Domácí

Pálení čarodějnic se vydaří, sobota bude nejteplejší den v týdnu

obrazek

Noční teploty o Filipojakubské noci budou kolem pěti stupňů Celsia.

Profimedia.cz

28.4.2016 08:42 Stavění májky a pálení čarodějnic letos nebude provázet déšť ani velká zima. Sobota bude nejteplejším dnem tohoto týdne, od neděle se ale opět začne ochlazovat. Novinkám to řekla Dagmar Honsová z Meteopressu.

Čtvrteční ráno je jasné až polojasné, během dne přibude oblačnost, mohou se objevit srážky. Teplota se bude pohybovat mezi 8 a 12 stupni.

KOMENTÁŘ DNE:
Piráti bez chutě vyrazit na zteč - Na zteč vyrážejí polarizátoři, kterým nevadí být lídry, Piráti vydávají prohlášení, komentuje postoje sněmovní strany Alexandr Mitrofanov. Čtěte zde>>
 Macronův newspeak v Europarlamentu – Suverenita EU proti národnímu egoismu? Nad projevem francouzského prezidenta se pozastavuje Alexander Tomský. Čtěte zde>>

V pátek se teploty zvednou na 13 až 17 stupňů, obloha bude jasná až skoro jasná. Ráno naměříme v nížinách 1 až -3 stupně.

Poslední dubnový den, tedy sobota, přinese jasnou oblohu a nejvyšší teploty týdne. „Na čarodějnice bude opravdu krásně, naměříme 18 až 19 stupňů. Lidé se nemusí bát srážek, ty mohou přijít až kolem třetí hodiny ranní v neděli,“ řekla Honsová. Lidé se ale budou muset pořádně obléknout, teploty v noci se budou pohybovat jen kolem pěti stupňů.

Od neděle začne proudit studená fronta, obloha bude zatažená a od západu se začnou postupně objevovat přeháňky. Na Moravu dojdou v odpoledních hodinách. Teploměr ukáže ráno 7 až 3 stupně, přes den 11 až 15 stupňů.

Pondělní obloha bude oblačná, na Moravě a ve Slezsku mohou lidé očekávat přeháňky. Teplota se bude pohybovat mezi 12 a 16 stupni.

V úterý přejde přes Česko výrazná studená fronta. Obloha se zatáhne, bude pršet, na vrcholcích hor sněžit. Od severu bude proudit chladný vzduch. Studené počasí pak vydrží po zbytek celého týdne.

Aneta Beková, Novinky

nahoru

Domácí:

Že není kudy projet? To proto, že tak intenzivně stavíme, brání se Ťok kritice

-

dnes 15:32 Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) si v pondělí na...

Přes 20 tisíc lidí v Praze bude ve středu bez vody

-

dnes 11:45 Část Prahy včetně několika obcí za hranicí metropole...

Ministry obětované na oltář vlády s ČSSD chce Babiš udržet ve státní správě

-

dnes 11:15 Ministři za hnutí ANO, kteří budou muset uvolnit v...

Z dětského domova pryč v patnácti? Děti skončí na ulici, varuje sdružení

-

dnes 09:43 Děti v ústavní péči mají dovršením patnácti let šanci...

Filip: Nechci připustit, aby KSČM byla nostalgická

-

dnes 08:40 V sobotu si KSČM zvolila nové vedení. Do čela strany...

Ochlazení i bouřky. Počasí v tomto týdnu bude aprílové

-

dnes 08:04 Počasí přepisující v posledních dnech teplotní rekordy...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby