Krimi

Soud řeší případ invalidního důchodce, který měl zneužít nezletilé vnučky

obrazek

Invalida obžalovaný ze zneužití vnuček před olomouckým krajským soudem.

FOTO: Petr Marek, Právo

2.6.2016 12:17 Kauzu šestašedesátiletého invalidního důchodce, který čelí obžalobě ze znásilnění svých dvou nezletilých vnuček, začal ve čtvrtek rozplétat senát olomoucké pobočky Krajského soudu (KS) v Ostravě. Muži za znásilnění a soulož mezi příbuznými hrozí až 12 let za mřížemi. Kvůli neúčasti jednoho ze svědků musel soud jednání odročit.

Invalida měl podle žalobkyně starší z vnuček, tehdy třináctiletou, znásilnit celkem třikrát, a to od léta 2012 do 12. prosince 2013 v rodinném domě, kde bydleli. U mladší, čtyřleté, se o to měl pokusit loni 18. června. Starší ho však vyrušila.

„Dívku hodil na postel, svlékl se a vykonal na ní pohlavní styk. To, ač ho kopala a odstrkovala,“ uvedla státní zástupkyně s tím, že děvče od té doby trpí traumatickou sexualizací.

„Má pocity strachu, ponížení, bezmocnosti a není schopna navazovat vztahy s vrstevníky,“ uvedla žalobkyně.

Přiznal jedno znásilnění 

Vše podle ní „prasklo“ loni, když se na zahradě pokusil znásilnit mladší vnučku. „Stáhl jí legíny, spodní kalhotky a snažil se na ní pohlavně uspokojit. Dívenka křičela, ať svého jednání nechá. Přišla starší vnučka a stalo se tak,“ uvedla státní zástupkyně.

Muž však přiznal pouze jedno znásilnění starší dívky. U KS ovšem nevypovídal. Své jednání popsal jen v přípravném řízení.

„Stalo se to jednou. Dostal jsem důchod a ona za mnou přišla, že mi dá, když jí dám peníze a cigarety. Po všem jsem jí pak strčil dvě stovky. Nevystříkal jsem se však do ní,“ řekl důchodce policistům.

Promluvila až po třech letech 

S mladší vnučkou prý nic neměl. „Ze stromu, kam jsem vylezl, jsem na ni házel třešně a klacíky. Pak jsem seskočil dolů. Ona si sama stáhla kalhotky i kalhoty, sedla si na mě, ale k ničemu nedošlo. Měl jsem na sobě kraťasy, trenky a tepláky. Jen jsme se kutáleli po seně. Já si tak s dětmi rád hraji. Najednou přišla starší vnučka, začala po mě házet kamením a udeřila mě klackem. Nevím, co ji to popadlo,“ vypověděl dále vyšetřovatelům.

Podle obhájce obžalovaného celé obvinění stojí jen na výpovědi starší vnučky. Podle odborníků by však nebylo dobré, aby předstoupila před soud.

„Je to závažné obvinění, nikomu ale nic neřekla, začala o tom mluvit až po třech letech. Nechť soud zváží, zda čtení její výpovědi bude dostatečné,“ prohlásil advokát.

Petr Marek, Právo

nahoru

Krimi:

Kauza hejtmana Půty je před soudem, zatím neveřejně

-

včera 17:16 Kauzu rekonstrukce kostela a jeho přestavby na...

Dopravu v Hodoníně paralyzovala vážná nehoda

-

včera 16:58 Tři zranění, z toho jeden vážně, tři nabouraná auta a...

Řidič lamborghini na dálnici D1 nezvládl předjíždění kamiónu a naboural do svodidel

-

včera 16:20 Předjíždění kamiónu nezvládl v pondělí na dálnici D1...

Vyzrazení utajované svědkyně není trestný čin, rozhodl v kauze ŘSD soud

-

včera 16:07 Video: Vyzrazení identity utajované svědkyně v údajné...

Konopí je požehnáním pro tuto planetu, řekl soudu jeho propagátor a dostal podmínku

-

včera 16:03 Video: Marný boj s českou justicí vede už několik let...

Mach neuspěl s žalobou na stát, chtěl odškodné za ztracený důkaz

-

včera 15:54 aktualizováno Soud v úterý zamítl žalobu někdejšího...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby