Internet a PC

Hackeři kradli údaje o platebních kartách přímo v hotelech

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Pawel Kopczynski, Reuters

16.8.2016 10:34 Hotely značek Hyatt, Sheraton, Marriott a Westin v deseti státech USA se patrně staly terčem útoku hackerů. Podle hotelové společnosti HEI Hotels & Resorts je možné, že software instalovaný hackery v minimálně 20 jejích hotelech po několik měsíců sbíral jména hostů, čísla jejich platebních karet a další údaje.

„Podnikli jsme kroky k řešení tohoto incidentu okamžitě po jeho odhalení," uvedla společnost HEI. Dodala, že přesunula zpracovávání platebních karet na samostatný systém, který je oddělený od zbytku její sítě. Software instalovaný hackery deaktivovala a nyní pracuje na rekonfiguraci různých částí sítě a platebních systémů s cílem posílit jejich bezpečnost, napsala agentura AP.

Údaje hostů byly podle společnosti HEI zřejmě sbírány od začátku loňského prosince do konce června. V některých hotelech mohl sběr údajů začít dokonce již v březnu 2015.

Firma HEI uvedla, že nadále spolupracuje s úřady při vyšetřování tohoto incidentu. Vyzvala osoby, které v jejích hotelech použily platební kartu, aby překontrolovaly, zda se na jejich účtech neobjevují nesrovnalosti či neobvyklá aktivita. V současnosti je již podle firmy používání platebních karet v jejích hotelech bezpečné.

Jak bránit PC a mobily proti hackerům

Počítačoví piráti neustále hledají nové cesty, jak se lidem dostat do počítače. Propašovat škodlivé kódy se přitom stále častěji snaží také do mobilů a tabletů. Jak se proti takovým nezvaným návštěvníkům bránit?

Do mobilních zařízení se snaží kyberzločinci dostat prakticky stejným způsobem jako do klasických počítačů. Hledají chyby v nejrůznějších aplikacích a operačních systémech, které by jim dovolily propašovat záškodníka na cizí přístroj.

Hackeři také spoléhají na to, že uživatelé rizika podceňují. Na klasických počítačích provozuje antivirový program prakticky každý, u mobilů a tabletů tomu tak ale není. Počítačovým pirátům tak nic nestojí v cestě. [celá zpráva]

mif, Novinky, ČTK

nahoru

Internet a PC:

Za 200 MB internet mimo EU stokoruny, ale i 2400 Kč. T-Mobile představil nové datové balíčky

-

dnes 10:01 V Evropské unii platí stejná pravidla pro používání...

Chyby byly opraveny. Microsoft uvolnil velkou aktualizaci desítek pro všechny

-

dnes 09:12 Vydání velké aktualizace operačního systému Windows 10...

Dotace EU na bezplatné wi-fi se odkládají. Kvůli chybě systému

-

dnes 08:02 Obce a města zatím nedostanou dotace Evropské unie na...

Televizní vysílání DVB-T2 pokrývá už většinu Česka

-

dnes 07:52 Společnost Digital Broadcasting zvýšila pokrytí své...

Veřejné wi-fi. Služba občanům, ale i ráj lumpů

-

včera 18:27 Zaměstnanci technických služeb České Třebové zažili...

Krvelační upíři táhnou. Nejprodávanější hrou se stal Vampyr

-

včera 14:30 Upíří tematika je evidentně hráčům blízká. Dokládá to...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů