Domácí

Rusnoka nahradí Urban

14.3.2003 10:55 Novým ministrem průmyslu a obchodu se podle očekávání stane poslanec a úřadující šéf zákonodárců ČSSD Milan Urban. V koaliční vládě nahradí Jiřího Rusnoka. Pokud prezident Václav Klaus žádosti premiéra Vladimíra Špidly vyhoví, mohl by Urban nastoupil do úřadu během příštího týdne, řekl Jindřich Marek z tiskového odboru vlády.

První personální obměnu svého týmu Špidla zdůvodnil tím, že mezi ním a Rusnokem již dlouho vázla komunikace. Rusnok ale své odvolání spojuje s nedávnou volbou prezidenta, v níž - jak přiznal - volil Klause, a ne vládního kandidáta Jana Sokola. Oficiální žádost premiéra o odvolání Rusnoka a jmenování Urbana by na Hrad měla dorazit během dneška. Poté Klaus rozhodne, kdy Urban doplní Špidlův kabinet.

Čtyřiačtyřicetiletý Urban vedl toto volební období poslanecký klub ČSSD, kvůli volbě prezidenta ale z vedení klubu odešel. Až do letošního ledna vedl silnou středočeskou organizaci ČSSD, která je základnou prvního místopředsedy strany a ministra vnitra Stanislava Grosse. Urban vystudoval hutnickou fakultu na Vysoké škole báňské v Ostravě. Poslancem je od roku 1998. I po loňských volbách zůstal členem rozpočtového výboru a stálé komise pro bankovnictví. V letech 1986 až 1989 byl Urban členem KSČ, z níž vystoupil. Urban je ženatý, s manželkou Miroslavou mají jednu dceru a dva syny.

ČTK

nahoru

Domácí:

Horám zdar, zaznělo poslední sbohem Klepšovi

-

dnes 15:40 Video: Šéfa krkonošských záchranářů Adolfa Klepše v...

Lidovci chtějí národní fond na důchody a rodičovskou až na patnáct let

-

dnes 15:04 Lidovci, pokud budou ve vládě, chtějí v průběhu dalších...

Zaorálek tvrdě do Babiše: Stát byl zneužit k likvidaci konkurentů Agrofertu

-

dnes 12:34 aktualizováno Zajišťovacími příkazy jsou v Česku...

Spor dvou nejbohatších Čechů: Kellner odmítl Babišova slova, že jeho škola není nadace

-

dnes 12:29 Rodinná nadace nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a jeho...

Policejní odstřelovači zastřelili přes noc v ohnisku zamoření první dvě prasata

-

dnes 10:51 Policejní odstřelovači mají za sebou první noc...

Dalším prezidentským kandidátem je Jiří Hynek, získal podpisy poslanců

-

dnes 10:09 aktualizováno Kandidát Realistů Jiří Hynek získal pro...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby