Zahraniční

Asad obvinil Západ z dvojí hry. Kritizuje, ale pod stolem se s Damaškem domlouvá

obrazek

Syrský prezident Bašár Asad s vojáky syrské armády v Ghútě u Damašku

FOTO: Sana, Reuters

30.6.2016 20:25 Syrský prezident Bašár Asad obvinil západní země z politiky dvojí tváře, protože ho veřejně kritizují, ale v tajnosti s ním dojednávají dohody. Zejména ty bezpečnostní, a to tajně. Uvedl to v rozhovoru pro australskou televizi SBS.

Podle Asada některé západní státy, které zásadně nesouhlasí s jeho vládou, ale čelí hrozbě útoků islamistů na svém území, při protiteroristických operacích s Damaškem tajně spolupracují.

KOMENTÁŘ DNE:
Jak jsem byl na kongresu Fialovy ODS - O podnětné návštěvě sjezdu strany píše Thomas Kulidakis. Čtěte zde >>

„Politicky nás napadají a pak vyšlou své zástupce, zejména bezpečnostní, aby s námi pod stolem jednali,“ řekl Asad a sdělil, že to kromě jiných udělala i australská vláda.

„Nechtějí se rozhádat se Spojenými státy. Ostatně většina západních představitelů jen opakuje, co po nich chtějí Spojené státy,“ řekl Asad.

Reportér televize ale mluvil s bývalým australským velvyslancem v Damašku Bobem Bowkerem o Asadových vyjádřeních o politice dvojí tváře a ten měl pochybnosti: „Skutečnost je taková, že na Asada se dívá Západ jako na vůdce, který není vhodný k uzavírání dohod. Stejně tak ztratil věrohodnost, kterou si užíval v dřívějších dobách svého prezidentování, ve zbytku arabského světa.“

Podle bývalého velvyslance je to však spíše důsledek Asadových chybných kalkulací než chování států Perského zálivu, které opakovaně v rozhovoru zmiňoval.

Televize sice neuvedla, o jaké země má jít, ale Sýrie pravidelně kritizuje Saúdskou Arábii, spojené arabské emiráty a Katar z podpory teroristů, jak nazývá všechny opoziční skupiny bojující proti Asadově vládě.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

V Mitrovici byl zavražděn čelný politik kosovských Srbů Ivanović

-

dnes 11:05 aktualizováno Čelný politik srbské menšiny v Kosovu...

Do Německa proudí mnohem méně migrantů

-

dnes 10:14 aktualizováno Počet lidí, kteří v loňském roce žádali...

V troskách domu v belgických Antverpách našli dva mrtvé

-

dnes 09:30 Pondělní exploze v belgických Antverpách si vyžádala...

Školní autobus narazil v německém Eberbachu do zdi obchodu, 48 zraněných

-

dnes 08:51 aktualizováno Ve městě Eberbach ve spolkové zemi...

Předání premiérského postu v Bavorsku se odkládá

-

dnes 08:47 Vleklá jednání kolem vzniku nové vlády v Německu...

Exploze v Antverpách zranila 14 lidí a poničila tři domy

-

dnes 06:14 Video: Celkem 14 zraněných si vyžádala pondělní večerní...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby