Kultura

Keira je na roztrhání. Natočí Louskáčka i drama z válečných trosek Hamburku

obrazek

Keira Knightleyová

Profimedia.cz

18.8.2016 10:23 Keira Knightleyová, britská herečka známá z austenovských historických adaptací nebo Pirátů z Karibiku, se chystá na pohádkového Louskáčka. Drobounká herečka má ztvárnit vílu v disneyovské verzi tohoto starého příběhu.

Louskáček je znám hlavně jako balet, jednalo se ale o pohádkový příběh, který se původně zrodil v hlavě vynikajícího německého spisovatele E.T.A. Hoffmanna. Podle něj vznikla později baletní pohádka s hudbou Petra Iljiče Čajkovského, která se po premiéře v Petrohradě roku 1892 proslavila po celém světě.

Film má režírovat Lasse Hallstrom pod názvem The Nutcracker and the Four Realms (Louskáček a čtyři říše) a vedle Knightleyové si zahrají i Morgan Freeman nebo v Americe velmi známá balerína Misty Copelandová. Ta je zajímavá i tím, že jde o první černošku, která se v mezinárodním měřítku proslavila baletem. Dnes je z ní velká celebrita.

Keira Knightleyová (film Nebezpečná metoda)

FOTO: Bontonfilm

Zatím není jasné, zda ve filmu bude tančit i Keira a zda bude vycházet spíše z literární předlohy nebo z baletu, který se od ní v detailech liší.

Současně se britská herečka připravuje i na historické drama Aftermath s Alexanderem Skarsgardem. Kolem projektu studia Fox Searchlight se motají velká jména, producentem by měl být Ridley Scott. Skarsgard se naposledy objevil v Tarzanovi a brzy ho uvidíme v seriálu Little Big Lies na HBO, což je projekt Reese Witherspoonové.

Aftermath bude příběh z Hamburku krátce po válce. Britský důstojník, jenž je pověřen správou zničeného města, tam se svou ženou bydlí u německého vdovce a jeho psychicky labilní dcery. Drama režiruje James Kent podle scénáře Anny Waterhousové a Joea Shrapnela.

Novinky

nahoru

Kultura:

Rána do hlavy může výrazně zlepšit život

-

dnes 17:33 O tom, že každá žena je tak krásná a sexy, jak se sama...

Eurovize bude tématem nové komedie s Willem Ferrellem

-

dnes 16:42 Will Ferrell zpívající v Eurovizi? Sen milovníků...

Na Okoři Chinaski, Klus i Xindl X

-

dnes 15:36 Festival Okoř, který se koná na známém hradě nedaleko...

J.A.R. zahajují Landscape festival, který nabídne umění i diskuze o rozvoji Prahy

-

dnes 14:01 Velký koncert zdarma zahájí ve čtvrtek pražský...

Teplická kapela FROM avizuje album videem k písni Lži

-

dnes 13:00 Video: Teplická poprocková skupina FROM není na scéně...

RECENZE: Nuda to není, jen ohromná slátanina

-

dnes 11:45 Podtitul druhého pokračování Jurského světa: Zánik říše...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů