Internet a PC

Hackeři kradli údaje o platebních kartách přímo v hotelech

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Pawel Kopczynski, Reuters

16.8.2016 10:34 Hotely značek Hyatt, Sheraton, Marriott a Westin v deseti státech USA se patrně staly terčem útoku hackerů. Podle hotelové společnosti HEI Hotels & Resorts je možné, že software instalovaný hackery v minimálně 20 jejích hotelech po několik měsíců sbíral jména hostů, čísla jejich platebních karet a další údaje.

„Podnikli jsme kroky k řešení tohoto incidentu okamžitě po jeho odhalení," uvedla společnost HEI. Dodala, že přesunula zpracovávání platebních karet na samostatný systém, který je oddělený od zbytku její sítě. Software instalovaný hackery deaktivovala a nyní pracuje na rekonfiguraci různých částí sítě a platebních systémů s cílem posílit jejich bezpečnost, napsala agentura AP.

Údaje hostů byly podle společnosti HEI zřejmě sbírány od začátku loňského prosince do konce června. V některých hotelech mohl sběr údajů začít dokonce již v březnu 2015.

Firma HEI uvedla, že nadále spolupracuje s úřady při vyšetřování tohoto incidentu. Vyzvala osoby, které v jejích hotelech použily platební kartu, aby překontrolovaly, zda se na jejich účtech neobjevují nesrovnalosti či neobvyklá aktivita. V současnosti je již podle firmy používání platebních karet v jejích hotelech bezpečné.

Jak bránit PC a mobily proti hackerům

Počítačoví piráti neustále hledají nové cesty, jak se lidem dostat do počítače. Propašovat škodlivé kódy se přitom stále častěji snaží také do mobilů a tabletů. Jak se proti takovým nezvaným návštěvníkům bránit?

Do mobilních zařízení se snaží kyberzločinci dostat prakticky stejným způsobem jako do klasických počítačů. Hledají chyby v nejrůznějších aplikacích a operačních systémech, které by jim dovolily propašovat záškodníka na cizí přístroj.

Hackeři také spoléhají na to, že uživatelé rizika podceňují. Na klasických počítačích provozuje antivirový program prakticky každý, u mobilů a tabletů tomu tak ale není. Počítačovým pirátům tak nic nestojí v cestě. [celá zpráva]

mif, Novinky, ČTK

nahoru

Internet a PC:

Za pomstou a konečně i hromadou obsahu v datadisku Forsaken pro hru Destiny 2

-

včera 14:53 Video: Třikrát hurá. Náznaky světlých zítřků z...

První mobil se třemi hlavními fotoaparáty výrazně zlevnil. Ušetřit je možné tisíce

-

včera 14:15 Společnost Huawei letos na jaře přinesla do prodeje...

Přestanou fungovat weby? Internet čeká velká očista

-

včera 13:30 Provozovatelé internetových stránek se musí připravit...

Facebook musí změnit pravidla. Jinak přijdou sankce, pohrozila EU

-

včera 12:31 Společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou...

Na e-mailové účty amerických senátorů útočí hackeři. Opakovaně

-

včera 08:30 Zahraniční hackeři opakovaně útočí na osobní e-mailové...

Datadisk Battle for Azeroth dává WoWku druhý dech. I po 14 letech je v něm stále co dělat

-

včera 07:43 Video: Původní tzv. vanilla verze on-line RPG hry...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů