Krimi

Zraněným cestujícím z autobusu už je lépe

23.9.2004 18:41 Muž a žena ve věku 60 a 63 let, kteří jsou hospitalizováni v olomoucké fakultní nemocnici po čtvrteční srážce plně obsazeného autobusu s jeřábem na Bruntálsku, jsou z nejhoršího venku.

Podle mluvčího FN Stanislava Kopečného se v obou případech jedná o středně těžká poranění hlavy způsobená střepy. "Oba pacienti jsou mimo ohrožení života a jejich stav je stabilizovaný. Nyní jsou umístěni na očním oddělení nemocnice a lékaři u nich předpokládají dobu hospitalizace asi jeden týden," podotkl Kopečný.

K nehodě došlo ve čtvrtek odpoledne na silnici 1. třídy mezi Valšovem a Lomnicí na Bruntálsku. Třiapadesátiletý řidič jeřábu, který v inkriminovaném úseku vyprošťoval z příkopu havarovaný kamión, při otáčení na silnici narazil ramenem jeřábu do autobusu, ve kterém se vracel zájezd důchodců ze Svitav, a po celé délce ho v horní části po celé délce oken téměř rozpáral. Škoda na autobuse je vyčíslena na jeden milión korun.

Policie upřesnila, že kromě dvou zraněných, kteří jsou hospitalizováni v olomoucké nemocnici, bylo výsledkem nehody dalších 18 lehkých zranění. Šlo ale naštěstí většinou jen o drobné odřeniny a škrábance od rozbitého skla. Pouze jedna z cestujících je dosud v bruntálské nemocnici na pozorování kvůli podezření na otřes mozku.

Policie zatím kvůli nehodě nikoho neobvinila. Míra zavinění ze strany řidičů vozidel, případně dalších osob, je nyní předmětem šetření kriminální policie. V době nehody provoz na komunikaci řídili dva muži ze soukromé firmy, která vyprošťovala havarované vozidlo, takže prokazování viny bude poměrně složité. "Vyžádali jsme si znalecký posudek a rozhodnuto bude až po jeho obdržení," dodala mluvčí.

hon, bed, Novinky, Právo

nahoru

Krimi:

Záchranáři vyhráli boj o pauzy na oběd. Sušická nemocnice jim musí doplatit statisíce

-

dnes 17:36 Pětadvacet zdravotníků ve čtvrtek uspělo se žalobou na...

Obvinění v kauze ovlivňování trestních řízení jsou na svobodě

-

dnes 15:58 Skupina deseti obviněných v kauze ovlivňování trestních...

Policie pátrá po Ukrajinci, který utekl z nemocnice před amputací omrzlých nohou

-

dnes 15:48 Pražští policisté pátrají po 48letém Ukrajinci Ruslanu...

Dusil mě a přitom se mi otíral o zadek, popsala studentka útok násilníka

-

dnes 15:22 Video: Letmo pohlédla na lavici obžalovaných a lehce se...

Speciální tanky hasičů vytáhly zřícenou lávku v Troji z vody

-

dnes 14:59 Video: aktualizováno Dva speciální tanky ve čtvrtek...

Dvacet let stará vražda Lucie z Ostravy je promlčena. Vrahovi vězení už nehrozí

-

dnes 14:42 Vražda dvacetileté Lucie, která se stala před 20 lety v...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby