Zahraniční

V Německu zadrželi dodavatele zbraně pro mnichovského střelce

obrazek

Policie na místě střelby v Mnichově

FOTO: Sebastian Widmann, ČTK/AP

16.8.2016 18:47 Speciální jednotka německé policie v úterý v hesenském městě Marburgu zatkla nelegálního obchodníka se zbraněmi, který dodal pistoli a munici takzvanému střelci z Mnichova. Osmnáctiletý David Ali Sonboly, Němec s íránskými kořeny s ní 22. července zavraždil u mnichovského nákupního centra Olympia devět lidí a poté spáchal sebevraždu.

Jednatřicetiletý zadržený podle německých médií obchoduje se zbraněmi přes takzvaný Darknet, obtížně přístupnou část internetu využívanou k nelegálním obchodům. Prostřednictvím Darknetu se odehrál první kontakt i mezi ním a Sonbolym, zbraň a munici si ale předali osobně.

Zatčený policistům řekl, že zbraň dodal mnichovskému střelci už v květnu v Marburgu a munici mu prodal čtyři dny před masakrem. Vyšetřovatelé vycházejí z toho, že zbraň pocházela ze Slovenska.

Nalíčili na něj past

Policie na muže nalíčila past s fingovaným nákupem střelné zbraně. Při zatčení mu pak zabavili automatickou pistoli, druhou pistoli, střelivo a další zbraň, kterou měl pro vlastní použití.

Sonbolyho rodiče přišli do Německa z Íránu v 90. letech, jejich syn měl podle policie psychické problémy a zajímal se o případy hromadného zabíjení. Vyšetřovatelé už dřív uvedli, že byl příznivcem krajní pravice a při střelbě u Olympie si vybíral oběti, které vypadaly jako přistěhovalci.

ČTK

nahoru

Zahraniční:

V Thajsku zadrželi šéfa sítě pašeráků slonoviny a nosorožčích rohů

-

dnes 12:42 Thajská policie zadržela v pátek údajného šéfa největší...

Desetimetrové vlny, záplavy a vichr ničí západní pobřeží USA

-

dnes 12:36 Video: Více než devítimetrové vlny způsobily v pátek...

Výstavu Jiřího Načeradského v Piešťanech zcenzurovali, tvrdí deník Pravda

-

dnes 11:56 Ve slovenských Piešťanech předčasně skončila výstava...

Turecko pokračuje v ostřelování pozic syrských Kurdů

-

dnes 11:10 aktualizováno Pozice syrských Kurdů v oblasti Afrín...

Autobus v Turecku naboural do stromů u dálnice, 11 mrtvých a 46 zraněných

-

dnes 10:14 aktualizováno Nejméně 11 obětí a 46 zraněných si...

Macronová kvůli románku se svým studentem ztratila všechny přátele

-

dnes 08:57 Milostné vzplanutí současné první dámy Francie, tehdy...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby