Internet a PC

Computex klepe na dveře, Asus se vytáhne s novým smartphonem

obrazek

Loňský Computex

Profimedia.cz

9.5.2016 16:36 Na konci května se Tchaj-pej stane již tradičně středobodem počítačového světa. Do tohoto města se sjedou výrobci prakticky ze všech koutů světa na největší asijský veletrh s výpočetní a spotřební elektronikou Computex. Už nyní je jasné, že jednou z novinek bude smartphone od společnosti Asus, který bude patrně lákat na příznivou cenu.

Veletrh Computex 2016 se bude konat od úterý 31. května do soboty 4. června. Novinářské dny nicméně odstartují již o den dříve, tedy v pondělí 30. května.

Jednou z prvních společností, která se novinkami v pondělí pochlubí, bude Asus. Tento tchajwanský výrobce již rozeslal pozvánky vybraným novinářům. Tvrdí v nich, že letošní rok způsobí „zenvoluci“ Jde o slovní hříčku, spojení slov zenfone (označení chytrých telefonů od Asusu) a revoluce.

Pozvánka na tiskovou konferenci společnosti Asus, konat se bude v rámci veletrhu Computex.

FOTO: archív výrobce

Žádné detailní podrobnosti však zástupci společnosti Asus prozradit nechtěli. Podle serveru GSM Arena bychom se nicméně měli dočkat nové vlajkové lodi nazývané Zenfone 3. Ta by měla být vybavena 5,5palcovým displejem s rozlišením Full HD a procesorem Snapdragon 650.

Právě použitý procesor naznačuje, že bude novinka nabízena za atraktivnější cenu. Ty nejlepší smartphony na trhu jsou totiž aktuálně vybaveny výkonnějším čipsetem Snapdragon 820, kvůli čemuž se jejich prodejní cena logicky šplhá směrem vzhůru. U procesoru Snapdragon 650 by tomu ale mělo být logicky naopak.

Procesor by měl mít podle neoficiálních informací k dispozici 3 GB operační paměti. I díky tomu si na nedostatek výkonu bude stěžovat málokdo. Jedinou další informací, která zatím na zahraniční servery unikla, je použití 12megapixelového fotoaparátu.

Záplava nové elektroniky

„Zenvoluci“ samozřejmě pouhý jeden telefon způsobit nezvládne. Podle serveru GSM Arena bychom se však měli dočkat přinejmenším ještě jednoho dalšího smartphonu – modelu Zenfone 3 Deluxe. Půjde v podstatě o vylepšenou verzi výše popsané trojky, která navíc nabídne větší displej.

Očekává se také, že Asus ukáže nové chytré hodinky Zenwatch a počítačové tablety Zenpad. O nich se však zatím toho příliš neví.

Novinek samozřejmě bude na veletrhu Computex daleko více. Výrobci z různých koutů světa by měli ukázat nové počítače, notebooky, čtečky elektronických knih, chytré hodinky, počítačové tablety a v neposlední řadě samozřejmě i smartphony.

ort, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Nad kapesní konzolí od Sony se stahují mračna. Na vině jsou mobily

-

dnes 09:39 Obrazem: Psal se rok 2012 a společnost Sony s velkou...

Hackeři ošálili švýcarskou banku, peníze prali v Plzni

-

dnes 09:10 Plzeňští policisté zabodovali na mezinárodní scéně v...

GDPR umožní lidem kontrolovat, jak firmy pracují s jejich údaji

-

dnes 08:56 Nové unijní nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR)...

Alza vyřešila technické problémy, opět vyřizuje objednávky

-

dnes 07:54 V noci na středu se internetovému obchodu Alza.cz...

Zuckerberg se na půdě Evropského parlamentu omluvil Evropanům za únik dat

-

včera 19:41 Ochrana soukromí pro nás bude vždy důležitější než...

Obří počítač od Microsoftu bude stát jako nové auto

-

včera 15:02 Půl miliónu korun. To je suma, za kterou v dnešní době...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby