Cestování

Karlovy Vary a Vítkovu horou má propojit lanovka

obrazek

Karlovy Vary

Profimedia.cz

26.4.2016 15:03 Vítkovu horu u Karlových Varů by mohla v budoucnu s karlovarským parkovištěm Kouzelné městečko propojit lanovka. Turisty by vozila například do bike parku nebo na rozhlednu, která je také součástí vize pro rozvoj lokality.

„Dnes máme v Karlových Varech čtyři rozhledny a na Vítkově hoře by byla pátá, kde rozhledna do roku 1945 byla. Byl by to další marketingový tah — kromě toho, že prodáváme prameny, bychom mohli prodávat i rozhledny a procházky po lázeňských lesích. Což je výjimečné, to nikdo nemá,” řekl provozovatel hotelu Vítkova hora Jiří Dufek.

Lanovku by pak turisté mohli využít nejen k dopravě z Karlových Varů na Vítkovu horu, ale i naopak. Vítkova Hora totiž leží nedaleko silnice z Prahy. „Autobusy by parkovaly na Vítkově hoře a vůbec by nemusely zajíždět do lázeňského města. Snížila by se tím ekologická zátěž,” doplnil Dufek.

Problémem je kácení

Podle dřívějších plánů měla na svahu hory dokonce vzniknout sjezdovka, nynější klimatické podmínky ale spíš nasvědčují vzniku parku pro horská kola.

Hotel Vítkova hora

FOTO: Profimedia.cz

Zatímco Karlovarský kraj nápad výstavby lanovky a rozhledny podporuje, primátorův náměstek Jiří Klsák upozornil, že by taková stavba mohla příliš narušit lesy na svahu hory. „S rozhlednou by neměl být žádný zásadní problém. Co se týče lanovky, část města vidí problém v tom, že by se kvůli ní s určitostí muselo kácet v oblasti velmi cenného bukového porostu,” řekl Klsák.

Vybudování lanovky by přišlo zhruba na 150 miliónů korun. Na její případnou výstavbu by byla potřeba finanční podpora kraje i samotných Karlových Varů, jednání jsou ale v úplných začátcích.

ČTK

nahoru

Cestování:

Zámek Lešná: Sídlo hrabat Kinských

-

dnes 12:14 Obrazem: Hned na úvod je dobré zmínit, že na Zlínsku...

Loket na Sokolovsku není jen hrad

-

dnes 09:23 Obrazem: Jedete-li na výlet do Karlových Varů, rozhodně...

Jekatěrinburg, muzeum architektury pod širým nebem

-

včera 12:41 Video: Často se mu přezdívá muzeum architektury pod...

Skotská odpověď na Route 66? Scénická cesta North Coast 500

-

16.6. 11:47 Obrazem: Lákalo vás někdy vyrazit na roadtrip po...

V Tatrách začíná letní sezóna, jedna trasa se neotevře

-

15.6. 16:21 Ve Vysokých Tatrách, které jsou častým cílem českých...

Vandalové v Anglii zničili geologickou památku, která se formovala stovky miliónů let

-

15.6. 14:10 Pískovcové skály Brimham Rocks, nacházející se v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů