Domácí

První máj v Praze provází protesty proti migraci a daňovým rájům

Demonstranti proti imigraci a islamizaci Evropy se sešli na letenské pláni v Praze.

ZDROJ: Novinky

1.5.2016 12:42 (aktualizováno: 1.5.2016 14:47) Protesty proti migrantům, demonstrace proti fašismu a daňovým rájům, politická shromáždění a studentský majáles zažívá Praha během prvního máje. Na ohlášené akce dohlíží několik stovek policistů.

Na pražské Letné se před polednem sešli příznivci Bloku proti islámu. Po krátkých projevech se dav zhruba 400 lidí vyzbrojený transparenty Islám mimo zákon, Stop tureckému vydírání, Zastavte islamizaci v ČR či Pryč s politickou korektností vydal na pochod na pražský Klárov.

Pochod příznivců Bloku proti islámu

Účastníci akce mohutně skandovali heslo: Islám tady nechceme.

Demonstranti proti imigraci pochodovali z pražské Letné na Klárov.

FOTO: Kateřina Šulová, ČTK

Účastníci pochodu v poklidu dorazili na pražský Klárov. K úřadu vlády nezamířili, kabinetu pouze adresovali výzvy mimo jiné ke zpřísnění imigračních zákonů. Napsali je i na krabice od mléka, které na Klárově položili na zem před pomník československým letcům a které podle nich mají symbolizovat Pevnost Evropa. Poté, co zazpívali hymnu, akci v poklidu ukončili.

Policisté přehradili Mánesův most

FOTO: Kateřina Šulová, ČTK

Policie z obav, aby nedošlo ke střetu s příznivci Bloku proti islámu a účastníky protestu proti daňovým rájům, kteří se nacházeli na druhém břehu Vltavy u Rudolfina, uzavřeli Mánesův most.

Akce platformy Zleva proti xenofobii, která má upozornit na fašizaci společnosti, odsoudit útoky na kavárny a další podniky a odsoudit daňové ráje začala krátce před polednem na náměstí Republiky. Účastníci zahájili akci skandováním hesel "Vyžeňte boháče z daňových rájů" nebo "Nedej náckům žádnou šanci".

Organizace Zleva proti xenofobii pořádala pochod proti daňovým rájům.

FOTO: David Taneček, ČTK

Této demonstrace se zúčastnilo podle odhadu policie asi 250 lidí. Počet demonstrantů se zvýšil až příchodem anarchistů, kteří se přesunuli ze Střeleckého ostrova, kde měli předtím své shromáždění.

S touto skupinou dorazil mimo jiné ruský student Igor Ševcov, který se stal známým v souvislosti s obviněním kvůli údajné účasti na útoku zápalnými lahvemi na dům ministra obrany Martina Stropnického. Ve středu soud Ševcova pro nedostatek důkazů zprostil obžaloby.

Organizace Zleva proti xenofobii pořádala na náměstí Republiky v Praze pochod proti daňovým rájům.

FOTO: David Taneček, ČTK

K zajištění pořádku a bezpečnosti jsou v Praze připraveny stovky policistů pořádkové, dopravní, kriminální i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, speciální pořádkové jednotky, ale třeba i poříční oddíl policie.

cie, bja, jap, Právo

nahoru

Domácí:

Ukrajinci mají v Česku dostávat práci rychleji

-

včera 20:00 Českým firmám i sociálním službám a zdravotnickým...

Za ničení silnic od kamiónů mohou lobbisté i zákonodárci

-

včera 18:43 Na neutěšeném stavu většiny komunikací v ČR se...

Hlasovací koalice ANO, SPD a KSČM jede dál

-

včera 17:32 aktualizováno Hlasovací mašinérie ANO, KSČM a SPD se...

Nikam neodcházím, tvrdí policejní prezident Tuhý

-

včera 17:09 Policejní prezident Tomáš Tuhý v úterý odmítl...

Byla chyba citovat zpaměti článek, který se nemůže najít, řekl Zeman

-

včera 16:01 Citovat zpaměti článek, „který se teď nemůže najít“,...

Sněmovna znovu schválila daňový řád. Je to daňový džihád, vyčetl vládě Kalousek

-

včera 15:26 aktualizováno Poslanci přehlasovali Senát a ve středu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby