Kultura

Točí se film Muzzikanti. Pavel Kříž hraje stárnoucího rockera

obrazek

Pavel Kříž jako stárnoucí rocker Izzi při natáčení filmu Muzzikanti.

FOTO: Petarda Production

14.8.2016 16:21 V areálu Matice Slezské v Dolní Lomné, v nejvýchodnější části naší republiky, začali ve středu natáčet film Muzzikanti. Jeho režisérem je Dušan Rapoš, který se mimo jiné proslavil filmovou trilogií Fontána pre Zuzanu. Scénář napsal Petr Šiška.

„Rozhodli jsme se natočit optimistický film, protože lidé v Těšínském Slezsku, kde se děj odehrává, svůj někdy těžký úděl snášejí s velkou dávkou hrdosti, optimismu a humoru. A samozřejmě jim pomáhá i vášnivá, melodická a energii vyzařující hudba, která je tomu kraji vlastní stejně jako krása žen a chlapské podání ruky, které má cenu větší než papírová smlouva. Spolupráce s Petrem Šiškou byla pro mě také veliká škola. Je to ten typ věčného kluka, který disponuje strhující energií a nadhledem. A jeho podání ruky má tu cenu, o které mluvím,“ řekl Právu a Novinkám režisér Rapoš před začátkem natáčení.

Pavel Kříž v diskuzi s režisérem Dušanem Rapošem při natáčení v Dolní Lomné.

FOTO: Petarda Production

Stárnoucí rocker Izzi v podání Pavla Kříže žije ve filmovém příběhu se svou o poznání mladší přítelkyní Klárou, kterou ztvárnila polská herečka Michalina Olszańska (vytvořila mimo jiné hlavní roli ve filmu Já, Olga Hepnarová), poklidně v horách. Vše změní příjezd muzikantů z Prahy, které do jeho kempu doveze pohasínající hvězda pop music Majkl Boss (Martin Dejdar) s podporou producenta Schwartze (Maroš Kramár). Příběh plný lásek, dramat a emocí tak začíná.

Martin Dejdar a Pavel Kříž budou ve filmu hrát klíčové postavy.

FOTO: Petarda Production

„Filmovou hudbu složil především Lešek Wronka, a musím říct, že to měl těžké. V tom kraji se totiž mísí řada stylů, gorolský folklór, rock, metal, pop, folk, dokonce něco jako etnošanson a další. Nevím, jak to udělal, ale složil hudbu, která je nejen výborná, ale i stylová. Jistě k tomu pomohla skutečnost, že z toho kraje pochází. On, Peter Cmorik, Roman Izaiáš a Miro Bazger, kteří se na muzice také podíleli, i textař Petr Šiška udělali obrovský kus práce. Jejich hudba je jiná než ta, kterou jsme zvyklí slýchat z filmů. Pro mě jako režiséra byla i velmi inspirativní,“ prozradil také režisér Rapoš.

Ve filmu si zahraje i zpěvák Pavel Callta (uprostřed).

FOTO: Petarda Production

Dvacet autorských písní, které ve filmu zazní, budou zpívat Jaromír Nohavica, Marta Jandová, Peter Cmorik, Markéta Konvičková, Pavel Callta a další. Album s nimi vyjde už letos v listopadu. Premiéra filmu je naplánována na únor 2017.

kul, jaš, Právo

nahoru

Kultura:

Peter Fider z Verony: Vždy jsme skládali popové písničky, jenom to pod nimi tanečně tepalo

-

dnes 07:18 Po šestnácti letech úspěšného působení na domácí...

Opilec poničil v Treťjakovské galerii obraz Ivana Hrozného

-

včera 20:24 Opilý vandal způsobil v pátek značné škody na obraze...

Dave Grohl nemůže poslouchat Nirvanu

-

včera 11:14 Zpěvák a kytarista americké rockové skupiny Foo...

Rychlé šípy jsou hrdinové i v jednadvacátém století

-

včera 07:15 Kult chlapeckého klubu Rychlých šípů zasáhl několik...

Tereza Kerndlová: Sexy fotky jsou dnes v popu běžné

-

25.5. 17:27 Zpěvačka Tereza Kerndlová pracovala na svém novém albu...

Norská zpěvačka Aurora: Díky hudbě mohu obejmout planetu

-

25.5. 16:49 Norská hudebnice Aurora poprvé okouzlila návštěvníky...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby