Krimi

Muž nepřežil pád z Bílé věže v Hradci Králové

obrazek

Bílá věž v Hradci Králové

FOTO: vordana, Mapy.cz

4.5.2016 17:32 V historickém centru Hradce Králové zemřel ve středu odpoledne člověk poté, co krátce před 16. hodinou spadl ze 72 metrů vysokého ochozu Bílé věže. Na místě zasahovali záchranáři, policie a hasiči, naneštěstí pád z takové výšky muži způsobil zranění neslučitelná se životem.

„Pětačtyřicetiletý muž spadl do ulice Rokitanského. Při pádu utrpěl zranění, kterým na místě podlehl,“ potvrdila policejní mluvčí Hana Klečalová s tím, že vyšetřovatel nyní zjišťuje, jak k pádu došlo a co bylo jeho příčinou.

„Pracovala jsem v kanceláři na počítači, když jsem najednou slyšela ránu. Velkou. Ale nikde nikdo nebyl. Za chvíli jsem zahlédla hasičské vozy. Vyhlédla jsem z okna a už tam byli kolem zkrvaveného těla i policisté. Museli tu někde být, pravděpodobně vyjednávali,“ řekla Právu stále otřesená svědkyně události. „Stále mi je špatně,“ dodala.

Stavba splňuje standardy

Památkově chráněná renesanční Bílá věž byla po generální rekonstrukci znovu otevřena loni 23. května. Ochoz vyhlídkové plošiny sice není zabezpečen mříží nebo ochrannou sítí, ale jak Právu potvrdil Miroslav Franc, ředitel Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti, která památku spravuje, byla stavba zkolaudována a splňuje všechny standardy a zákonné podmínky.

„Je to opravdu nešťastná událost, které bohužel nelze nikdy stoprocentně zabránit. Za dobu mého působení ve funkci si nic podobného nepamatuju. Zaznamenali jsme jenom jednou pokus, někdo přelezl zábradlí, ale dopadlo to dobře. V minulosti už ale k podobným událostem došlo,“ dodal.

lž, Právo

nahoru

Krimi:

Policie zasahovala v advokátní kanceláři Rittigových právníků

-

dnes 13:18 Policie obvinila dva lidi z krácení daní, čímž podle ní...

Sedm let za pobodání seniora. Požádal mě o to, hájil se obžalovaný

-

dnes 13:13 Sedm let ve vězení by měl strávit čtyřiačtyřicetiletý...

Metro A stojí, souprava srazila člověka

-

dnes 12:43 Video: aktualizováno Pražské metro na trase A mezi...

Policie po roce vyšetřování obvinila tři muže za výbuch v Poličských strojírnách

-

dnes 10:54 aktualizováno Policie obvinila tři muže z trestného...

Podmínka za křivou výpověď Janouškova znalce platí, potvrdil soud

-

dnes 09:37 aktualizováno Odvolací soud ve středu potvrdil...

V chatě u Prahy našli zavražděného muže, policie zadržela podezřelého

-

dnes 09:33 Video: Středočeští policisté vyšetřují násilnou smrt...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby