Zahraniční

Norská premiérka vyrazila v Bratislavě na lov pokémonů

obrazek

Norská premiérka Erna Solbergová

FOTO: Francois Lenoir , Reuters

24.8.2016 14:36 Norská premiérka Erna Solbergová se během úterní návštěvy Bratislavy, kde jednala s premiérem Robertem Ficem, vydala i na lov. Jak ve středu s odvoláním na norská média uvedla agentura AFP, předsedkyně norské vlády využila přestávku mezi jednáními, aby se v doprovodu tělesných strážců i vysokých politických představitelů pustila v uličkách starého města do honby za pokémony, se zrakem upřeným do svého mobilního telefonu.

Hra Pokémon Go, která se stala hitem letošního léta, se odehrává na pomezí reálného a virtuálního světa. Prostřednictvím mobilních telefonů navádí hráče na reálná místa, kde sbírají kultovní animované postavičky.

Pětapadesátiletá konzervativní politička svou zálibu hájila v televizi i slovy, že nahánění virtuálních postaviček si občas vyžádá i desetikilometrovou procházku.

Solbergová, která donedávna byla vášnivou hráčkou Candy Crush, přiznala, že přešla na Pokémon Go. Učinila tak údajně den poté, co ve dvou rozhovorech prohlásila, že to hrát nebude. Listu Aftenposten řekla, že ke hře ji dotlačila její mladší sestra, která, jak řekla Solbergová, "našla pokémona na mé verandě".

Na Slovensku, které nyní předsedá Evropské unii, premiérka hájila norské zájmy v rámci nadcházejících jednání o odchodu Británie z EU. Fico při této příležitosti řekl, že uspořádání vztahů mezi EU a Norskem by mohlo být příkladem pro spolupráci EU a Británie po takzvaném brexitu.

ČTK

nahoru

Zahraniční:

Šéf německých sociálních demokratů uspěl. Straníci mu schválili velkou koalici s Merkelovou

-

dnes 16:23 aktualizováno Delegáti sněmu německé sociální...

Podívejte se, co se stalo v Česku. Musíme zastavit pravicovou vlnu, burcuje Schulz

-

dnes 14:41 aktualizováno Evropskou unii (EU) ohrožuje...

Turecká armáda se prý probojovala do Afrínu, Kurdové ji vytlačili

-

dnes 12:59 Turecké pozemní síly se v sobotu probojovaly do...

Němku v Iráku odsoudili za podporu IS k smrti

-

dnes 11:04 aktualizováno V iráckém Bagdádu odsoudili v neděli k...

Pašeráci kupují malá letadla pro přepravu migrantů, tvrdí maďarský pilot

-

dnes 09:06 Pašeráci lidí relativně často využívají leteckou cestu...

Při útoku na hotel v Kábulu zemřelo 18 lidí, z toho 14 cizinců

-

dnes 06:50 aktualizováno Při nočním útoku na hotel v Kábulu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby