Koktejl

Pes utekl od nových majitelů, po 400kilometrové cestě se vrátil k těm původním

obrazek

Trasa, kterou urazil Pero zpět do svého starého domova

FOTO: Mapy.cz

26.4.2016 15:14 Pastevecký pes jménem Pero prý ušel zhruba 400 kilometrů, protože se mu stýskalo po jeho původních majitelích z Walesu. Utekl z farmy v anglickém hrabství Cumbria a po necelých dvou týdnech se objevil ve svém starém domově, napsal v pondělí web BBC.

Pero utekl z farmy v Cockermouthu 8. dubna. Jeho majitel ho vzal na pastvinu, aby nahnal dohromady ovce, jenže psovi se buď opravdu stýskalo po domově, nebo mu prostě jen nevoněla práce, a tak vzal roha. Na ovce vůbec nemyslel, prostě se vydal nejkratší cestou pryč z farmy a ani se neotočil.

Guess Pero didn't like Cumbria then! https://t.co/YgOx2JCdR9

— Ashlea Vet Centre (@ashleavets) 25. dubna 2016

Podle webu listu The Daily Telegraph se o 12 dní později objevil zpět na farmě Alana a Shane Jamesových, kteří ho vychovali a jako pracovního psa později prodali. Pokud by se cesta počítala podle silnic, musel ujít nebo uběhnout minimálně 400 kilometrů. Podle Alana Jamese Pero trochu kulhal a byl hubenější, než si ho pamatoval, ale jinak mu nic nebylo.

Noví majitelé po útěku volali těm původním a o útěku je informovali. „Myslela jsem si, že se někdo ozve, protože měl mikročip,” uvedla Shane Jamesová. Místo toho se pes objevil u jejich dveří. „Když šel ve středu večer manžel po večeři ven, našel ho na našem prahu. Skákal na něj jak šílený.“

Perova cesta, která připomíná mnohokrát zfilmovaný knižní příběh Lassie se vrací, se zdá až neuvěřitelná, ale podle psích odborníků se takové případy můžou stát a v minulosti už k nim došlo.

» This sheepdog managed to make its own way back to Wales...from its new home in Cumbria: Pero ... https://t.co/npOLgj45Xr #thisiswales

— this is Wales (@thisiswales) 25. dubna 2016

Jamesovi se bez většího váhání rozhodli, že Pera si teď nechají, protože dávat ho zpět nebo do dalšího domova by očividně nemělo smysl. Teď chtějí alespoň získat informace o jeho cestě a shání svědky, kteří ho viděli.

„Když se vrátil, nebyl hladový nebo zesláblý, takže musel někde najít jídlo. Po cestě musel dělat zastávky,“ citovala BBC Jamesovou.

nahoru

Koktejl:

Britskému poslanci ženy na dveře věší kalhotky

-

dnes 10:49 Britský poslanec sir Christopher Chope minulý týden...

Stařičký starosta získal ve volbách 100 procent hlasů

-

dnes 09:32 Jmenuje se Bruce Lorenz a letos mu bude 87 let. Je...

Muž zaparkoval přímo před hydrantem. Američtí hasiči se s autem moc nepárali

-

dnes 06:06 Nechat svůj vůz stát před požárním hydrantem je z...

Novozélanďan kradl části exponátů na výstavě mrtvých těl

-

včera 20:15 Osmadvacetiletý muž byl obviněn z krádeže dvou...

Matka v Paříži porodila dítě ve vlaku. Novorozeně dostalo jízdné na 25 let

-

včera 17:07 Příměstskou vlakovou dopravu v centru Paříže zastavil...

Pasažér při děsivé nehodě vyletěl z vozu

-

včera 14:14 Video: Dramatickou nehodu zachytila bezpečnostní...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů