Bydlení

Kotle na tuhá paliva: účinné, komfortní, ekologické

obrazek

foto: Shutterstock


9.9.2016 12:00 Komerční článek - Moderní kotle na tuhá paliva nejsou jen ekologické - mají také výkon a komfort srovnatelné s kotli plynovými či elektrickými. Navíc je topivo až o polovinu levnější a jeho ceny v podstatě nerostou. Není proto divu, že zájem o tento druh kotlů rok do roku roste.

Klasické levné palivo v kombinaci s moderní výkonnou a ekologickou technologií představují ideální řešení topného systému. Jde o bezkonkurenčně nejlevnější – a přitom nejekologičtější – vytápění vůbec.

Kotlíková dotace: Nový kotel za pakatel!

V mnoha případech přispěje na výměnu starých kotlů za nové i stát. Tzv. kotlíková dotace dosáhne 80 % ceny za pořízení nového kotle na biomasu a ještě dalších 5 %, pokud bydlíte v oblasti se zhoršenou kvalitou ovzduší. Kotlíková dotace tak zaplatí většinu nákladů za vás – a nejen na pořízení kotle, ale také na některé opravy domu, jež zamezí únikům tepla.

Pokud se rozhodnete pro nejkvalitnější kotel na tuhá paliva, který patří do emisní třídy 5, budete mít v parametrech a účinnosti spalování náskok před celou Evropou – vyplatí se to i finančně. Při plné výši dotace se náklady na pořízení nového kotle do dvou let vrátí v ušetřených nákladech na topení. A nepůjde o vyhozené peníze, legislativa by vás k výměně topného zařízení stejně za pár let donutila.

Peletový kotel Biopack EX

FOTO: Mountfield

Kvalita podporovaná státem

Ekologickému trendu doby vychází vstříc i společnost Mountfield, která rozšířila sortiment o peletové a dřevozplynující kotle Caldera. Tyto mimořádně účinné a efektivní kotle patří do emisní třídy 5 a splňují přísné požadavky směrnice o ekodesignu, která začne v EU platit až od roku 2020. Jejich kvalitu potvrzuje též certifikát Strojírenského zkušebního ústavu v Brně. Byly proto zařazeny do dotačního programu Ministerstva životního prostředí ČR, takže na ně můžete dostat už zmíněnou kotlíkovou dotaci.

V prodejnách dostanete všechny potřebné informace nejen o jednotlivých kotlích, ale také o možnostech dotace. Spoustu dobrých rad, jak dotaci získat, najdete také v publikaci Jak na kotlíkové dotace, kterou firma vydala. A pokud si nejste jistí, že veškerou administrativu kolem dotací zvládnete, je možné zprostředkovat i kompletní vyřízení dotace na klíč.

Při koupi kotle od Mountfieldu navíc dostanete v prodejně seznam kvalifikovaných topenářů, kteří instalaci kotle u vás doma zajistí v souladu se všemi normami a bezpečnostními požadavky. Certifikovaní technici Mountfieldu potom instalaci zkontrolují a kotel zprovozní. Zajištění příslušenství, náhradních dílů a případná pomoc s pozáručním servisem jsou samozřejmostí. Vy už jen přiložíte do kotle a začnete topit.

Dřevozplynující kotel Integra

FOTO: Mountfield

Jak vybrat správný kotel na tuhá paliva?
Dana Novotná

nahoru

Bydlení:

Kyjovský rodinný dům s lékárnou byl dekorován režnými cihlami

-

dnes 12:54 Obrazem: Dům od architekta Hilgerta je jednou z...

Venkovský domov kostýmního výtvarníka Josefa Čechoty

-

dnes 09:05 Obrazem: Kostýmní výtvarník Josef Čechota s přítelem...

Moderní budova prospěje městu v mnoha směrech

-

dnes 06:28 Obrazem: Italský architekt Stefano Boeri slaví se svým...

Dívčí pokoj zařízený ve stylu pohádky Malá mořská víla působí nápaditě i vkusně

-

včera 12:49 Obrazem: Mnoho dívčích pokojů je zařízeno velmi...

Děti v pokoji ocení soukromí, barvy a hravé světlo

-

včera 08:53 Obrazem: V dětských pokojích jde hlavně o pohodu,...

Bývalá olympijská vesnice se může proměnit v živé rekreační městečko

-

včera 06:10 Obrazem: Projekt na proměnu bývalé olympijské vesničky...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby