Krimi

V Břeclavi našli utonulého 12letého chlapce

obrazek

Hasiči pátrající pod jezem v Břeclavi

FOTO: Milan Vojtek, Právo

2.8.2016 10:06 (aktualizováno: 2.8.2016 13:42) V Břeclavi v úterý dopoledne během pátrací akce našli utonulého 12letého chlapce, po kterém záchranáři pátrali od pondělního večera.

Patnáct minut před jedenáctou hodinou se ve vysílačkách pátracích týmů hasičů, policejních potápěčů i vodních záchranářů ozval pokyn, který znamenal konec akce a současně i konec nadějí pro rodinu. Policejní potápěč našel v prohloubenině dna Dyje pod jezem v Břeclavi utonulého chlapce. Jeho tělo uvázlo v jámě, kterou členové pátrací rojnice nemohli prozkoumat až na dno.

Nález potvrdila policejní mluvčí Kamila Haraštová. „Chlapce jsme našli, přivolali jsme lékaře k ohledání,“ řekla. Smutnému nálezu přihlížela zdrcená rodina.

 

FOTO: Milan Vojtek, Právo

Podle dostupných informací chlapec spolu s kamarády vyrazil k řece. Přes mělkou vodu se dostali až na místo, kde betonový val odděluje pevnou část jezu od pohyblivého stavidla. Beton vede pod hladinou a je hranicí mezi mělkou částí dna a vývarem jezu, tedy místem, kde se maří energie padající vody. Právě tam chlapec spadl z mělčiny do hluboké vody. Kamarádi se jej snažili zachytit, ale voda ho strhla a zmizel.

Jez v Břeclavi láká k hazardu.

FOTO: Milan Vojtek, Právo

Jez v Břeclavi je navzdory svému klidnému vzezření velmi nebezpečný. Střídají se v něm místa, kde je v létě vody stěží po pás s místy, kde je hloubka kolem 3,5 metru. Stačí jen malé zvýšení průtoku a vznikají tam proudy, které plavce uvězní. Po posledních dešťových srážkách se v neděli hladina zvedla o 34 centimetrů.

Už v minulosti si místo vybralo daň na životech plavců. Před pěti lety tam utonul patnáctiletý školák. Další obětí byl muž, který zřejmě usnul v rybářské loďce a sjel přes jez. Před jednatřiceti lety pod jezem utonul muž, který tam zachraňoval tonoucí děti. Těm sice pomohl, sám za to ale zaplatil životem.

Našli pohřešovaného příbuzného

Pátrací týmy původně měly hledat i 34letého muže, který byl naposledy viděn v sobotu. S partou přátel se plavili po Dyji, jenže v místech, kde do Dyje ústí tok říčky Kyjovky, se s kamarády nepohodl a vystoupil na rakouské straně Dyje. Ta v daném místě tvoří státní hranici. Od té doby ho nikdo neviděl.

„Rodina se nechtěla smířit s bezvýsledným pátráním, tak se ho vydali hledat sami. Vyjeli v pondělí ráno na Dyji a po nějakém čase ho našli. Zamotal se do sítí na rakouském břehu Dyje,“ řekl Právu dobře informovaný zdroj. Napomohla k tomu i skutečnost, že hladina Dyje, která v sobotu začala stoupat, spadla řízenou manipulací na odtoku z novomlýnských nádrží o třicet centimetrů.

miv, Právo

nahoru

Krimi:

Žena na Blanensku našla mrtvého motorkáře. Šel se projet bez přilby na novém stroji

-

dnes 09:30 Dva motorkáři zemřeli v neděli na jižní Moravě. Jednoho...

Policie uzavřela dálnici D10 kvůli autu v protisměru

-

dnes 08:52 Několik desítek minut byla v pondělí ráno uzavřena...

Dálnici D35 u Olomouce uzavřela nehoda

-

dnes 07:16 aktualizováno Dálnici D35 za Olomoucí v pondělí ráno...

Auto smetlo ženu na dálnici D5 u Prahy, není jasné, co tam dělala

-

včera 21:13 Video: aktualizováno Tragicky skončila v neděli večer...

Nález těla zastavil železniční dopravu u Lovosic

-

včera 14:49 aktualizováno Mrtvolu ženy neznámé totožnosti objevil...

Motorkáře na Českobudějovicku zabil na přejezdu vlak, muž zřejmě nerespektoval světla

-

včera 13:17 Po srážce s vlakem na železničním přejezdu v katastru...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů