Internet a PC

Menší iPad Pro po aktualizaci zamrzne. Oprava zatím není

obrazek

Menší iPad Pro (vpravo)

FOTO: Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP

17.5.2016 14:34 Velké nepříjemnosti může způsobit majitelům menšího iPadu Pro nová aktualizace operačního systému iOS. Podle zkušeností uživatelů zařízení v některých případech zamrzne a nejde s ním následně pracovat. Rady od Applu bohužel problém také nevyřeší, uvedl server MacRumors.

Podle dosavadních zkušeností uživatelů se problémy týkají pouze 9,7palcového iPadu Pro, který se rozhodnou jeho majitelé aktualizovat na iOS 9.3.2. A to navíc pouze v případě, že update provádějí přes wi-fi.

Instalace v takovém případě končí hláškou Error 56 a majitel tabletu s logem nakousnutého jablka je vyzván, aby své zařízení připojil k počítači s nainstalovaným programem iTunes. Na různých zahraničních diskuzních fórech nicméně zákazníci hlásí, že podobné řešení nepomáhá.

Ani přes pokusy o restartování nebo vrácení systému do výchozího nastavení se nedaří přivést tablet opět k životu.

Tablet po chybě zamrzne a nejde s ním vůbec nic dělat. Ani přes pokusy o restartování nebo vrácení operačního systému do výchozího režimu, tedy smazání všech aktualizací, aplikací i uživatelských dat, se ale nedaří přivést zařízení opět k životu.

Apple na svých oficiálních internetových stránkách radí, že by uživatelé měli stáhnout nejnovější verzi iTunes. Pokud ani to nepomůže, měli by se snažit obnovit zařízení vícekrát. Žádná ze zmiňovaných rad však podle uživatelů nefunguje.

Aktualizovat jen prostřednictvím kabelu

Jedinou možností je tak v případě zamrzlého tabletu kontaktovat technickou podporu amerického počítačového gigantu. Ten se však k nově objevenému problému zatím oficiálně nevyjádřil. Zatím tedy není jasné, jak se se zamrzlým zařízením vypořádají technici v servisu.

Pokud tedy vlastníte menší iPad Pro a chystáte se aktualizovat na nejnovější verzi operačního systému iOS, rozhodně se vyplatí provádět update prostřednictvím kabelu a aplikace iTunes v počítači, nikoliv tedy přímo z tabletu. V takovém případě podle ohlasů uživatelů problémy se zamrzáváním nehrozí.

mif, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Samsung zaplatí Applu za kopírování jeho výrobků přes 11 miliard, rozhodl soud

-

dnes 05:16 Americký soud uložil firmě Samsung zaplatit konkurenční...

Razer ukázal nejtenčí herní notebook na světě

-

včera 15:06 Video: Společnost Razer neustále posouvá vývoj herních...

Nebezpečný virus Roaming Mantis útočí i v Česku, varovali bezpečnostní experti

-

včera 14:02 Již několik týdnů koluje internetem škodlivý kód zvaný...

Kurz bitcoinu citelně ztratil. Opět

-

včera 13:37 Prakticky celý květen se kurz bitcoinu držel nad...

ZenFone 5 dorazil do Česka, na nejlepší model si ale lidé ještě počkají

-

včera 12:11 Video: Společnost Asus začala tento týden v Česku...

Pětina českých firem neví o tom, že od pátku platí GDPR

-

včera 10:01 V Česku pětina firem neví o tom, že v pátek 25. května...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby