Cestování

Historické lokomotivy opět vyrazí z Tábora do Bechyně

obrazek

Cestování historickou soupravou taženou Bobinkou je pokaždé zážitkem.

FOTO: Foto ČD

27.5.2016 13:22 Historické technické skvosty, elektrické lokomotivy Bobinka a Elinka, potěší příznivce železnic během letošního Léta na Bechyňce. Po nejstarší elektrifikované trati v Česku mezi Táborem a Bechyní vyrazily dva motorové vozy na zkušební jízdu 1. června 1903 a pravidelný provoz začal 21. června téhož roku.

V roce 1929 se trať prodloužila na druhý břeh Lužnice v Bechyni, kdy byla řeka překlenuta nově postaveným železobetonovým mostem k 10. výročí vzniku Československé republiky.

Kromě vozů Elinky na trati jezdily později i stroje E 410 001, E 422.0 (Bobinka), E 424.002 (Bastila), E 436.0, a dokonce i parní lokomotivy řad 310.0 a 423.0, později lokomotivy E 423.0.

Opravil se interiér

„Poprvé letos vyjedou historické vozy na trať 4. června a naposledy 28. srpna. Na vybraných pravidelných spojích každou sobotu a neděli nabídneme nevšední svezení historickou soupravou taženou Bobinkou. Zvláštní jízdy s Elinkou si zájemci mohou užít ve dnech 4. a 18. června, 2., 16. a 30. července a 27. srpna,“ vyjmenovala Právu ty nejatraktivnější jízdy mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Připomněla, že slavnostní zahájení Léta na Bechyňce se uskuteční v sobotu 4. června. Historické lokomotivy potáhnou dva unikátní osobní vagóny, které mají nový lak, opravený interiér a instalované držáky na kola. V pravidelných spojích platí běžný tarif ČD, jízdu v Elince je třeba zarezervovat a vzhledem k unikátnosti se platí zvláštní jízdné.

Součástí Léta na Bechyňce bude i výstava o železniční trati Tábor–Bechyně a historických vozidlech, doplněná modelovým kolejištěm Pavla Kohoutka v Městském muzeu v Bechyni. Turisté se mohou těšit 18. června na Duhafest v bechyňské klášterní zahradě či na víkend s Toulavkou, kdy 2. a 3. července zpříjemní cesty vlakem skupina Krajánek.

Vladimír Vácha, Právo

nahoru

Cestování:

Neposedná soška sv. Magdalény figuruje v pověsti o kostele téhož jména na Prachaticku

-

dnes 15:26 Zhruba napůl cesty mezi Prachaticemi a Volary leží obec...

V maličkém Lesothu se ukrývá jeden z nejbizarnějších lyžařských resortů na světě

-

dnes 13:04 Obrazem: Také jste při svém výběru zimního střediska...

Hotely mají tajné pokoje, o nichž vám neříkají

-

dnes 11:09 Nejsou v nabídkách rezervačních systémů, nemají...

Výjimečný výlet kolem meandru řeky: Na pár metrech najdete čtyři zříceniny

-

dnes 08:51 Obrazem: Krásný meandr řeky, malebná příroda a jako...

Romantické místo se zříceninou, dějiště sabatů čarodějnic, přímo nad dálnicí

-

včera 15:47 Zvědavost řidičů na dálnici D 11 při exitu na Lysou...

V centru Mexico City můžete nahlédnout na aztécký chrám ukrytý v podzemí

-

včera 14:39 Video: Úřady v hlavním mexickém městě Mexico City v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů