Cestování

Zájem turistů o Slovensko letos opět stoupá

obrazek

Vysoké Tatry jsou oblíbenou turistickou destinací. Ilustrační foto

Profimedia.cz

31.5.2016 13:05 Zájem zahraničních turistů o Slovensko v prvním letošním čtvrtletí pokračoval v růstu. Tradičně nejvíce hostů z ciziny tvořili Češi. Informovala o tom Slovenská agentura pro cestovní ruch, která má na starosti propagaci země v zahraničí. Slovenští hoteliéři zaznamenali i vyšší počet domácích návštěvníků.

Od ledna do konce března se v pětimiliónové zemi ubytovalo téměř 380 000 hostů z ciziny, což v porovnání se stejným obdobím minulého roku představuje nárůst 24 procent. Z toho bylo 109 000 hostů z Česka, tedy o 27 procent více než loni.

„Máme za sebou nejlepší první čtvrtletí minimálně za posledních deset let. Vzhledem k aktuálnímu tempu růstu očekáváme, že v tomto roce by mohlo navštívit Slovensko o deset procent více dovolenkářů než v rekordním minulém roce,” uvedl generální ředitel agentury Igor Donoval.

K vyššímu zájmu turistů ve sledovaném období podle agentury přispěly kromě jiného mezinárodní sportovní akce a dobré podmínky pro lyžování. Na celkovém počtu hostů v ubytovacích zařízeních na Slovensku se domácí turisté podíleli 63 procenty, jejich počet stoupl oproti minulému roku o 26 procent na více než 650 000 osob.

Loni slovenští hoteliéři ubytovali rekordních 4,33 miliónu lidí, což proti roku 2014 představuje nárůst 16 procent. Právě Slovensko se loni stalo nejoblíbenější zahraniční destinací českých turistů, v minulosti žebříčku vévodilo Chorvatsko.

ČTK

nahoru

Cestování:

Most Golden Gate je již 80 let klenotem kalifornského pobřeží

-

dnes 16:36 Již 80 let je jedním ze symbolů Ameriky červenooranžový...

Když v emirátu nasněží, je z toho národní událost

-

dnes 15:01 Obrazem: Když se řeknou Spojené arabské emiráty,...

V Litoměřicích mají muzeum s otisky dlaní slavných lidí

-

dnes 11:20 Osahat si otisky dlaní českých i světových osobností...

Kuba má první pětihvězdičkový hotel. Má přilákat bohatou klientelu

-

dnes 08:49 Video: Na Kubě se otevřel vůbec první pětihvězdičkový...

Tipy na víkend: Na Moravu za vínem, k Plzni za japonskou kulturou

-

včera 16:24 Poslední květnový víkend nabízí velmi pestrý výběr...

Melania Trumpová dál pomáhá turistickému ruchu ve vlasti

-

včera 15:50 Faktor americké první dámy Melanie Trumpové a lepšící...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby