Domácí

Kdo je Michal Horáček, jsem nevěděl, řekl Zeman

obrazek

Prezident Miloš Zeman

FOTO: Luděk Peřina, ČTK

29.5.2016 18:07 (aktualizováno: 29.5.2016 18:36) Prezident Miloš Zeman v nedělním rozhovoru pro Frekvenci 1 řekl, že když se dozvěděl, že o kandidatuře na prezidenta uvažuje Michal Horáček, zeptal se svých spolupracovníků, kdo to je. Uvedl také, že nezná jedinou jeho píseň.

„Dozvěděl jsem se, že je to textař, že je to snad bývalý majitel sázkové kanceláře Fortuna a miliardář. Pak jsem se zeptal, jakou má praxi v politice a dozvěděl se, že spolu s panem Bursíkem (bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík. pozn, red.) zakládali jakousi liberálně-ekologickou stranu a ta strana má prakticky nulové preference. To je všechno, co o panu Horáčkovi vím,” uvedl Zeman v rozhovoru.

Doplnil, že každý, komu je víc, než 40 let má právo kandidovat na prezidenta a že „žádné Horáčkovy písně nezná.”

Horáček v dubnu v rozhovoru pro DVTV řekl, že je možné, že bude kandidovat. [celá zpráva]

Kandidát se nesmí jen vymezovat

Podle Zemana musí mít kandidát zkušenosti z politiky a musí něco nabízet, ne se jen vůči něčemu vymezovat.

„Každý kandidát, který založí svoji kandidaturu na tom, že je anti, a vůbec nebude záležet na tom, jestli antizeman nebo antikdokoliv jiný, je předem odsouzený k porážce, protože je tak ubohý chudák, že nemá pozitivní program (...) a protože se musí vymezovat proti a nikoliv pro,” řekl prezident.

Zopakoval, že své rozhodnutí, zda se bude ucházet o mandát i ve druhém funkčním období, sdělí příští rok v březnu, tedy rok předtím, než mu vyprší mandát.

Kraje a církve by se měly dohodnout

Zeman se vyjádřil i k tématu církevních restitucí. Podle něj je návrh, aby církve  danily náhrady za majetek jen reakcí na to, že církve dávají k soudům žaloby, v nichž usilují o majetek, který je ve vlastnictví krajů a obcí. Právě ten ale podle zákona získat nemohou a mají za něj náhrady.

Čtěte také: Dozvuky z Lán? Hejtman chce zdanit církevní náhrady

Zeman řekl, že církve a kraje či obce by se spolu měly dohodnout podobně, jako to udělali on a Dominik Duka v případě nemovitostí v areálu Pražského hradu, i když každému se taková dohoda nemusí líbit. Na základě dohody získala některé budovy církev pod podmínkou jejich rekonstrukce, jiné zůstaly ve vlastnictví státu.

Prezident v rozhovoru také varoval před zneužíváním migrační krize k šíření neonacismu, v projevu, který chystá v červnu na výročí vypálení Lidic, prý jmenuje i konkrétní politickou stranu, která „podporuje neonacistické tendence a zneužívá k tomu migrační krizi.”

Novinky

nahoru

Domácí:

Nebezpečné jezy byly celý rok bez obětí

-

včera 21:23 Při sjíždění řek v nové vodácké sezóně čekají vodáky i...

Ve služebním bytě si topil těžbou kryptoměny. Už se to nebude opakovat, ujišťuje poslanec

-

včera 19:40 Případ poslance Pirátské strany Tomáše Vymazala, který...

Medičky volí rodinu, ne špitál

-

včera 16:46 České nemocnice se potýkají s nedostatkem mladých...

Třetina organizací ČSSD už má v referendu odhlasováno. Účast je podle krajů vysoká

-

včera 14:49 aktualizováno Sociální demokraté od začátku tohoto...

Křesťanští aktivisté zase neuspěli, Brno se dočká uvedení „rouhačské” hry

-

včera 13:40 Video: Ani třetí pokus o zamezení uvedení hry Naše...

Obvodní soud má říct, kdo se omluví za Zemanova slova o Peroutkovi

-

včera 13:18 Náhradu za škodu způsobenou prohlášením prezidenta...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby