Zahraniční

Konec s vítáním. Musíme se začít loučit. V Německu sílí obavy z uprchlíků

obrazek

Migrant si pořizuje selfie s německou kancléřkou Angelou Merkelovou před centrem pro uprchlíky v Berlíně. Snímek z 10. září 2015

FOTO: Fabrizio Bensch, Reuters

26.7.2016 11:12 Statisíce běženců, kteří dorazili v posledním roce a půl do Německa, a jejich integrace je podle 83 procent Němců největším problémem země. Vyplývá to z průzkumu společnosti GfK, jehož výsledky v úterý zveřejnil deník Frankfurter Allgemeine Zeitung. Průzkum se uskutečnil před posledními útoky, které se odehrály o víkendu v Reutlingenu a Ansbachu.

Počet Němců, kteří si kvůli situaci s masovým přílivem běženců dělají starosti, se za poslední rok více než zdvojnásobil. V polovině loňského roku se takto v průzkumu GfK vyjádřilo jen 35 procent dotázaných.

V této souvislosti Armin Schuster, expert CDU na bezpečnost, apeloval na vládní kolegy, aby Německo změnilo azylovou politiku. „Místo srdečně vítejte se musíme loučit,“ řekl Schuster deníkům Stuttgarter Zeitung a Stuttgarter Nachrichten. Narážel tím na kancléřku Angelu Merkelovou, která je zastánkyní přijímání migrantů.

Schuster v rozhovoru pro deníky kritizoval práci Spolkového úřadu pro migraci –především v prověřování běženců a také nedostatky v deportacích. Podle jeho slov mělo být vráceno více než 200 tisíc neúspěšných žadatelů o azyl, ti se ale stále nacházejí v Německu. "A tím si vyrábíme další problémy,“ varoval.

Analýza společnosti GfK přitom ukázala, že každý sedmý Němec, který si dělá starosti s migrační vlnou, by problém řešil pozitivní integrací. „A každý pátý nebyl proti pokračování integrace,“ řekl autor průzkumu Raimund Wildner.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Bývalí francouzští špióni jsou podezřelí z velezrady

-

dnes 05:27 Dva bývalí agenti francouzských tajných služeb byli...

Muž v Dubaji se s novomanželkou rozvedl 15 minut po svatbě

-

dnes 05:21 Důvodem krátkého trvání manželství byla netrpělivost...

Chceme jednat. Kdykoliv a kdekoliv, vzkazuje Severní Korea Trumpovi

-

dnes 04:59 Severní Korea chce nadále se Spojenými státy jednat....

Trumpův právník dostal peníze od ukrajinských lobbistů. Podle zdrojů BBC kvůli schůzce prezidentů

-

včera 21:08 Ukrajinští lobbisté údajně zaplatili právníkovi...

Abramovič zvažuje izraelské občanství, zatím o ně nepožádal

-

včera 19:43 Ruský oligarcha Roman Abramovič, jemuž se nedaří...

Zkáza letu MH370 zřejmě zůstane zahalena tajemstvím, pátrání brzy skončí

-

včera 19:25 Pátrání po ztraceném letadle společnosti Malaysia...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby