Krimi

Zraněným cestujícím z autobusu už je lépe

23.9.2004 18:41 Muž a žena ve věku 60 a 63 let, kteří jsou hospitalizováni v olomoucké fakultní nemocnici po čtvrteční srážce plně obsazeného autobusu s jeřábem na Bruntálsku, jsou z nejhoršího venku.

Podle mluvčího FN Stanislava Kopečného se v obou případech jedná o středně těžká poranění hlavy způsobená střepy. "Oba pacienti jsou mimo ohrožení života a jejich stav je stabilizovaný. Nyní jsou umístěni na očním oddělení nemocnice a lékaři u nich předpokládají dobu hospitalizace asi jeden týden," podotkl Kopečný.

K nehodě došlo ve čtvrtek odpoledne na silnici 1. třídy mezi Valšovem a Lomnicí na Bruntálsku. Třiapadesátiletý řidič jeřábu, který v inkriminovaném úseku vyprošťoval z příkopu havarovaný kamión, při otáčení na silnici narazil ramenem jeřábu do autobusu, ve kterém se vracel zájezd důchodců ze Svitav, a po celé délce ho v horní části po celé délce oken téměř rozpáral. Škoda na autobuse je vyčíslena na jeden milión korun.

Policie upřesnila, že kromě dvou zraněných, kteří jsou hospitalizováni v olomoucké nemocnici, bylo výsledkem nehody dalších 18 lehkých zranění. Šlo ale naštěstí většinou jen o drobné odřeniny a škrábance od rozbitého skla. Pouze jedna z cestujících je dosud v bruntálské nemocnici na pozorování kvůli podezření na otřes mozku.

Policie zatím kvůli nehodě nikoho neobvinila. Míra zavinění ze strany řidičů vozidel, případně dalších osob, je nyní předmětem šetření kriminální policie. V době nehody provoz na komunikaci řídili dva muži ze soukromé firmy, která vyprošťovala havarované vozidlo, takže prokazování viny bude poměrně složité. "Vyžádali jsme si znalecký posudek a rozhodnuto bude až po jeho obdržení," dodala mluvčí.

hon, bed, Novinky, Právo

nahoru

Krimi:

Babička omámila vnuka a zapálila dům, odpyká si 16 let

-

dnes 10:57 Marně se pokoušela přesvědčit o své nevině soudce...

Policie prohledává okolí nálezu mrtvého novorozence v Teplicích

-

dnes 10:54 Video: aktualizováno Policie se intenzivně zabývá...

Státní zástupce obžaloval za smrt čtrnáctileté dívky bývalého novináře

-

dnes 10:35 Státní zástupce obžaloval pětatřicetiletého muže za...

Penzionovaný právník měl znásilňovat ženu a pojistit si ji smlouvou, soud ho osvobodil

-

dnes 10:20 Spokojeně mohl ve čtvrtek odejít od Okresního soudu v...

Muž v Praze zapálil karavan, ve kterém byli tři lidé. Hrozí mu až dvanáct let

-

dnes 10:00 Policisté obvinili muže, který má zřejmě na svědomí...

Kolemjdoucí našli v nádrži v Praze mrtvého plavce

-

dnes 09:31 Video: aktualizováno Mrtvého plavce našli v pátek ráno...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby