Kultura

The Snuff na velké scéně festivalu Przystanek Woodstock

obrazek

Pražští The Snuff vystoupí jako první česká kapela na festivalu Przystanek Woodstock.

FOTO: archív kapely

24.6.2016 08:29 Vůbec poprvé se na hlavní scéně velkého polského festivalu Przystanek Woodstock objeví česká kapela. Pražští The Snuff tento post získali ve výběrovém kole.

„Před několika lety jsme se skrz soutěž Skutečná liga dostali k manažerovi Lukáši Fouskovi, jehož agentura nás zastupuje. Loni do ní přišel Marko Rybka, jenž má na starost management pro zahraničí. Měl vazby do Polska a říkal nám, že Przystanek Woodstock je jeden z nejlepších festivalů na světě a musíme na něm hrát. Jediná cesta byla přihlásit se do jejich výběrových koncertů a vyhrát. To se povedlo,“ řekl Právu kytarista The Snuff Tomáš Kučera.

Milión diváků

The Snuff chtěli hrát na velké festivalové scéně, proto se zúčastnili výběrového kola v Polsku. Na jednu z menších scén totiž proběhlo výběrové kolo v pražském Futuru.

Na festivalu, na který chodí až jeden milión diváků, nakonec The Snuff vystoupí na hlavním pódiu v pátek 15. července odpoledne. „Pečlivě se na koncert chystáme, vypracovali jsme si scénář a hodně zkoušíme. Protože bude světlo, nebudeme moci použít světelné nebo pyrotechnické efekty. Snažíme se ale vymyslet něco, co by na pódiu zaujalo. Je to pro nás důležitý koncert,“ uzavírá Kučera.

Przystanek Woodstock se uskuteční 14. až 16. července v polském Kostrzyně.

Jako hlavní hvězdy se na něm představí švédští The Hives, Finové Apocalyptica, mexičtí Molotov, italská Lacuna Coil, britští Bring Me The Horizon, američtí Living Colour a další.

Jaroslav Špulák, Právo

nahoru

Kultura:

Švýcarský orchestr na Pražském jaru

-

dnes 13:38 Dalším z velkých evropských orchestrů na festivalu...

RECENZE: Obehraná skladba bez nápadu

-

dnes 11:44 Diane Keatonová a Jane Fondová měly být nejspíš...

Literární hold rozhlasovému vysílání

-

dnes 08:41 Pětadevadesáté výročí Českého rozhlasu vyprovokovalo...

Filmové premiéry: Solo: Star Wars Story, Dámský klub, Gangsterdam, Na krátko a Pod jedním stromem.

-

dnes 07:00 S novým představitelem Hana jde do kin Solo: Star Wars...

Fillův obraz Hráči (šachu) se prodal za 17,7 miliónu korun

-

včera 19:36 Obraz Emila Filly Hráči (šachu) se na aukci v Praze...

RECENZE: Dvořáková vykresluje současnou vesnici

-

včera 16:53 Prozaička Petra Dvořáková se nejvýrazněji zapsala do...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby