Zahraniční

Norská premiérka vyrazila v Bratislavě na lov pokémonů

obrazek

Norská premiérka Erna Solbergová

FOTO: Francois Lenoir , Reuters

24.8.2016 14:36 Norská premiérka Erna Solbergová se během úterní návštěvy Bratislavy, kde jednala s premiérem Robertem Ficem, vydala i na lov. Jak ve středu s odvoláním na norská média uvedla agentura AFP, předsedkyně norské vlády využila přestávku mezi jednáními, aby se v doprovodu tělesných strážců i vysokých politických představitelů pustila v uličkách starého města do honby za pokémony, se zrakem upřeným do svého mobilního telefonu.

Hra Pokémon Go, která se stala hitem letošního léta, se odehrává na pomezí reálného a virtuálního světa. Prostřednictvím mobilních telefonů navádí hráče na reálná místa, kde sbírají kultovní animované postavičky.

Pětapadesátiletá konzervativní politička svou zálibu hájila v televizi i slovy, že nahánění virtuálních postaviček si občas vyžádá i desetikilometrovou procházku.

Solbergová, která donedávna byla vášnivou hráčkou Candy Crush, přiznala, že přešla na Pokémon Go. Učinila tak údajně den poté, co ve dvou rozhovorech prohlásila, že to hrát nebude. Listu Aftenposten řekla, že ke hře ji dotlačila její mladší sestra, která, jak řekla Solbergová, "našla pokémona na mé verandě".

Na Slovensku, které nyní předsedá Evropské unii, premiérka hájila norské zájmy v rámci nadcházejících jednání o odchodu Británie z EU. Fico při této příležitosti řekl, že uspořádání vztahů mezi EU a Norskem by mohlo být příkladem pro spolupráci EU a Británie po takzvaném brexitu.

ČTK

nahoru

Zahraniční:

Extrémní horko zabilo v Karáčí už 65 lidí

-

dnes 14:43 Video: Nejméně 65 mrtvých si vyžádala vlna veder, která...

Ukrajinská armáda přiznala padlé při vpádu na území držené separatisty

-

dnes 14:14 Ukrajinské velení přiznalo, že při útoku na území pod...

V Afghánistánu se bezpečnostní situace nelepší, tvrdí Pentagon

-

dnes 13:58 Optimistická prohlášení o zlepšení bezpečnostní situace...

Izrael jako první nasadil v boji letadla F-35, hned na dvou frontách

-

dnes 12:54 Izraelské letectvo jako první na světě použilo v boji...

Bývalý policista záměrně najel v USA autem do restaurace, zabil dceru a snachu

-

dnes 12:50 Video: Bývalého policistu Rogera Selfa obvinili v...

Slovenští poslanci odmítli předčasné volby

-

dnes 12:28 Slovenský parlament v úterý odmítl návrh na vypsání...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby