Zahraniční

Asad obvinil Západ z dvojí hry. Kritizuje, ale pod stolem se s Damaškem domlouvá

obrazek

Syrský prezident Bašár Asad s vojáky syrské armády v Ghútě u Damašku

FOTO: Sana, Reuters

30.6.2016 20:25 Syrský prezident Bašár Asad obvinil západní země z politiky dvojí tváře, protože ho veřejně kritizují, ale v tajnosti s ním dojednávají dohody. Zejména ty bezpečnostní, a to tajně. Uvedl to v rozhovoru pro australskou televizi SBS.

Podle Asada některé západní státy, které zásadně nesouhlasí s jeho vládou, ale čelí hrozbě útoků islamistů na svém území, při protiteroristických operacích s Damaškem tajně spolupracují.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: ODS budoucím hegemonem? Dokáže i odpuzovat

„Politicky nás napadají a pak vyšlou své zástupce, zejména bezpečnostní, aby s námi pod stolem jednali,“ řekl Asad a sdělil, že to kromě jiných udělala i australská vláda.

„Nechtějí se rozhádat se Spojenými státy. Ostatně většina západních představitelů jen opakuje, co po nich chtějí Spojené státy,“ řekl Asad.

Reportér televize ale mluvil s bývalým australským velvyslancem v Damašku Bobem Bowkerem o Asadových vyjádřeních o politice dvojí tváře a ten měl pochybnosti: „Skutečnost je taková, že na Asada se dívá Západ jako na vůdce, který není vhodný k uzavírání dohod. Stejně tak ztratil věrohodnost, kterou si užíval v dřívějších dobách svého prezidentování, ve zbytku arabského světa.“

Podle bývalého velvyslance je to však spíše důsledek Asadových chybných kalkulací než chování států Perského zálivu, které opakovaně v rozhovoru zmiňoval.

Televize sice neuvedla, o jaké země má jít, ale Sýrie pravidelně kritizuje Saúdskou Arábii, spojené arabské emiráty a Katar z podpory teroristů, jak nazývá všechny opoziční skupiny bojující proti Asadově vládě.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Organizování migrace je podle Orbána zločin ohrožující národní bezpečnost

-

včera 23:23 Podle maďarského premiéra Viktora Orbána (FIDESZ) je...

Žák na střední škole v Indianě spustil střelbu. Pomohl ho odzbrojit učitel

-

včera 23:15 Dva lidé byli zraněni při páteční střelbě na střední...

Zvíře už na Slovensku nebude věc, ale živá bytost

-

včera 22:30 Na zvíře bude slovenské právo od září 2018 pohlížet...

Jednání o brexitu vázne. Británie žije v pohádce, řekl diplomat EU

-

včera 20:35 Ani další tři dny rozhovorů o odchodu Británie z...

NATO bude na přání Maďarska jednat o přehodnocení vztahu k Ukrajině

-

včera 20:13 Maďarsko oficiálně navrhlo Severoatlantické alianci,...

Putin neplánuje měnit ústavu, aby mohl být znovu zvolen prezidentem

-

včera 19:51 Ruský prezident Vladimir Putin v pátek opět potvrdil,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby