Internet a PC

Computex klepe na dveře, Asus se vytáhne s novým smartphonem

obrazek

Loňský Computex

Profimedia.cz

9.5.2016 16:36 Na konci května se Tchaj-pej stane již tradičně středobodem počítačového světa. Do tohoto města se sjedou výrobci prakticky ze všech koutů světa na největší asijský veletrh s výpočetní a spotřební elektronikou Computex. Už nyní je jasné, že jednou z novinek bude smartphone od společnosti Asus, který bude patrně lákat na příznivou cenu.

Veletrh Computex 2016 se bude konat od úterý 31. května do soboty 4. června. Novinářské dny nicméně odstartují již o den dříve, tedy v pondělí 30. května.

Jednou z prvních společností, která se novinkami v pondělí pochlubí, bude Asus. Tento tchajwanský výrobce již rozeslal pozvánky vybraným novinářům. Tvrdí v nich, že letošní rok způsobí „zenvoluci“ Jde o slovní hříčku, spojení slov zenfone (označení chytrých telefonů od Asusu) a revoluce.

Pozvánka na tiskovou konferenci společnosti Asus, konat se bude v rámci veletrhu Computex.

FOTO: archív výrobce

Žádné detailní podrobnosti však zástupci společnosti Asus prozradit nechtěli. Podle serveru GSM Arena bychom se nicméně měli dočkat nové vlajkové lodi nazývané Zenfone 3. Ta by měla být vybavena 5,5palcovým displejem s rozlišením Full HD a procesorem Snapdragon 650.

Právě použitý procesor naznačuje, že bude novinka nabízena za atraktivnější cenu. Ty nejlepší smartphony na trhu jsou totiž aktuálně vybaveny výkonnějším čipsetem Snapdragon 820, kvůli čemuž se jejich prodejní cena logicky šplhá směrem vzhůru. U procesoru Snapdragon 650 by tomu ale mělo být logicky naopak.

Procesor by měl mít podle neoficiálních informací k dispozici 3 GB operační paměti. I díky tomu si na nedostatek výkonu bude stěžovat málokdo. Jedinou další informací, která zatím na zahraniční servery unikla, je použití 12megapixelového fotoaparátu.

Záplava nové elektroniky

„Zenvoluci“ samozřejmě pouhý jeden telefon způsobit nezvládne. Podle serveru GSM Arena bychom se však měli dočkat přinejmenším ještě jednoho dalšího smartphonu – modelu Zenfone 3 Deluxe. Půjde v podstatě o vylepšenou verzi výše popsané trojky, která navíc nabídne větší displej.

Očekává se také, že Asus ukáže nové chytré hodinky Zenwatch a počítačové tablety Zenpad. O nich se však zatím toho příliš neví.

Novinek samozřejmě bude na veletrhu Computex daleko více. Výrobci z různých koutů světa by měli ukázat nové počítače, notebooky, čtečky elektronických knih, chytré hodinky, počítačové tablety a v neposlední řadě samozřejmě i smartphony.

ort, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Změnit operátora bude snazší. Přenesení čísla se zkrátí na deset dnů

-

dnes 12:12 Mobilní operátoři budou mít od února nově na přenesení...

Telefony nezpomalujeme, ohradil se Samsung proti vyšetřování Italů

-

dnes 10:32 Společnost Samsung čelí v Itálii vyšetřování kvůli...

Bitcoinům přibude konkurence, další kyberměna vzniká ve Švýcarsku

-

dnes 09:07 Švýcarský komoditní fond Tiberius Group hodlá vstoupit...

Lákadla moderních PC a notebooků

-

dnes 07:16 Hned zkraje letošního roku se ukázalo několik...

Jakub Jedlinský z VŠE: Kryptoměna skončí až s posledním uživatelem

-

včera 16:04 O minulosti i budoucnosti kryptoměn se v rozhovoru pro...

Apple zařízne iPhone X předčasně, tvrdí uznávaný analytik

-

včera 15:25 Video: Společnost Apple udělala v loňském roce velmi...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby