Cestování

Zájem turistů o Slovensko letos opět stoupá

obrazek

Vysoké Tatry jsou oblíbenou turistickou destinací. Ilustrační foto

Profimedia.cz

31.5.2016 13:05 Zájem zahraničních turistů o Slovensko v prvním letošním čtvrtletí pokračoval v růstu. Tradičně nejvíce hostů z ciziny tvořili Češi. Informovala o tom Slovenská agentura pro cestovní ruch, která má na starosti propagaci země v zahraničí. Slovenští hoteliéři zaznamenali i vyšší počet domácích návštěvníků.

Od ledna do konce března se v pětimiliónové zemi ubytovalo téměř 380 000 hostů z ciziny, což v porovnání se stejným obdobím minulého roku představuje nárůst 24 procent. Z toho bylo 109 000 hostů z Česka, tedy o 27 procent více než loni.

„Máme za sebou nejlepší první čtvrtletí minimálně za posledních deset let. Vzhledem k aktuálnímu tempu růstu očekáváme, že v tomto roce by mohlo navštívit Slovensko o deset procent více dovolenkářů než v rekordním minulém roce,” uvedl generální ředitel agentury Igor Donoval.

K vyššímu zájmu turistů ve sledovaném období podle agentury přispěly kromě jiného mezinárodní sportovní akce a dobré podmínky pro lyžování. Na celkovém počtu hostů v ubytovacích zařízeních na Slovensku se domácí turisté podíleli 63 procenty, jejich počet stoupl oproti minulému roku o 26 procent na více než 650 000 osob.

Loni slovenští hoteliéři ubytovali rekordních 4,33 miliónu lidí, což proti roku 2014 představuje nárůst 16 procent. Právě Slovensko se loni stalo nejoblíbenější zahraniční destinací českých turistů, v minulosti žebříčku vévodilo Chorvatsko.

ČTK

nahoru

Cestování:

V královéhradeckém chrámu svatého Ducha byl poprvé pohřben Jan Žižka

-

dnes 20:40 Z názvu města vyplývá, že Hradec Králové byl věnným...

Panamské klobouky, „ukradený“ symbol Ekvádoru

-

dnes 18:00 Podle názvu by jen málokoho napadlo, že panamský...

Hvězda mezi vietnamskými hotely s českou stopou

-

dnes 14:00 Obrazem: Už se mi to párkrát přihodilo. Když jsem svým...

Opravdový Divoký západ. Kalifornské město duchů se zaseklo v době zlaté horečky

-

dnes 13:02 Obrazem: Po Spojených státech amerických je roztroušeno...

Striezelmarkt v Drážďanech, jeden z nejnavštěvovanějších vánočních trhů se blíží

-

včera 20:14 Na nejstarším německém vánočním trhu v Drážďanech je...

Zážitková dovolená přitahuje stále více lidí. Jižní Afrika je pro ně rájem

-

včera 18:00 Obrazem: Zažít něco, co si budu pamatovat hodně...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby