Kultura

Točí se film Muzzikanti. Pavel Kříž hraje stárnoucího rockera

obrazek

Pavel Kříž jako stárnoucí rocker Izzi při natáčení filmu Muzzikanti.

FOTO: Petarda Production

14.8.2016 16:21 V areálu Matice Slezské v Dolní Lomné, v nejvýchodnější části naší republiky, začali ve středu natáčet film Muzzikanti. Jeho režisérem je Dušan Rapoš, který se mimo jiné proslavil filmovou trilogií Fontána pre Zuzanu. Scénář napsal Petr Šiška.

„Rozhodli jsme se natočit optimistický film, protože lidé v Těšínském Slezsku, kde se děj odehrává, svůj někdy těžký úděl snášejí s velkou dávkou hrdosti, optimismu a humoru. A samozřejmě jim pomáhá i vášnivá, melodická a energii vyzařující hudba, která je tomu kraji vlastní stejně jako krása žen a chlapské podání ruky, které má cenu větší než papírová smlouva. Spolupráce s Petrem Šiškou byla pro mě také veliká škola. Je to ten typ věčného kluka, který disponuje strhující energií a nadhledem. A jeho podání ruky má tu cenu, o které mluvím,“ řekl Právu a Novinkám režisér Rapoš před začátkem natáčení.

Pavel Kříž v diskuzi s režisérem Dušanem Rapošem při natáčení v Dolní Lomné.

FOTO: Petarda Production

Stárnoucí rocker Izzi v podání Pavla Kříže žije ve filmovém příběhu se svou o poznání mladší přítelkyní Klárou, kterou ztvárnila polská herečka Michalina Olszańska (vytvořila mimo jiné hlavní roli ve filmu Já, Olga Hepnarová), poklidně v horách. Vše změní příjezd muzikantů z Prahy, které do jeho kempu doveze pohasínající hvězda pop music Majkl Boss (Martin Dejdar) s podporou producenta Schwartze (Maroš Kramár). Příběh plný lásek, dramat a emocí tak začíná.

Martin Dejdar a Pavel Kříž budou ve filmu hrát klíčové postavy.

FOTO: Petarda Production

„Filmovou hudbu složil především Lešek Wronka, a musím říct, že to měl těžké. V tom kraji se totiž mísí řada stylů, gorolský folklór, rock, metal, pop, folk, dokonce něco jako etnošanson a další. Nevím, jak to udělal, ale složil hudbu, která je nejen výborná, ale i stylová. Jistě k tomu pomohla skutečnost, že z toho kraje pochází. On, Peter Cmorik, Roman Izaiáš a Miro Bazger, kteří se na muzice také podíleli, i textař Petr Šiška udělali obrovský kus práce. Jejich hudba je jiná než ta, kterou jsme zvyklí slýchat z filmů. Pro mě jako režiséra byla i velmi inspirativní,“ prozradil také režisér Rapoš.

Ve filmu si zahraje i zpěvák Pavel Callta (uprostřed).

FOTO: Petarda Production

Dvacet autorských písní, které ve filmu zazní, budou zpívat Jaromír Nohavica, Marta Jandová, Peter Cmorik, Markéta Konvičková, Pavel Callta a další. Album s nimi vyjde už letos v listopadu. Premiéra filmu je naplánována na únor 2017.

kul, jaš, Právo

nahoru

Kultura:

Nové knihy: Zafón, Croftová, Doehnertová a Koryta

-

dnes 07:00 Z plného proudu nově vydávaných knih vybíráme příběhy...

Kořeny bigbítu. První česká rocková alba připomíná kompilace Beat (Al)Boom

-

včera 16:54 Skupiny jako Matadors, Framus Five, Atlantis,...

Pražské orchestry uctily Bernsteina

-

včera 15:25 Letos si připomínáme 100 let od narození amerického...

Soul-jazzový sen. Gregoryho Portera doprovodí český varhaník Pivec

-

včera 14:20 Slavný americký zpěvák a dvojnásobný držitel Grammy...

RECENZE: Film plný překvapení, napětí a citů. Do kin jde vítěz Zlatých glóbů, Tři Billboardy kousek za Ebbingem

-

včera 12:44 Jednou z filmových událostí roku 2017 je drama...

RECENZE: Jak to bylo na Titaniku

-

včera 11:15 Pražské divadlo Kalich uvedlo v české premiéře komedii...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby