AutoMoto

Nové auto, které je snad ještě víc originál než 58 let starý vůz

obrazek

Lister Jaguar Knobbly Stirling Moss Edition

FOTO: Lister Motor Company

30.6.2016 10:34 Britská společnost Lister Motor Company oživí speciální desetikusovou edicí vůz Stirlinga Mosse, který řídil mezi lety 1954 až 1958. A bude to auto přesně podle originálu.

Lister Jaguar Knobbly Stirling Moss Edition je přesnou kopií originálu. Přesnou kopí vozu s poznávací značkou MVE 303, který sedlal právě Stirling Moss. A to včetně extrémně náročné hořčíkové karoserie, která na výrobu je tak pracná, že se na ní pracuje čtyři měsíce. Ostatně i postupy výroby Lister zachovává stejné, takže tohle budou opravdové originály.

V trubkovém rámu je pak uložen řadový šestiválec Jaguar o objemu 3,8 litru. Ten má výkon 251 kW (342 k) při 6750 ot./min a točivý moment 400 Nm při 4250 ot./min. Na zadní nápravu pak tyto hodnoty proudí přes čtyřstupňovou manuální převodovku Jaguar D-Type.

Lister Jaguar Knobbly Stirling Moss Edition

FOTO: Lister Motor Company

Na 96,6 km/h (0-60 mph) zrychlí auto s hmotností pouhých 841 kg za čtyři sekundy a maximální rychlost je 296 km/h. Kdo do auta usedne, dostane nejryzejší porci jízdních zážitků. Nic není kaleno bezpečnostními, asistenčními, elektronickými a hlídacími systémy. Vše je stará dobrá nezkrocená fyzika.

Kdo si auto za 1 000 000 liber (zhruba 33 miliónů korun) koupí, bude mít stále tu samou karoserii i zeleno-žluté lakování, jen si bude moct vybrat určení – jedna verze je na okruhy a druhá na silnice. První auta kvůli náročné konstrukci a výrobě budou dodána až na podzim roku 2017.

LL, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Boj o reklamu v automobilech začal u Audi a Volva

-

dnes 08:01 Spojení automobilu a mobilního telefonu není tak stará...

Test Seatu Ibiza 1,0 TGI: Je skoro jako normální auto, ale spočítejte si návratnost

-

včera 11:19 Obrazem: Chcete-li jezdit v Seatu Ibiza na zemní plyn,...

Supersport dostal psychedelický interiér

-

včera 08:01 Carlex Design je firma, která se nezastaví před ničím....

Start-up Rivian slibuje rychlejší a levnější konkurenci pro Teslu Model X

-

25.5. 15:21 Firma Rivian existuje už devět let, ale až v příštím...

Citroën C5 Aircross přináší unikátní tlumiče a největší kufr své třídy

-

25.5. 13:47 Obrazem: S kapacitou až 720 litrů před sklopením...

Ruský všudychod si můžete koupit i v Česku. A jezdit s ním i po silnici

-

25.5. 11:57 Obrazem: Lada Niva Extreme Cross je křížencem klasické...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby