Zahraniční

Francie kvůli hrozbě teroru uzavřela ambasádu a konzulát v Turecku

obrazek

Ankara. ilustrační foto

Profimedia.cz

13.7.2016 13:16 Francie ve středu uzavřela své velvyslanectví v turecké metropoli Ankaře a konzulát v největším tureckém městě Istanbulu. Informovala o tom ambasáda s tím, že opatření platí až do odvolání. Příčinou jsou podle agentury Reuters obavy o bezpečnost. Turecko se v poslední době stalo terčem řady teroristických útoků.

"Francouzské velvyslanectví v Ankaře stejně jako generální konzulát v Istanbulu budou zavřeny od středy 13. července 13.00 místního času (12.00 SELČ) až do odvolání," uvádí se v prohlášení ambasády.

KOMENTÁŘ DNE:
Falešná debata O chybějící racionální debatě a nemožnosti rozumně argumentovat v době sekularizované západní civilizace přemítá Alexander Tomský. Čtěte zde >>
 Očima Saši Mitrofanova: Prostor zaplňují zbití černoši

Francouzská generální konzulka v Istanbulu Muriel Domenachová již dříve oznámila, že existuje "vážná bezpečnostní hrozba" v souvislosti s plánovanými oslavami francouzského státního svátku 14. července.

Zrušené oslavy

Domenachová současně také informovala, že se proto ruší oslavy státního svátku v tureckých městech Istanbulu, Ankaře a Izmiru. Recepce u příležitosti svátku, připomínajícího dobytí Bastily v roce 1789 a začátek Velké francouzské revoluce, se měla v Istanbulu konat již ve středu večer.

Turecko se v poslední době stalo terčem řady teroristických útoků, mimo jiné v Istanbulu. V tomto největším tureckém městě zaútočili teroristé před dvěma týdny, 28. června večer, na Atatürkovo letiště. [celá zpráva]

BEZ KOMENTÁŘE: Záběry z letištní haly v Istanbulu bezprostředně po teroristickém útoku

Zabili 45 lidí a další dvě stovky osob zranili. K útoku se přihlásila organizace Islámský stát, proti níž v Sýrii a Iráku bojuje řada zemí, včetně Francie a Turecka.

Související témata:

Francie

 

Turecko

Atentát v Istanbulu

 

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Rozezlení slovenští farmáři táhli s traktory z východu až na Bratislavu

-

dnes 21:51 Video: Nespokojení farmáři zorganizovali protestní...

Giuliani napadl Bidena

-

dnes 20:42 Neobvykle hrubě napadl Rudy Giuliani, osobní advokát...

Ruskému herci za žert o Krymu hrozí trestní stíhání

-

dnes 19:38 Doběla rozpálil některé ruské politiky populární herec...

USA otřásá nahrávka plačících dětí, které Američané na hranici bez milosti berou rodičům

-

dnes 19:03 Video: Kojenci, batolata, malé děti, teenageři. Ti...

Světem loni bloudilo rekordních 68,5 miliónu uprchlíků

-

dnes 18:06 Kvůli válečným konfliktům, násilí a pronásledování bylo...

V Nizozemsku zadrželi tři muže podezřelé z napojení na Islámský stát

-

dnes 16:09 Nizozemská policie zadržela tři muže podezřelé z vazby...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů