Krimi

V Břeclavi našli utonulého 12letého chlapce

obrazek

Hasiči pátrající pod jezem v Břeclavi

FOTO: Milan Vojtek, Právo

2.8.2016 10:06 (aktualizováno: 2.8.2016 13:42) V Břeclavi v úterý dopoledne během pátrací akce našli utonulého 12letého chlapce, po kterém záchranáři pátrali od pondělního večera.

Patnáct minut před jedenáctou hodinou se ve vysílačkách pátracích týmů hasičů, policejních potápěčů i vodních záchranářů ozval pokyn, který znamenal konec akce a současně i konec nadějí pro rodinu. Policejní potápěč našel v prohloubenině dna Dyje pod jezem v Břeclavi utonulého chlapce. Jeho tělo uvázlo v jámě, kterou členové pátrací rojnice nemohli prozkoumat až na dno.

Nález potvrdila policejní mluvčí Kamila Haraštová. „Chlapce jsme našli, přivolali jsme lékaře k ohledání,“ řekla. Smutnému nálezu přihlížela zdrcená rodina.

 

FOTO: Milan Vojtek, Právo

Podle dostupných informací chlapec spolu s kamarády vyrazil k řece. Přes mělkou vodu se dostali až na místo, kde betonový val odděluje pevnou část jezu od pohyblivého stavidla. Beton vede pod hladinou a je hranicí mezi mělkou částí dna a vývarem jezu, tedy místem, kde se maří energie padající vody. Právě tam chlapec spadl z mělčiny do hluboké vody. Kamarádi se jej snažili zachytit, ale voda ho strhla a zmizel.

Jez v Břeclavi láká k hazardu.

FOTO: Milan Vojtek, Právo

Jez v Břeclavi je navzdory svému klidnému vzezření velmi nebezpečný. Střídají se v něm místa, kde je v létě vody stěží po pás s místy, kde je hloubka kolem 3,5 metru. Stačí jen malé zvýšení průtoku a vznikají tam proudy, které plavce uvězní. Po posledních dešťových srážkách se v neděli hladina zvedla o 34 centimetrů.

Už v minulosti si místo vybralo daň na životech plavců. Před pěti lety tam utonul patnáctiletý školák. Další obětí byl muž, který zřejmě usnul v rybářské loďce a sjel přes jez. Před jednatřiceti lety pod jezem utonul muž, který tam zachraňoval tonoucí děti. Těm sice pomohl, sám za to ale zaplatil životem.

Našli pohřešovaného příbuzného

Pátrací týmy původně měly hledat i 34letého muže, který byl naposledy viděn v sobotu. S partou přátel se plavili po Dyji, jenže v místech, kde do Dyje ústí tok říčky Kyjovky, se s kamarády nepohodl a vystoupil na rakouské straně Dyje. Ta v daném místě tvoří státní hranici. Od té doby ho nikdo neviděl.

„Rodina se nechtěla smířit s bezvýsledným pátráním, tak se ho vydali hledat sami. Vyjeli v pondělí ráno na Dyji a po nějakém čase ho našli. Zamotal se do sítí na rakouském břehu Dyje,“ řekl Právu dobře informovaný zdroj. Napomohla k tomu i skutečnost, že hladina Dyje, která v sobotu začala stoupat, spadla řízenou manipulací na odtoku z novomlýnských nádrží o třicet centimetrů.

miv, Právo

nahoru

Krimi:

Neznámý pachatel se vloupal do břežanského zoo koutku, jednoho dravce museli utratit

-

včera 16:42 Policie pátrá po neznámém pachateli, který poškodil...

Mladík v Karlových Varech se měl pokusit zavraždit vlastní matku

-

včera 16:18 Video: Z pokusu o vraždu obvinili ve čtvrtek odpoledne...

Starší cizinec na Domažlicku po sexu zemřel za volantem

-

včera 16:01 Sexuální turistika se stala osudnou dvaašedesátiletému...

U ruzyňského letiště havaroval autobus MHD, v příkopu smetl lampy

-

včera 15:05 Video: Autobus MHD havaroval ve čtvrtek ráno u Letiště...

Byl hodný, ale také bil ženy, popisují svědci Rumuna podezřelého z vraždy

-

včera 14:13 Video: Byl hodný, ale dokázal být i vznětlivý a hrubý...

Čistili nádrž a asi nedodrželi postup, tvrdí radnice o tragické explozi v Kralupech

-

včera 13:59 Video: aktualizováno Výbuchu v areálu chemičky v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby