Zahraniční

Bundeswehru chybí finance, vojáci nevěří svým zbraním ani politikům

obrazek

Člen německého bundeswehru v Afghánistánu.

FOTO: Fabrizio Bensch , Reuters

21.6.2016 10:14 Němečtí vojáci mají mimořádně nízkou důvěru v kvalitu svého vybavení. Vyplývá to z průzkumu v armádě, o jehož výsledcích informovala agentura DPA. Předseda Svazu německých vojáků to považuje za alarmující stejně jako fakt, že vojáci nevěří ani politikům.

Plnou důvěru ve vlastní vybavení má podle průzkumu jen osm procent německých vojáků. Naproti tomu 22 procent uvedlo, že svým zbraním a obranným prostředkům absolutně nevěří.

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

Předseda svazu André Wüstner přiznal, že se vybavení bundeswehru v posledních letech zkvalitnilo, jenomže „množství vybavení nepostačuje, aby se plnilo motto: Cvičte, jako když bojujete.

„Dokonce i ozbrojené síly používají improvizaci,“ což považuje za alarmující. „Posílat vojáka do akce bez toho, aby byl adekvátně připraven, je nejen nedbalé, ale i nezodpovědné. Propojení výuky a výcviku je klíčové pro přežití při nasazení.“

Podle svazu vláda neposkytuje dostatek peněz na to, aby ozbrojené síly mohly plnit úkoly, které od nich politici žádají. „Když se někdo chce aktivně podílet na globálním uspořádání, nesmí zůstat u nedostatečné výzbroje a vzdělávání pro své vojáky,” doplnil s odkazem dřívější výrok ministryně obrany Ursuly von der Leyenové o úkolech německé armády, který je v Bílé knize.

Wüstner považuje za nedostačující plán von der Leyenové zvýšit rozpočet armády ze současných 34,3 miliardy eur (930 miliard Kč) ročně na 39,2 miliardy eur (1,06 biliónu Kč) v roce 2020.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Hizballáh se chlubí, že navzdory izraelským náletům získal přesné rakety

-

dnes 08:47 Vůdce libanonského šíitského hnutí Hizballáh Hassan...

Vietnamský prezident podlehl nemoci

-

dnes 07:19 aktualizováno Ve věku 61 let zemřel v pátek vietnamský...

Hiphopový producent a zakladatel labelu Death Row nebude popírat, že zabíjel

-

dnes 06:28 Někdejší americký rapový producent Marion „Suge”...

Brazilský prezidentský kandidát podstoupil další lékařský zákrok

-

dnes 05:45 Krajně pravicový favorit říjnových prezidentských voleb...

V americkém městě Syracuse se střílelo, mezi pěti zraněnými je osmiletá dívka

-

dnes 04:40 Video: V americkém městě Syracuse byla hlášena střelba,...

Polsko porušilo exhumacemi těl obětí od Smolensku práva dvou vdov

-

včera 23:09 Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku ve...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů