Krimi

Pochod jednonohého ukončila nehoda. Srazilo ho auto

obrazek

David Minařík na archivní fotografii

FOTO: Fotograf bez talentu

3.9.2016 16:19 Bývalý bezdomovec David Minařík (35), který se musí životem protloukat pouze s jednou nohou, se tento týden vydal pěšky na cestu dlouhou 350 kilometrů, aby na ní vybral peníze pro onkologicky nemocné děti. Svůj pochod však musel v sobotu neplánovaně přerušit, srazilo ho totiž auto. Novinkám to potvrdil umělec, který vystupuje pod přezdívkou Fotograf bez talentu a který je organizátorem celé akce.

Na cestu se Minařík vydal ve středu v poledne z Prahy, cílem byla slovenská Ilava. V sobotu okolo 11:45 však došlo k nehodě. „David byl zrovna na cestě z Letovic do Kladrub, když ho srazilo auto, které předjíždělo traktor,” uvedl pro Novinky.cz Fotograf bez talentu.

„Auto narazilo do jeho ruky a berlí. Řidič nezastavil, v tuto chvíli však není jasné, zda si nehody vůbec všimnul,“ konstatoval umělec s tím, že muž zavolal na pomoc právě jeho: „Sténal, nemohl chodit a brečel. Tak jsme jej neprodleně odvezli do nemocnice v Boskovicích.“

Zároveň vyloučil, že by muž během pochodu podcenil svou bezpečnost. „Šel po levé straně vozovky a měl na sobě reflexní prvky. Policie potvrdila, že se nedopustil žádné chyby,“ konstatoval organizátor akce.

Jednonohý David Minařík vyšel ve středu na 350kilometrový pochod FORREST FOX 2016, aby vybral peníze na léčbu onkologicky nemocné holčičky.

FOTO: Stáňa Seďová, Právo

Skončil v nemocnici

Minařík je nyní v péči lékařů. „Má ránu na hlavě, nechali si ho na pozorování. Je na kapačce,“ uvedl na dotaz Novinek Fotograf bez talentu.

V tuto chvíli tak není jasné, kdy a zda vůbec bude moci pokračovat v pochodu dál. Podle umělce je to však spíše otázkou času: „David chce pokračovat za každou cenu.“

Za záchranu očí malé holčičky

Do Ilavy měl Minařík dojít podle dřívějších plánů příští týden v pondělí. Na dobročinném pochodu vybíral od lidí do zapečetěného baťůžku peníze, které skončí v rukou Nadačního fondu Šance onkoláčkům. Odtud poputují rodičům nemocné Nikolky – dvouleté holčičky, které lékaři našli nádory v obou očích.

Doposud se prý na cestě podařily bývalému bezdomovci, který má už nyní zaměstnání i domov, vybrat zhruba tři tisíce korun. Další peníze pak lidé posílají na podporu malé Nikolky na transparentní účet 2900857033/2010 (FIO banka). Pokud lidé chtějí přispět, je nutné do zprávy pro příjemce připsat heslo DAVID.

mif, Novinky, Právo

nahoru

Krimi:

Na vyprahlé jižní Moravě hoří les, hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

-

dnes 17:11 aktualizováno U Bzence na Hodonínsku hoří na několika...

Z lešení u radnice v Hostomicích se zřítil muž. Letěl pro něj vrtulník

-

dnes 16:34 Video: Z lešení postaveného u budovy radnice v...

Kamión na dálnici D35 narazil do policejního auta

-

dnes 15:11 aktualizováno Kamión narazil ve čtvrtek odpoledne na...

Vietnamec, kterého našli v Plzni s uříznutou rukou, se nejspíš zranil při opravě stroje

-

dnes 14:30 Zřejmě vlastní neopatrnost stála za zraněním 50letého...

Policie už zná jména útočníků z pražského metra. Jsou to děti

-

dnes 14:18 Policie už zná jména tří mladíků, kteří měli s nožem...

Autobus s dětmi začal na D1 hořet, řidič plameny pohotově uhasil

-

dnes 14:14 Na dálnici D1 u Vyškova musel ve čtvrtek kvůli požáru...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů