Zahraniční

Češi, které v Aucklandu chytili s 20 kilogramy pervitinu, se cítí nevinni

obrazek

Krabice s pervitinem. Ilustrační foto

Policie ČR

30.5.2016 12:19 Dva čeští občané, kteří byli tento měsíc zadrženi na Novém Zélandu s 20 kilogramy pervitinu, se cítí nevinni. Oba to prohlásili v pondělí během druhého soudního stání v Aucklandu. Využili tak možnost vyjádřit se k obvinění z dovozu drogy kategorie A. V případě, že je novozélandský soud shledá vinnými, mohou strávit zbytek života za mřížemi.

Další soudní řízení se uskuteční 5. srpna, informovala mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. "Na základě informací, které máme od právníků, oba dva zadržení nezávisle na sobě prohlásili, že se cítí nevinni," uvedla.

Poprvé stanuli Češi před soudem 16. května, kdy se potvrdilo, že proti nim budou vznesena obvinění z pašování drog, jejich držení a případné distribuce.

Češi podle Lagronové zůstávají v novozélandském nápravném zařízení a s ohledem na situaci jsou v relativně dobrém zdravotním stavu. Ministerstvo je v kontaktu s rodinami obou zadržených. Českým občanům je k dispozici jak generální konzul v australském Sydney, tak honorární konzul přímo v Aucklandu.

Přiletěli z Bangkoku  

Novozélandští celníci zadrželi muže a ženu české národnosti 12. května na letišti v Aucklandu po příletu z Bangkoku. Do thajského hlavního města přicestovali z Prahy.

V tajných schránkách vytvořených ve dnech dvou zavazadel měli uschováno 20 kilogramů pervitinu. Na černém trhu by se podle policie rozprodal za zhruba 324 miliónů korun. [celá zpráva]

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Brita otráveného novičokem propustili z nemocnice

-

dnes 18:45 aktualizováno Brit, který se přiotrávil nervově...

FBI má tajnou nahrávku Trumpa, na níž domlouvá peníze pro modelku Playboye

-

dnes 18:36 Dlouholetý právník amerického prezidenta Donalda Trumpa...

Deset mrtvých při nehodě kamiónu s českým logem na Ukrajině

-

dnes 18:32 Video: aktualizováno Nedaleko ukrajinského města...

Za plánování teroru u parlamentu dostal Brit doživotí

-

dnes 17:55 Osmadvacetiletý Brit Khalid Ali, který plánoval...

Trump pozval Putina do Bílého domu

-

dnes 15:38 Americký prezident Donald Trump pozval hlavu Ruské...

Případ Češky zabité v Egyptě řeší diplomacie. Beztrestnost útočníka by zkomplikovala odškodnění

-

dnes 14:30 aktualizováno Náměstek ministra zahraničních věcí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů