Koktejl

Američanka doplavala až k úpatí sopky, z níž právě vytékala láva

Žena surfovala kousek od tekoucí lávy

ZDROJ: AP

15.8.2016 05:20 O dobrodružce Alison Tealové magazín Time prohlásil, že je jako Indiana Jones v sukni. Američanka známá tím, že se mnohdy vystavuje extrémním a nebezpečným situacím, se nyní zmocnila dalšího prvenství. Stala se první ženou, která doplavala až k úpatí aktivního vulkánu Kilauea na Havaji, ze kterého v tom okamžiku tekla do moře žhnoucí láva.

„Byl to můj celoživotní sen,“ prohlásila třicetiletá žena. „Čekala jsem na příhodnou vlnu k surfování, ale když jsem se dostala moc blízko k sopce, rozletěly se všude kameny, tak jsem se rychle schovala pod vodu. Bylo to sice hrůzostrašné, ale zároveň mi hladina endorfinů vystřelila neuvěřitelně vysoko,“ dodala.

Dobrodružku v akci natočil fotograf Perrin James. Načasování bylo perfektní, protože se jednalo o první erupci sopky od roku 2011.

Tealová, která o svých dobrodružstvích vede stránku Alison Adventures, je schopná kvůli podobným kouskům urazit dlouhou cestu a přivstat si.

„Už to ráno začalo slibně, nad námi se objevila dvojitá duha. Pro Havajce duha symbolizuje cestu, po které scházejí bohové z nebe, aby lidem požehnali. A požehnali asi i nám, protože se takový strašidelný výjev v mžiku změnil v jeden z nejúchvatnějších momentů v mém životě,“ uzavřela.

Alison Tealová je dcerou Davida Bleherta, fotografa magazínu National Geographic. Její práce spočívá i v ochraně životního prostředí a divoké přírody, kromě toho z různých částí světa natáčí i cestopisná videa.

mšv, Novinky

nahoru

Koktejl:

Papež oddal na palubě letadla letušku a stevarda

-

včera 16:37 Papež František ve čtvrtek cestou na sever Chile oddal...

V čínské zoo ukázali šesterčata vzácného bílého tygra

-

včera 15:32 Video: Tygři většinou rodí tři až čtyři mláďata,...

Rybáři spadl do moře mobil, po dvou dnech ho prý na stejném místě chytil na háček

-

včera 13:01 Když Charliemu Gee spadl minulý pátek při rybaření v...

Pohotový muž vytáhl cestující z potápějícího se autobusu jeřábem

-

včera 04:30 Video: Velice pohotově zareagoval jeřábník Jao...

Mráz, že se i na Sibiři diví. Teploty tam spadly na minus 65 stupňů

-

17.1. 15:46 Video: Obyvatelé několika oblastí Sibiře se potýkají s...

V budoucnu mají japonské vlaky štěkat jako psi

-

17.1. 14:05 Vědci ze země vycházejícího slunce údajně přišli na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby