Zahraniční

Bundeswehru chybí finance, vojáci nevěří svým zbraním ani politikům

obrazek

Člen německého bundeswehru v Afghánistánu.

FOTO: Fabrizio Bensch , Reuters

21.6.2016 10:14 Němečtí vojáci mají mimořádně nízkou důvěru v kvalitu svého vybavení. Vyplývá to z průzkumu v armádě, o jehož výsledcích informovala agentura DPA. Předseda Svazu německých vojáků to považuje za alarmující stejně jako fakt, že vojáci nevěří ani politikům.

Plnou důvěru ve vlastní vybavení má podle průzkumu jen osm procent německých vojáků. Naproti tomu 22 procent uvedlo, že svým zbraním a obranným prostředkům absolutně nevěří.

KOMENTÁŘ DNE:
Falešná debata O chybějící racionální debatě a nemožnosti rozumně argumentovat v době sekularizované západní civilizace přemítá Alexander Tomský. Čtěte zde >>
 Očima Saši Mitrofanova: Prostor zaplňují zbití černoši

Předseda svazu André Wüstner přiznal, že se vybavení bundeswehru v posledních letech zkvalitnilo, jenomže „množství vybavení nepostačuje, aby se plnilo motto: Cvičte, jako když bojujete.

„Dokonce i ozbrojené síly používají improvizaci,“ což považuje za alarmující. „Posílat vojáka do akce bez toho, aby byl adekvátně připraven, je nejen nedbalé, ale i nezodpovědné. Propojení výuky a výcviku je klíčové pro přežití při nasazení.“

Podle svazu vláda neposkytuje dostatek peněz na to, aby ozbrojené síly mohly plnit úkoly, které od nich politici žádají. „Když se někdo chce aktivně podílet na globálním uspořádání, nesmí zůstat u nedostatečné výzbroje a vzdělávání pro své vojáky,” doplnil s odkazem dřívější výrok ministryně obrany Ursuly von der Leyenové o úkolech německé armády, který je v Bílé knize.

Wüstner považuje za nedostačující plán von der Leyenové zvýšit rozpočet armády ze současných 34,3 miliardy eur (930 miliard Kč) ročně na 39,2 miliardy eur (1,06 biliónu Kč) v roce 2020.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Exploze v čínském autobusu zranila 15 lidí

-

dnes 11:26 Video: Čínským městem Le-šan v provincii S’čchuan...

Španělsko ukázalo migrantům vstřícnou tvář, může jich čekat mnohem víc, varuje tisk

-

dnes 09:47 Španělská vstřícnost k migrantům z lodi Aquarius velmi...

Roztržka USA a Turecka se prohloubila, senátoři zablokovali prodej stíhaček F-35

-

dnes 08:48 Americký senát zablokoval v pondělí večer prodej...

Tři zranění po střelbě v Malmö zemřeli

-

dnes 08:29 Video: aktualizováno Pondělní noční střelba v...

Finsko má problémy s deportacemi, z Iráku jim migranty vracejí zpět

-

dnes 07:39 Finsko se potýká s problémy při deportacích neúspěšných...

Počet běženců pátý rok za sebou stoupl, je jich 68,5 miliónu

-

dnes 07:18 aktualizováno Ve světě bylo loni kvůli válečným...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů