Kultura

Keira je na roztrhání. Natočí Louskáčka i drama z válečných trosek Hamburku

obrazek

Keira Knightleyová

Profimedia.cz

18.8.2016 10:23 Keira Knightleyová, britská herečka známá z austenovských historických adaptací nebo Pirátů z Karibiku, se chystá na pohádkového Louskáčka. Drobounká herečka má ztvárnit vílu v disneyovské verzi tohoto starého příběhu.

Louskáček je znám hlavně jako balet, jednalo se ale o pohádkový příběh, který se původně zrodil v hlavě vynikajícího německého spisovatele E.T.A. Hoffmanna. Podle něj vznikla později baletní pohádka s hudbou Petra Iljiče Čajkovského, která se po premiéře v Petrohradě roku 1892 proslavila po celém světě.

Film má režírovat Lasse Hallstrom pod názvem The Nutcracker and the Four Realms (Louskáček a čtyři říše) a vedle Knightleyové si zahrají i Morgan Freeman nebo v Americe velmi známá balerína Misty Copelandová. Ta je zajímavá i tím, že jde o první černošku, která se v mezinárodním měřítku proslavila baletem. Dnes je z ní velká celebrita.

Keira Knightleyová (film Nebezpečná metoda)

FOTO: Bontonfilm

Zatím není jasné, zda ve filmu bude tančit i Keira a zda bude vycházet spíše z literární předlohy nebo z baletu, který se od ní v detailech liší.

Současně se britská herečka připravuje i na historické drama Aftermath s Alexanderem Skarsgardem. Kolem projektu studia Fox Searchlight se motají velká jména, producentem by měl být Ridley Scott. Skarsgard se naposledy objevil v Tarzanovi a brzy ho uvidíme v seriálu Little Big Lies na HBO, což je projekt Reese Witherspoonové.

Aftermath bude příběh z Hamburku krátce po válce. Britský důstojník, jenž je pověřen správou zničeného města, tam se svou ženou bydlí u německého vdovce a jeho psychicky labilní dcery. Drama režiruje James Kent podle scénáře Anny Waterhousové a Joea Shrapnela.

Novinky

nahoru

Kultura:

Bende rozezpíval Červený kostel v Brně pro dobrou věc

-

dnes 19:10 Mimořádně krásnou atmosféru evangelického kostela,...

Zemřela italská královna nakladatelů a fotografka Feltrinelliová

-

dnes 17:24 Ve věku 87 let zemřela v noci na čtvrtek v Miláně...

Ve filmu Zlatý podraz drtí naše špičkové sportovce roky 1938 i 1948

-

dnes 16:40 Video: Drama Radima Špačka Zlatý podraz nabízí první...

Gott a Bílá věří v návrat Českého slavíka

-

dnes 16:31 K roční pauze ve vyhlašování ankety popularity Český...

Skupina Trojky představuje klip z cesty Ukrajinou, Moldávií a Rumunskem

-

dnes 16:00 Video: K měsíční cestě po Ukrajině, Moldávii a Rumunsku...

Britský herec Luke Thompson: Ian McKellen hraje Leara jako jazz

-

dnes 15:26 Jeden ze současných hitů londýnské divadelní scény,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů