Kultura

Hvězdy nového cirkusu na Finale Analogu

obrazek

Letošní Analog v prostoru Jatka 78 bude patřit projektu Finale.

FOTO: Jakub Jelen

15.7.2016 16:12 Divadelní prostor Jatka78 opět po roce završí sezónu projektem Analog. Od 19. do 21. července ožije holešovická scéna ojedinělým novocirkusovým kabaretem za účasti předních světových umělců. Sestava výrazných osobností se společnou energií se potkává výjimečně.

Do Prahy se však po předchozím úspěchu vrací potřetí, letos půjde o velké Finale, na němž se sejdou akrobaté, tanečníci, žongléři i hudebníci.

„Neustálé stěhování po světě můžete vnímat různě, nás jako spojující linka napadla klasická papírová krabice na zabalení a převážení věcí,“ říkají zakladatelé a iniciátoři projektu Ethan Law a Florian Zumkehr, kteří se na Jatkách78 loni objevili mimo jiné i v inscenaci Family Cirku La Putyka.

„Představení bude opět o tom, jak složité, ale i krásné je být stále na cestách, mít život plný extrémů a vztahů na dálku, když musíte neustále překonávat osobní, státní i kulturní hranice. Je to představení o tom, jak se hraje na ulici, ale i v kasinu plném boháčů nebo na slavných baletních scénách. No a závěr, od toho stejně jako v předchozích letech čekáme obrovský večírek,“ připomíná Rostislav Novák, umělecký ředitel Jatek78 a principál Cirku La Putyka.

Na pódiu se během večera vystřídají Ethan Law (cyr wheel, floor acro), Florian Zumkehr (floor acro, hand stand, čínská tyč, zpěv), Bertan Canbeldek (žonglování, tanec), Manda Rydman (aerial ring, contortion), Rémi Martin (čínská tyč), Merlin Ettore (bicí), Lena Kilchitskaya (tanec) a Ena Soukou (zpěv). Loni i předloni si Analog pro publikum přichystal i několik personálních překvapení, červencová představení proto možná opět nabídnou i někoho (a něco) navíc.

rh, Právo

nahoru

Kultura:

RECENZE: Nuda to není, jen ohromná slátanina

-

dnes 11:45 Podtitul druhého pokračování Jurského světa: Zánik říše...

McCartney v 76 letech pojede turné s novým albem, na důchod nemyslí

-

dnes 10:26 Paul McCartney se chystá na další světové turné k nové...

RECENZE: Iron Maiden časem zrají

-

dnes 09:30 Britští Iron Maiden mají k českým divákům veskrze...

Feministické pohádky, které kašlou na prince

-

dnes 08:26 V zahraničí se kniha Good Night Stories for Rebel Girls...

Polský kandidát na Křišťálový glóbus chce vyvolat paniku

-

dnes 08:08 Pocení, třes, dušnost, pocit, že se stane něco...

Filmové premiéry: Jsem božská a Jurský svět: Zánik říše

-

dnes 07:00 Tento týden mají premiéru pouze dva filmy: proti...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů