Domácí

Rusnoka nahradí Urban

14.3.2003 10:55 Novým ministrem průmyslu a obchodu se podle očekávání stane poslanec a úřadující šéf zákonodárců ČSSD Milan Urban. V koaliční vládě nahradí Jiřího Rusnoka. Pokud prezident Václav Klaus žádosti premiéra Vladimíra Špidly vyhoví, mohl by Urban nastoupil do úřadu během příštího týdne, řekl Jindřich Marek z tiskového odboru vlády.

První personální obměnu svého týmu Špidla zdůvodnil tím, že mezi ním a Rusnokem již dlouho vázla komunikace. Rusnok ale své odvolání spojuje s nedávnou volbou prezidenta, v níž - jak přiznal - volil Klause, a ne vládního kandidáta Jana Sokola. Oficiální žádost premiéra o odvolání Rusnoka a jmenování Urbana by na Hrad měla dorazit během dneška. Poté Klaus rozhodne, kdy Urban doplní Špidlův kabinet.

Čtyřiačtyřicetiletý Urban vedl toto volební období poslanecký klub ČSSD, kvůli volbě prezidenta ale z vedení klubu odešel. Až do letošního ledna vedl silnou středočeskou organizaci ČSSD, která je základnou prvního místopředsedy strany a ministra vnitra Stanislava Grosse. Urban vystudoval hutnickou fakultu na Vysoké škole báňské v Ostravě. Poslancem je od roku 1998. I po loňských volbách zůstal členem rozpočtového výboru a stálé komise pro bankovnictví. V letech 1986 až 1989 byl Urban členem KSČ, z níž vystoupil. Urban je ženatý, s manželkou Miroslavou mají jednu dceru a dva syny.

ČTK

nahoru

Domácí:

Varianta vlády ANO a ČSSD s podporou komunistů má logiku, připustil Stropnický

-

dnes 14:56 Ministr zahraničí v demisi a místopředseda hnutí ANO...

Obavy ze znárodňování parcel jsou blbost, řekl Ťok

-

dnes 13:08 Obavy z neférového vyvlastňování pozemků kvůli stavbě...

Matějská pouť láká na obří kolotoč, padací věž či na ponorku

-

dnes 12:54 Video: V Praze na Výstavišti o víkendu začala Matějská...

V Praze zadrželi bývalého vůdce syrských Kurdů Sáliha Muslima, chce ho Turecko

-

dnes 12:32 České úřady v sobotu v Praze zadržely bývalého...

Klausovo centrum muselo vrátit statisíce insolvenčnímu správci

-

dnes 12:21 Občanské sdružení Centrum pro ekonomiku a politiku...

Česko se probudilo do mrazivého rána, teploty spadly i pod minus 20

-

dnes 09:35 aktualizováno Česko se v neděli probudilo do mrazivého...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby