Cestování

Karlovy Vary a Vítkovu horou má propojit lanovka

obrazek

Karlovy Vary

Profimedia.cz

26.4.2016 15:03 Vítkovu horu u Karlových Varů by mohla v budoucnu s karlovarským parkovištěm Kouzelné městečko propojit lanovka. Turisty by vozila například do bike parku nebo na rozhlednu, která je také součástí vize pro rozvoj lokality.

„Dnes máme v Karlových Varech čtyři rozhledny a na Vítkově hoře by byla pátá, kde rozhledna do roku 1945 byla. Byl by to další marketingový tah — kromě toho, že prodáváme prameny, bychom mohli prodávat i rozhledny a procházky po lázeňských lesích. Což je výjimečné, to nikdo nemá,” řekl provozovatel hotelu Vítkova hora Jiří Dufek.

Lanovku by pak turisté mohli využít nejen k dopravě z Karlových Varů na Vítkovu horu, ale i naopak. Vítkova Hora totiž leží nedaleko silnice z Prahy. „Autobusy by parkovaly na Vítkově hoře a vůbec by nemusely zajíždět do lázeňského města. Snížila by se tím ekologická zátěž,” doplnil Dufek.

Problémem je kácení

Podle dřívějších plánů měla na svahu hory dokonce vzniknout sjezdovka, nynější klimatické podmínky ale spíš nasvědčují vzniku parku pro horská kola.

Hotel Vítkova hora

FOTO: Profimedia.cz

Zatímco Karlovarský kraj nápad výstavby lanovky a rozhledny podporuje, primátorův náměstek Jiří Klsák upozornil, že by taková stavba mohla příliš narušit lesy na svahu hory. „S rozhlednou by neměl být žádný zásadní problém. Co se týče lanovky, část města vidí problém v tom, že by se kvůli ní s určitostí muselo kácet v oblasti velmi cenného bukového porostu,” řekl Klsák.

Vybudování lanovky by přišlo zhruba na 150 miliónů korun. Na její případnou výstavbu by byla potřeba finanční podpora kraje i samotných Karlových Varů, jednání jsou ale v úplných začátcích.

ČTK

nahoru

Cestování:

V Číně mají i druhou velkou zeď. Slávy té první ale nedosahuje

-

včera 13:06 Obrazem: Prohlásit o Číně, že je zemí velkých zdí,...

Archeologické naleziště v Egyptě se promění na muzeum pod širým nebem

-

21.9. 16:07 Video: Poprvé bylo odkryto v 19. století....

Pokuty za sezení na špatném místě? V Benátkách chystají nové nařízení

-

21.9. 13:19 Právě jste přijeli do Benátek. Pár hodin se procházíte...

Pestrý kubánský koktejl Villa Clara

-

21.9. 10:58 Lenošení na plážích s velejemným pískem na Cayos de...

V Česku se představí portugalští předci starokladrubského koně

-

21.9. 09:03 Do České republiky míří předci starokladrubských koní....

Hotely na španělském Costa Blanca skončily s minibary kvůli neplatícím hostům

-

20.9. 15:45 Některé hotely na španělském pobřeží Costa Blanca...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů