Internet a PC

Menší iPad Pro po aktualizaci zamrzne. Oprava zatím není

obrazek

Menší iPad Pro (vpravo)

FOTO: Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP

17.5.2016 14:34 Velké nepříjemnosti může způsobit majitelům menšího iPadu Pro nová aktualizace operačního systému iOS. Podle zkušeností uživatelů zařízení v některých případech zamrzne a nejde s ním následně pracovat. Rady od Applu bohužel problém také nevyřeší, uvedl server MacRumors.

Podle dosavadních zkušeností uživatelů se problémy týkají pouze 9,7palcového iPadu Pro, který se rozhodnou jeho majitelé aktualizovat na iOS 9.3.2. A to navíc pouze v případě, že update provádějí přes wi-fi.

Instalace v takovém případě končí hláškou Error 56 a majitel tabletu s logem nakousnutého jablka je vyzván, aby své zařízení připojil k počítači s nainstalovaným programem iTunes. Na různých zahraničních diskuzních fórech nicméně zákazníci hlásí, že podobné řešení nepomáhá.

Ani přes pokusy o restartování nebo vrácení systému do výchozího nastavení se nedaří přivést tablet opět k životu.

Tablet po chybě zamrzne a nejde s ním vůbec nic dělat. Ani přes pokusy o restartování nebo vrácení operačního systému do výchozího režimu, tedy smazání všech aktualizací, aplikací i uživatelských dat, se ale nedaří přivést zařízení opět k životu.

Apple na svých oficiálních internetových stránkách radí, že by uživatelé měli stáhnout nejnovější verzi iTunes. Pokud ani to nepomůže, měli by se snažit obnovit zařízení vícekrát. Žádná ze zmiňovaných rad však podle uživatelů nefunguje.

Aktualizovat jen prostřednictvím kabelu

Jedinou možností je tak v případě zamrzlého tabletu kontaktovat technickou podporu amerického počítačového gigantu. Ten se však k nově objevenému problému zatím oficiálně nevyjádřil. Zatím tedy není jasné, jak se se zamrzlým zařízením vypořádají technici v servisu.

Pokud tedy vlastníte menší iPad Pro a chystáte se aktualizovat na nejnovější verzi operačního systému iOS, rozhodně se vyplatí provádět update prostřednictvím kabelu a aplikace iTunes v počítači, nikoliv tedy přímo z tabletu. V takovém případě podle ohlasů uživatelů problémy se zamrzáváním nehrozí.

mif, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Italové bojují proti podvodným zprávám, lidé je mohou nahlásit na webu

-

dnes 08:08 Italská policie spustila necelé dva měsíce před...

Těžba bitcoinů spotřebuje stejné množství energie jako polovina Česka za rok

-

včera 13:08 Virtuální měna bitcoin je fenoménem dnešní doby....

Nejen Apple, ale i Samsung. Další výrobce čelí nařčení z úmyslného zpomalování telefonů

-

včera 10:21 Italský regulační úřad žene americkou společnost Apple...

Nejvýkonnější průmyslový počítač na světě mají Italové

-

včera 09:12 Italská energetická společnost Eni instalovala nové...

Následky kyberšikany mohou být tragické, ukazuje hra #jsi_user

-

včera 08:35 Příští týden v pondělí proběhne derniéra inscenace...

Apple ustoupí zákazníkům. Zpomalování iPhonů půjde vypnout

-

18.1. 15:03 Kauza týkající se zpomalování starších iPhonů kvůli...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby