Koktejl

Američanka doplavala až k úpatí sopky, z níž právě vytékala láva

Žena surfovala kousek od tekoucí lávy

ZDROJ: AP

15.8.2016 05:20 O dobrodružce Alison Tealové magazín Time prohlásil, že je jako Indiana Jones v sukni. Američanka známá tím, že se mnohdy vystavuje extrémním a nebezpečným situacím, se nyní zmocnila dalšího prvenství. Stala se první ženou, která doplavala až k úpatí aktivního vulkánu Kilauea na Havaji, ze kterého v tom okamžiku tekla do moře žhnoucí láva.

„Byl to můj celoživotní sen,“ prohlásila třicetiletá žena. „Čekala jsem na příhodnou vlnu k surfování, ale když jsem se dostala moc blízko k sopce, rozletěly se všude kameny, tak jsem se rychle schovala pod vodu. Bylo to sice hrůzostrašné, ale zároveň mi hladina endorfinů vystřelila neuvěřitelně vysoko,“ dodala.

Dobrodružku v akci natočil fotograf Perrin James. Načasování bylo perfektní, protože se jednalo o první erupci sopky od roku 2011.

Tealová, která o svých dobrodružstvích vede stránku Alison Adventures, je schopná kvůli podobným kouskům urazit dlouhou cestu a přivstat si.

„Už to ráno začalo slibně, nad námi se objevila dvojitá duha. Pro Havajce duha symbolizuje cestu, po které scházejí bohové z nebe, aby lidem požehnali. A požehnali asi i nám, protože se takový strašidelný výjev v mžiku změnil v jeden z nejúchvatnějších momentů v mém životě,“ uzavřela.

Alison Tealová je dcerou Davida Bleherta, fotografa magazínu National Geographic. Její práce spočívá i v ochraně životního prostředí a divoké přírody, kromě toho z různých částí světa natáčí i cestopisná videa.

mšv, Novinky

nahoru

Koktejl:

Na terénní auto se převrátil kamión, nezranění pasažéři vylezli z jeho kabiny

-

dnes 13:03 Nedaleko města Lichfield v anglickém hrabství...

Pes nesplnil úkol, při vloupání do domu spokojeně vrtěl ocasem

-

dnes 09:46 Velkým strašákem zlodějů jsou zpravidla psi, kteří...

Orel chtěl lišce ukrást uloveného králíka, ta se nedala a letěla vzduchem

-

dnes 04:30 Fascinující snímky ze světa zvířat zachytil fotograf...

Žena prodala dárkovou tašku z Harryho svatby za více než 600 tisíc. Byl v ní dopis a občerstvení

-

včera 18:26 Jedenatřicetileté Claire Oliverové se dostalo větší...

Da habt Ihr den anderen, zazní na Pražském hradě. A Slavata letí z okna

-

včera 16:47 Je středa 23. května léta Páně 1618. V České kanceláři...

Náraz vyhodil řidiče na Ukrajině při nehodě z auta. Zvedl se a odběhl do bezpečí

-

včera 15:05 Na křižovatce v ukrajinském městě Kolomyja, které leží...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby