Zahraniční

Konec s vítáním. Musíme se začít loučit. V Německu sílí obavy z uprchlíků

obrazek

Migrant si pořizuje selfie s německou kancléřkou Angelou Merkelovou před centrem pro uprchlíky v Berlíně. Snímek z 10. září 2015

FOTO: Fabrizio Bensch, Reuters

26.7.2016 11:12 Statisíce běženců, kteří dorazili v posledním roce a půl do Německa, a jejich integrace je podle 83 procent Němců největším problémem země. Vyplývá to z průzkumu společnosti GfK, jehož výsledky v úterý zveřejnil deník Frankfurter Allgemeine Zeitung. Průzkum se uskutečnil před posledními útoky, které se odehrály o víkendu v Reutlingenu a Ansbachu.

Počet Němců, kteří si kvůli situaci s masovým přílivem běženců dělají starosti, se za poslední rok více než zdvojnásobil. V polovině loňského roku se takto v průzkumu GfK vyjádřilo jen 35 procent dotázaných.

V této souvislosti Armin Schuster, expert CDU na bezpečnost, apeloval na vládní kolegy, aby Německo změnilo azylovou politiku. „Místo srdečně vítejte se musíme loučit,“ řekl Schuster deníkům Stuttgarter Zeitung a Stuttgarter Nachrichten. Narážel tím na kancléřku Angelu Merkelovou, která je zastánkyní přijímání migrantů.

Schuster v rozhovoru pro deníky kritizoval práci Spolkového úřadu pro migraci –především v prověřování běženců a také nedostatky v deportacích. Podle jeho slov mělo být vráceno více než 200 tisíc neúspěšných žadatelů o azyl, ti se ale stále nacházejí v Německu. "A tím si vyrábíme další problémy,“ varoval.

Analýza společnosti GfK přitom ukázala, že každý sedmý Němec, který si dělá starosti s migrační vlnou, by problém řešil pozitivní integrací. „A každý pátý nebyl proti pokračování integrace,“ řekl autor průzkumu Raimund Wildner.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

V Thajsku zadrželi šéfa sítě pašeráků slonoviny a nosorožčích rohů

-

dnes 12:42 Thajská policie zadržela v pátek údajného šéfa největší...

Desetimetrové vlny, záplavy a vichr ničí západní pobřeží USA

-

dnes 12:36 Video: Více než devítimetrové vlny způsobily v pátek...

Výstavu Jiřího Načeradského v Piešťanech zcenzurovali, tvrdí deník Pravda

-

dnes 11:56 Ve slovenských Piešťanech předčasně skončila výstava...

Turecko pokračuje v ostřelování pozic syrských Kurdů

-

dnes 11:10 aktualizováno Pozice syrských Kurdů v oblasti Afrín...

Autobus v Turecku naboural do stromů u dálnice, 11 mrtvých a 46 zraněných

-

dnes 10:14 aktualizováno Nejméně 11 obětí a 46 zraněných si...

Macronová kvůli románku se svým studentem ztratila všechny přátele

-

dnes 08:57 Milostné vzplanutí současné první dámy Francie, tehdy...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby