Koktejl

Pes utekl od nových majitelů, po 400kilometrové cestě se vrátil k těm původním

obrazek

Trasa, kterou urazil Pero zpět do svého starého domova

FOTO: Mapy.cz

26.4.2016 15:14 Pastevecký pes jménem Pero prý ušel zhruba 400 kilometrů, protože se mu stýskalo po jeho původních majitelích z Walesu. Utekl z farmy v anglickém hrabství Cumbria a po necelých dvou týdnech se objevil ve svém starém domově, napsal v pondělí web BBC.

Pero utekl z farmy v Cockermouthu 8. dubna. Jeho majitel ho vzal na pastvinu, aby nahnal dohromady ovce, jenže psovi se buď opravdu stýskalo po domově, nebo mu prostě jen nevoněla práce, a tak vzal roha. Na ovce vůbec nemyslel, prostě se vydal nejkratší cestou pryč z farmy a ani se neotočil.

Guess Pero didn't like Cumbria then! https://t.co/YgOx2JCdR9

— Ashlea Vet Centre (@ashleavets) 25. dubna 2016

Podle webu listu The Daily Telegraph se o 12 dní později objevil zpět na farmě Alana a Shane Jamesových, kteří ho vychovali a jako pracovního psa později prodali. Pokud by se cesta počítala podle silnic, musel ujít nebo uběhnout minimálně 400 kilometrů. Podle Alana Jamese Pero trochu kulhal a byl hubenější, než si ho pamatoval, ale jinak mu nic nebylo.

Noví majitelé po útěku volali těm původním a o útěku je informovali. „Myslela jsem si, že se někdo ozve, protože měl mikročip,” uvedla Shane Jamesová. Místo toho se pes objevil u jejich dveří. „Když šel ve středu večer manžel po večeři ven, našel ho na našem prahu. Skákal na něj jak šílený.“

Perova cesta, která připomíná mnohokrát zfilmovaný knižní příběh Lassie se vrací, se zdá až neuvěřitelná, ale podle psích odborníků se takové případy můžou stát a v minulosti už k nim došlo.

» This sheepdog managed to make its own way back to Wales...from its new home in Cumbria: Pero ... https://t.co/npOLgj45Xr #thisiswales

— this is Wales (@thisiswales) 25. dubna 2016

Jamesovi se bez většího váhání rozhodli, že Pera si teď nechají, protože dávat ho zpět nebo do dalšího domova by očividně nemělo smysl. Teď chtějí alespoň získat informace o jeho cestě a shání svědky, kteří ho viděli.

„Když se vrátil, nebyl hladový nebo zesláblý, takže musel někde najít jídlo. Po cestě musel dělat zastávky,“ citovala BBC Jamesovou.

nahoru

Koktejl:

Zřízenec na britském letišti házel se zavazadly tak, že padala z vozíku

-

dnes 02:30 Video: Šokující záběry ve čtvrtek natočila jedna z...

Žena vyhodila z auta odpadky, motorkářka je zvedla a okénkem jí je hodila zpět

-

včera 08:07 Video: Odpadky nepatří na zem, ale do koše. To chtěla...

O křeslo starosty obce v Peru se utkají Hitler a Lenin

-

21.9. 17:18 V peruánské obci Yúngar zažívají místní obyvatelé...

Hledač kovů našel zlatý valoun v hodnotě téměř dvou miliónů

-

21.9. 16:23 Pořádné štěstí měl před nedávnem penzista, který při...

Herec Pierre Richard v Praze vysadil keř vinné révy

-

21.9. 13:22 Video: Pierre Richard je kromě brilantního herce,...

Ohnivé tornádo vytrhlo hasičům hadici

-

21.9. 12:48 Video: Kanadští hasiči v Britské Kolumbii se celý...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů