží mystická zem Djerba. Kilometrové písečné pláže, poklidné moře, oázy z palem i majestátní olivovníky, sluncem zalité dny, koně a oslíci pasoucí se v okolí malých vesniček či atmosféra pohody a tolerance – to jsou hlavní rysy největšího ze severoafrických ostrovů. Golfistům udělá radost 27jamkové hřiště a na své si zde přijdou i milovníci vodních sportů, cyklisté, běžci, bruslaři na in-linech, ale i ti, kteří vyhledávají klidná zákoutí a soukromí. A víte, že tu je i krokodýlí farma? Nechte se okouzlit Djerbou a možná – podobně jako druzi bájného hrdiny Odyssea – zatoužíte zůstat a již nikdy neodjet.

Nejjižněji leží letovisko Zarzis. S ostrovem Djerba je spojován sedmikilometrovou malebnou Římskou cestou, táhnoucí se napříč mořem. Přístavní město existovalo již v období Římské říše a stále si udržuje svou osobitou atmosféru. Písčité pláže, teplé moře a kvalitní hotely s osvědčenými službami.

Krokodýlí farma – Djerba.

FOTO: Shutterstock

 Kouzelné Emiráty plné luxusu

Země, která vás okouzlí. Země, kde se sny mění ve skutečnost, krásný nový svět – i tak lze charakterizovat pouštní stát, který nabízí ideální podmínky pro celoroční koupání. Emiráty máme spojeny s puncem bohatství – přepychové hotely, moderní architektura, umělé ostrovy a překrásné písčité pláže spolu s nejlepšími službami poskytují zázemí pro exotickou dovolenou v destinaci, která je na dosah.

K pohodě u moře lákají nádherné pláže s pískem i průzračným mořem. Aktivit se zde nabízí nepočítaně – od plavání, vodních sportů, golfu až po nákupy. V moderních nákupních centrech se stovkami obchodů nakoupíte snad vše – zejména oblečení a elektroniku. Zároveň si ale nenechte ujít procházku po starých orientálních bazarech, jejichž kouzlo je umocněno vůní koření a vodní dýmky.

Byla by škoda zůstat jen na jednom místě. Udělejte si výlet do moderní Dubaje, navštivte Abú Dhabi s mešitou šejka Zayeda a vyfoťte si jeden z nejdražších hotelů světa Emirates Palace. Vydejte se do pouště nebo plujte na tradiční arabské plachetnici dhow. A co největší krytý Ferrari park na světě, který zahrnuje přes 20 unikátních atrakcí? Prožijete tu dovolenou v zemi plné kontrastů, na kterou se nezapomíná.

Symbolem moderní Dubaje je Burj Al Arab.

FOTO: Shutterstock

Kateřina Davidová, CK EXIM tours, a.s.

nahoru

Cestování:

V Číně mají i druhou velkou zeď. Slávy té první ale nedosahuje

-

včera 13:06 Obrazem: Prohlásit o Číně, že je zemí velkých zdí,...

Archeologické naleziště v Egyptě se promění na muzeum pod širým nebem

-

21.9. 16:07 Video: Poprvé bylo odkryto v 19. století....

Pokuty za sezení na špatném místě? V Benátkách chystají nové nařízení

-

21.9. 13:19 Právě jste přijeli do Benátek. Pár hodin se procházíte...

Pestrý kubánský koktejl Villa Clara

-

21.9. 10:58 Lenošení na plážích s velejemným pískem na Cayos de...

V Česku se představí portugalští předci starokladrubského koně

-

21.9. 09:03 Do České republiky míří předci starokladrubských koní....

Hotely na španělském Costa Blanca skončily s minibary kvůli neplatícím hostům

-

20.9. 15:45 Některé hotely na španělském pobřeží Costa Blanca...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů