Krimi

Muž nepřežil pád z Bílé věže v Hradci Králové

obrazek

Bílá věž v Hradci Králové

FOTO: vordana, Mapy.cz

4.5.2016 17:32 V historickém centru Hradce Králové zemřel ve středu odpoledne člověk poté, co krátce před 16. hodinou spadl ze 72 metrů vysokého ochozu Bílé věže. Na místě zasahovali záchranáři, policie a hasiči, naneštěstí pád z takové výšky muži způsobil zranění neslučitelná se životem.

„Pětačtyřicetiletý muž spadl do ulice Rokitanského. Při pádu utrpěl zranění, kterým na místě podlehl,“ potvrdila policejní mluvčí Hana Klečalová s tím, že vyšetřovatel nyní zjišťuje, jak k pádu došlo a co bylo jeho příčinou.

„Pracovala jsem v kanceláři na počítači, když jsem najednou slyšela ránu. Velkou. Ale nikde nikdo nebyl. Za chvíli jsem zahlédla hasičské vozy. Vyhlédla jsem z okna a už tam byli kolem zkrvaveného těla i policisté. Museli tu někde být, pravděpodobně vyjednávali,“ řekla Právu stále otřesená svědkyně události. „Stále mi je špatně,“ dodala.

Stavba splňuje standardy

Památkově chráněná renesanční Bílá věž byla po generální rekonstrukci znovu otevřena loni 23. května. Ochoz vyhlídkové plošiny sice není zabezpečen mříží nebo ochrannou sítí, ale jak Právu potvrdil Miroslav Franc, ředitel Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti, která památku spravuje, byla stavba zkolaudována a splňuje všechny standardy a zákonné podmínky.

„Je to opravdu nešťastná událost, které bohužel nelze nikdy stoprocentně zabránit. Za dobu mého působení ve funkci si nic podobného nepamatuju. Zaznamenali jsme jenom jednou pokus, někdo přelezl zábradlí, ale dopadlo to dobře. V minulosti už ale k podobným událostem došlo,“ dodal.

lž, Právo

nahoru

Krimi:

Na kruhovém objezdu se srazil autobus s nákladním autem, devět zraněných

-

dnes 07:15 aktualizováno Na kruhovém objezdu u Nymburka se ve...

Dálnici D1 blokoval kamión ve zúžení, kolona má 17 kilometrů

-

dnes 06:47 Dálnici D1 na 37. kilometru ve směru na Brno zablokoval...

Policie zadržela muže, který zřejmě pořezal Petru Kvitovou

-

včera 20:11 aktualizováno Policie zadržela muže, který měl v roce...

Řidič na skútru ujížděl policistům, chytli ho až v řepce

-

včera 17:39 Video: Pardubičtí policisté museli pronásledovat...

Osobní auto se na Rakovnicku čelně střetlo s dodávkou, jeden z řidičů zemřel

-

včera 16:28 Video: Řidič osobního auta zemřel ve středu odpoledne...

Chlapci si domluvili bitku. Za bodnutí do hrudníku dostal útočník podmínku

-

včera 16:06 Pražský městský soud ve středu uložil podmíněný trest...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby